Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Linfield FCLinfield Futbol kulübü 1886'da Linfield İplik Fabrikası işçileri tarafından, Linfield Athetic Club adıyla kurulmuştur. Kulübün, o dönemlerde fabrikanın arka bahçesinde bulunan ve “Çayır” adıyla bilinen alanda faaliyet göstermesine izin verilmişti. Başarı ve daha fazla seyirciye olanak sağlayabilmek için 1889'da Ulsterville Avenue'ya taşınan takım, sonradan geliştirilen konut projeleri sebebiyle burada da sadece dört yıl top koşturabilmiş, takip eden süreçte ise bir süre için tüm maçlarını rakiplerin sahalarında oynamak durumunda kalmıştır.

Nihayet, şampiyona için Gibson Cup Trophy'i İrlanda Ligine bağışlamış olan kulüp başkanı Robert Gibson ile elini taşın altına koyan diğer bazılarının da yardımıyla şehrin Balmoral (İrl: Baile Mhoireil) bölgesinde bulunan Myrtlefield'da bir arazi kiralandı. Ne ki bu üç yer değişimi ile 'kimlik ve ev' ihtiyacı, 1904 yılında aşağı Windsor Avenue'nün hemen dışındaki 'bataklık çayırları' adlı toprak parçasının satın alınmasını zorunlu kılmıştı. Bu zemin ise 1905'te tamamen hazır hale getirilerek, 2 Eylül günü Glentoran'a karşı ilk müsabakasına ev sahipliği yapmıştır. Buradan itibaren ise 'Windsor Park', Linfield FC'nin kalıcı evi olarak bilinmektedir.

Windsor Park, yıllar içinde pek çok kere geliştirilmiştir. Antrenman sahası 'Midgely Park', 1951'de alınmış, faal ofis binası ile yönetim kurulu toplantı kompleksi 1968'de tamamlanmış, sosyal kulüp ise 1970'de açılmıştır. 6800 kişi kapasiteli Kuzey Tribünü, hükümet yetkilileri ile İrlanda Futbol Birliği'nin de katkı ve katılımıyla tertiplenen bir girişimle, FIFA başkanı Joao Havelange tarafından 20 Ekim 1984'te hizmete sokulmuş, en son olarak ise 4000 kapasiteli Kop Tribünü 1990'ların sonlarında tamamlanmıştır.

Windsor Park — Belfast


detaylı bilgi için: https://en.wikipedia.org/wiki/Linfield_F.C.
 
Kendilerine bahis almayı bi hayli severim. Geri dönüşleri ve bol gollü maçları ile ünlüler

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt