Linnes: "Her iki tarafta oynayabilmek benim için bir avantaj" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Linnes: "Her iki tarafta oynayabilmek benim için bir avantaj"

eb1bc3c58c81417ba2291b7612a9f69c.jpeg

Slovakya kampında Martin Linnes ve Garry Rodrigues basın toplantısı düzenledi. Norveçli oyuncu, pozisyonu ile ilgili kendisine yöneltilen soruya, “Şu ana kadar hoca ile bir konuşmamız geçmedi. Yaptığımız antrenmanlara bakarsak hep sağ bek pozisyonda oynadım. Kim gelirse gelsin önemli değil... Benim katkı vermem, hocanın tercih etmesi halinde görevimi yapmam önemli. Odaklandığım konu bu” yanıtını verdi.

Martin Linnes, basın mensuplarının diğer sorularına ise şöyle yanıt verdi:

"Asıl mevkim sağ bek. Hocam bana 'sol bekte sana ihtiyacım var' demişse ve ben kendimi görevimi yaptıktan sonra iyi hissetmişsem mesele yok. Önemli olan takıma katkı verebilmek. Her iki tarafta oynayabilmek benim için bir avantaj. İki tarafta da takıma faydalı olmak için elimden geleni yapacağım."

"Diğer sezonlara göre farklı bir lig olacak bizim için. Normalde kamp sonrası ilk maç ligde olur, biz şimdi Avrupa oynayacağız. Garry'nin de dediği gibi bunu değiştiremiyoruz. Buna odaklanmamız lazım... Hocamız da bizi en iyi şekilde hazırlıyor."

"Sabri uzun yıllardır bu camiaya hizmetler vermiş bir isimdi. Geçen sezon da benim önümde sağ bek oynuyordu. O ayrıldıktan sonra şimdi birinin çıkıp bu pozisyonu alması lazım. Umarım bu da ben olurum."

"Maicon, Brezilya'da devam eden bir ligden geldi. o yüzden hazır ve fiziksel durumu da iyi. Hava toplarında ve birebirlerde defansif olarak üst seviyede. Topu oyuna sokması, pas alışverişi yapması ne kadar isabetli bir transfer olduğunu gösteriyor. Gomis, bitiriciliği yüksek, kaliteli bir isim. Onu isabetli ortalarımızla topla buluşturabilirsek çok gol atacaktır. Üç isim de çok kaliteli..."

galatasaray.org

Takım olabilirsek çok verim alacağız bu adamdan.
Futbolcular, Linnes'i dış kapı mandalı olarak görmekten vazgeçmeli.

Karakterli ve profesyonel bir oyuncu. Bana gore ama Galatasaray'in degisilmez ilk 11 oyuncusu olamaz gibi. Ama takimda kalmali cunku hoca gorev verdiginde elinden geleni yapiyor ve belirli bir standarti yakaliyor. Nedense sol tarafta daha basarili oldu. Eger solbek alinmayacaksa Carole'den formayi kapabilir.

Üst Alt