Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralı


Mersin'deki Nevit Kodallı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde erkek ve kız öğrencilerin birbirlerine 45 santimden fazla yaklaşmaları yasaklandı. Okulda yemekhaneler ayrıldı, sıraların önüne etek giyen kız öğrenciler için ek tahta yapıldı.MERSİN - Mersin’de bulunan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, diğer okullardan farklı bir uygulamaya ev sahipliği yapıyor.Okul Müdürü İbrahim Tol, erkek ve kız öğrencilerin birbirlerine en fazla 45 santim yaklaşabileceklerini duyurdu.Geçtiğimiz yıl Eylül ayından bu yana devam eden '45 cm kuralı'na göre okulda yemekhaneler bile ayrıldı, sıraların önüne etek giyen kız öğrenciler için ek tahta yapıldı.Uygulamaya öğrenciler ve veliler isyan ederken, okul müdürü odasından dışarı çıkmamayı tercih etti.Protesto gösterisi sürerken okula gelen Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Dağ da velilerin sorularını yanıtsız bıraktı.Öğrenciler, okulda yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:"Bu okula yeteneğimiz sayesinde geldik. Bizim amacımız bilinçli birer sanatçı olmak. Ancak bizi erkek ve kadın diye ayırıyorlar. Okulda yemekhanelerimiz bile ayrıldı. Okul yurdunun içerisindeki erkek ve kızların kaldığı bölümler arasına demir parmaklıklar çekildi. Yurt binasının bir kapısı olmasına rağmen erkekler sağ taraftan, kız öğrenciler sol taraftan içeri alınıyor.Enstrüman derslerine aynı anda 3 öğrenci birden alınırken, haftada iki saat olan din dersi için okulda 3 öğretmen bulunuyor. Psikolojimiz bozuldu, çizme giymemiz bile okul idaresi tarafından yasaklandı. Sıraların önüne ek tahta yapıldı, etek giyen kız öğrenciler için."Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralı - Genel Bakış- ntvmsnbc.com
 
Cevap: Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralı"Ne var canım bunda" diyenler çıkacaktır mutlaka.Buradan da çıkabilir.Bu insanlarla aynı havayı bile solumaktan utanıyorum.Bu haremlik-selamlık denilen iğrenç kural,sadece içi fesat insan(!)ların aklına gelir.
 
Cevap: Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralıMesafeyi nasıl ölçüyorlarmış merak ettim. O zaman erkek öğretmenlerde bayan öğretmenlere 45 cm'den daha fazla yaklaşmasınlar. Bu arada daha bugün gördüm iki liseli durakta öpüşüyordu, ayıp ayıp milletin ortasında, bazı liselilerinde kanı kaynıyor kardeş. Olayla alakası yok ama lise deyince aklıma geldi. :D
 
Cevap: Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralıBence değişen bir şey olmaz ki lan zaten hatta daha beter olur.Bu eğitim bana göre karşı cinsten uzakta eğitilip büyüyen birçok çocuğun bastırılmış duygular ve cinsel merakları yüzünden daha fazla abazan ve sapık olmasıyla sonuçlanacak eğitimdir.Benim için farketmez ben zaten abazanım gerçi.Sapık değilim ama.
 
Cevap: Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralıBu kadar yasak iyi değil.Yıl sonunda bu lisede herkes birbirine atlar söylemedi demeyin:eek:
 
Üst Alt