Liverpool Premier Lig Şampiyonu Oldu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Liverpool Premier Lig Şampiyonu Oldu!

Şampiyonluk güzel şey de böyle bir dönemde bu kadar şampiyonluğa aç olan takımların şampiyon olması dünyanın selameti açısından iyi değil. Videoda görüleceği üzere 23 puanlık farka ve 7 hafta önce ilan etmeye rağmen hayvan gibi kutlamışlar 30 sene sonra gelen şampiyonluğu. Bir de geçen sezonki çekişme gibi bir şey olsaydı herhalde 40 gün 40 gece kutlayıp bütün dünyaya virüsü daha da yayarlardı. Sırf bu sebeple Trabzonspor'un da şampiyon olmaması lazım. Şansı çok az olsa da Galatasaray taraftarı alışkın olduğu için büyük kutlamalar olmaz, Başakşehir zaten olsa da kutlayan olmaz ama Trabzonspor olursa 36 yılın hasretiyle tüm Türkiye horon oynar. Bayern gibi, Juventus gibi, Barcelona gibi şampiyonluğa doymuş takımların yine şampiyon olması bu süreç için daha hayırlı olanı gibi duruyor yayılım açısından..

Futbol izlemeye başlaması 1989 yılına dayanan biri olarak ben bile hatırlamıyorum Liverpool'un 1990 şampiyonluğunu. Daha aklımızı Prekazi-Tanju-Uğur mu Metin-Ali-Feyyaz mı ikilemine yeni adapte edebildiğimiz tek kanalın olduğu, sosyal medyayı geçtim medyanın bile olmadığı günlerde doğal olarak Liverpool'un, İngiltere Ligi'nin varlığından da haberdar değildim henüz. Geçen 30 senede nice farklı spor olayına tanıklık etmiş neslin bir parçası olarak tabi ki de pek anlam veremiyordum uzun süre Liverpool sevdalılarına. Ferguson'lu efsane top oynayan Manchester United sempatisi varken Liverpool'u desteklemek bir nevi ahmaklık gibi duruyordu.

Ama 2013 ile birlikte devran dönmeye, bir efsane Old Trafford'da veda ederken 2 senelik ara dönemin ardından başka bir efsanenin Anfield'a gelmesiyle birlikte benim de açık kırmızı-beyaza olan sevgim biraz daha koyu kırmızıya doğru kaymaya başladı. Güçlünün tarafını tutmuşsun denilebilir ama Ferguson varken her şeyi doğru yapan bir kulüpten pek çok şeyi yanlış yapan bir kulübe dönüşen United'ı desteklemektense, Dortmund döneminde sevgimi kazanmış Klopp'u desteklemek daha mantıklı geldi. Her sene üstüne koyarak giden bu camia en nihayetinde zaferlerin en zirvesine en dominant şekilde ulaştı. Tarihte görülmemiş bir galibiyet serisi ve puan farkıyla, modern tarihte görülmemiş bir dönemde karşılaşmak kulübün şanssızlığı olsa da yine de mutlu eden bir gece yaşattılar bana ve dünyadaki pek çok sevenine. Şartlar daha iyi olsun, Taksim'de bir barda maç izlerken son hafta son dakika düdüğüyle ilan edilen bir şampiyonluk hayal etmiştim ama bu da güzeldi. Süper Kupa finalinde tribünde desteklediğim bu takımı belki bir gün kendi stadında izlemek de nasip olur o coşkuyu zirvesinde hissetmek adına..

eğer klopp istediği transfleri yapar ve takımı bozmazsa 2 sene daha ligi alırlar, bence çağları alacaklar defansa bir tanede Kane gibi golcü alırsalar tamamdır.

Dünyanın en iyi hocası adına mutlu olduk. İnşallah bir gün biz de 6'lık takımı 3 yılda 10'luk haline getiren ciddi taktisyenler görürüz bir gün kulübümüzde. Bu senenin sonunda misyonunu tamamlamış iyi oyuncuların birkaçını belki kaybedecek olsalar da takımın esas süperstarı başta olduğu için fazla sekteye uğramadan yollarına devam edeceklerini düşünüyorum. Zaten Guardiola dışında teknik direktörlükte Klopp'un yarısı edebilecek TD bile kalmadı ülkede, Guardiola da kaçışa geçerse Fergusonlu Manu tarzı bir ambargo koyarlar Premier Lig'e.

Üst Alt