Liverpool’un Yıldızı Luis Diaz’ın Annesi ve Babası Kaçırıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Liverpool’un Yıldızı Luis Diaz’ın Annesi ve Babası Kaçırıldı

GOAL_-_Blank_WEB_-_Facebook_(2).jpg

Premier Lig'de şampiyonluğa oynayan Liverpool'un Kolombiyalı forveti Luis Diaz’ın anne ve babası memleketleri Kolombiya'da kaçırıldı. Diaz’ınannesinin kurtarıldığı ifade edilirken babasını arama ve kurtarma çalışmalarının ise sürdüğü kaydedildi. Kolombiya basınında yer alan bazı haberlere göre motosikletli silahlı saldırganlar yıldız oyuncunun ailesinin araçlarının önünü kesti. Ancak olayı aktaran farklı kaynaklara göre ise Diaz’ın anne ve babası maç izlerken fidyeciler gelip yıldız oyuncunun ailesini kaçırdı.

Kolombiya polisinin adam kaçırma ve rehine kurtarma işleriyle ilgilenen Gaula şubesinin müdürü Albay Geovanni Cristancho derhal duruma el koyması için görevlendirildi. Asker ve polisin de güçlerini birleştirdiği ve ebeveynleri bulmak amacıyla koordineli operasyonlar yürütmeye başladığı bildirildi.

Operasyon sırasında çatışma çıktı
Bölgede motosikletle seyahat edenlerin tespiti için polis kontrol noktaları oluşturuldu. Polisin baskısı ve askeri operasyonlar sayesinde Diaz'ın annesi daha sonra bulundu ve serbest bırakıldı. Ancak golcü oyuncunun babasının hala kayıp olduğu ifade edildi.

Güvenlik görevlilerinin aile üyelerine kavuştuğu anın görüntülerini ele geçiren Blu Radio, kurtarma operasyonu sırasında suçlular ile yetkililer arasında çatışma yaşandığını belirtti. Liverpool’un Premier Lig’de oynayacağı Nottingham Forest karşılaşmasında forma giymesi beklenen Diaz’ın yaşanan bu gelişmenin ardından maçta kadroda yer almamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak : goal.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Luiz Diaz anne ve babasını kaçırdı diye okudum.
Edit: güney amerika'da böyle şeyler çok normal devletinde çeteler ile iş birliği içinde olduğunu düşünüyorum.

yakında bizim ülkemiz de böyle olur
Antakya'da gece arabayla dolaşırken bu korkuyu yaşıyorum. Yıkılmayı bekleyen harabe evler kapkaranlık sokaklar, çoğu caddeler. 8 ayda boş da olsa şehirde aydınlatma yapamayan yönetim var bu sehirde. Sokaklarda insan yok. Yıkılıp enkazı kalkan bomboş kalmış göz alabildiğince boşluk. O harabe evlerden biri çıkıp beni gasp edecek diye korkmuyor değilim. Arabayı kilitliyor, müziği kapatıyor öyle geçiyorum mecbursam. Mecbur değilsem gece merkezden geçmiyorum.

Eşek yüküyle para kazanıp ta hala bu poor Latin Amerika ülkelerinde yaşama kafası cidden anlamak güç üstelik çoğunda güvenlik riski yüksek
İcardi familyasida aynı
Bu latinler aynen bizim millet gibi ne olursa olsun yine bırakamıyor topragini

Üst Alt