Londra 2012: Sadece 5 Madalya!


Londra Olimpiyat Oyunları'na 16 branşta toplam 114 sporcuyla katılan Türkiye, oyunları 2 altın, 2 gümüş ve 1 de bronz olmak üzere toplam 5 madalyayla kapadı.600_C997F.jpg
Londra Olimpiyat Oyunları'na 16 branşta toplam 114 sporcuyla katılan Türkiye, oyunları 2 altın, 2 gümüş ve 1 de bronz olmak üzere toplam 5 madalyayla kapadı.

Altın ve gümüş madalyalar tekvando ve atletizmden gelirken, tek bronz madalya ise güreşte alındı.

Türkiye'nin Londra'daki ilk altın madalyasını tekvandocu Servet Tazegül kazandırdı.Atletizm kadınlar 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin, tarihi bir başarıya imza atıp, olimpiyat oyunları tarihinde Türkiye'ye atletizm dalında ilk altın madalya sevincini yaşatırken, aynı yarışta Gamze Bulut da gümüş madalyanın sahibi oldu.Tekvando kadınlar 67 kiloda Nur Tatar, finalde kaybedip gümüş madalya alırken, Türkiye'nin olimpiyatlarda en başarılı olduğu branş olan güreşten ise Londra'da sadece 1 bronz madalya alınabildi.Grekoromen güreş 120 kiloda Rıza Kayaalp, olimpiyat oyunlarını bronz madalyayla kapatırken, Türkiye de toplam 5 madalya elde etmiş oldu.

Türkiye'nin Londra'da madalya kazanan sporcuları şöyle:ALTIN MADALYA

Aslı Çakır Alptekin (Atletizm kadınlar 1500 metre)

Servet Tazegül (Tekvando erkekler 68 kilo)GÜMÜŞ MADALYA

Gamze Bulut (Atletizm kadınlar 1500 metre)

Nur Tatar (Tekvando kadınlar 67 kilo)BRONZ MADALYA

Rıza Kayaalp (Grekoromen güreş 120 kilo)ntvspor
 
Cevap: Londra 2012: Sadece 5 madalya!Buna da şükür..Öncelikle bize madalya kazandırıp, istiklal marşımızı okutanlar olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürler. :ayatollah:
 
Cevap: Londra 2012: Sadece 5 madalya!Bunada şükür.Hee artık nerde yanlış yapıldı,nerde doğru yapıldı bunları konuşmak lazım dimi yüce yetkililerimiz ve sporcularımız.
 
Cevap: Londra 2012: Sadece 5 madalya!Güreş ve Halter federasyonu çaycısından başkanına kadar tümden değişmelidir.Amaçsız sporcularla ilişkiler kesilmelidir.Diğer spor dalları eyvallah ama bu iki dalda sadece bir bronz almamız skandaldır.
 
Cevap: Londra 2012: Sadece 5 Madalya!Dün TRT'de antrenör vardı ve bazı aletler elimizde yok. O aletler olsa çok daha gelişiriz dedi. Antremanları yurt dışında yapma gereği duyuluyorsa zaten sorunun nerede olduğu belli.
 
Cevap: Londra 2012: Sadece 5 Madalya!Antrenman sartlari Avrupa'da ki gibi degil ve bu spor dallari yeterince destek görmüyor, sorun da burada. 114 Sporcudan 5 Madalya geliyorsa sorun var.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt