Löw: "Markaj Pirlo'yu durdurmaz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Löw: "Markaj Pirlo'yu durdurmaz"

Löw: "Markaj Pirlo'yu durdurmaz"

Euro 2012 yarı final maçlarına geri sayım devam ederken Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, rakipleri İtalya'yı değerlendirdi.

194191hp2.jpg

Euro 2012'de yarı final maçında İtalya ile karşılaşacak olan Almanya'nın tecrübeli teknik direktörü Joachim Löw, rakiplerinin en önemli oyuncusu Andrea Pirlo'yu durdurabileceklerini düşünüyor.

Turnuva başından bu yana başarılı bir performans çizen gök mavilerde Juventuslu orta saha oyuncusu, takımın kilit ismi haline geldi.

Düzenlenen basın toplantısında Pirlo'dan övgüyle bahseden Löw, "Müthiş bir futbolcu. Çok zeki ve mücadeleci. Onu tek adamla marke etmek işe yaramaz. Çünkü sık sık geriye gidip top alıyor. Farklı taktiklerle onu durdurabiliriz. İtalya üçlü ya da dörtlü defansla oynayabilir. Biz sistemimizi bozmayacağız." dedi.

Bastian Schweinsteiger'in sakatlığını tamamen atlattığını belirten deneyimli teknik adam, "Yüzde 95'in üzerinde hazır olmayan hiçbir oyuncuyu oynatmam. Bastian tamamen hazır durumda. Takımın çok önemli bir parçası ve ona çok ihtiyacımızı var." şeklinde konuştu.

Yenilmesi çok zor bir takım olduklarının altını çizen Miroslav Klose ise "Rakibimizi iyi tanıyoruz. Zayıf yanlarını biliyoruz. Oynar mıyım bilmiyorum ama kendimi oynayacakmış gibi hzır tutuyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak

Cevap: Löw: "Markaj Pirlo'yu durdurmaz"

Löw bile itiraf etti, ama birazdan böyle dedim diye burada Xaviciler dolar :D

Ben futbolcuya futbolcu demem futbolcu benim olmadıkça diyebilirdi şair ne bileyim :D, Selçuk var bizde onu tutarım,ama Pirlo eski güzel futbola dair aktif futbol oynayan son hatıralardan biri.

Üst Alt