Löw: "Ronaldo'nun peşine adam takmaya gerek yok"


Löw: "Ronaldo'nun peşine adam takmaya gerek yok"

Almanya'nın başarılı çalıştırıcısı, Portekiz ile oynanılacak grup maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.160569hp2.jpg
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Cristano Ronaldo'nun peşinde maç boyunca bir adamın koşmasının gereksiz olduğunu söyledi.

Bu sezon tüm kulvarlarda 60 gole imza atan Ronaldo, Şampiyonlar Ligi ve La Liga gol krallığında Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi'nin gerisinde kaldı.Haziran ayında oynanılacak Portekiz maçına değinen Löw, basına yaptığı açıklamada, "Philipp Lahm'a Ronaldo'yu tutması için görev verebilirim, fakat o zaman onun Polonya'ya gelmesinin bir anlamı olmaz. Maç boyunca tek bir adamı Ronaldo'ya markaj yapmakla görevlendirmek bana mantıklı gelmiyor." ifadelerini kullandı.3-4 oyuncunun değişmeli olarak Ronaldo'yu tutmasının daha mantıklı olacağını da sözlerine ekleyen Löw, "3 veya 4 oyuncusu Ronaldo'yu durdurmak için görevlendireceğim. Onu bire birde tutmak gibi bir şeyi denemeyeceğim." diye konuştu.Almanya, 9 Haziran'da oynayacağı maçta Portekiz'in karşısına çıkacak.Kaynak
 
Cevap: Löw: "Ronaldo'nun peşine adam takmaya gerek yok"ronaldoyu markajla durduramazsın zaten adam haklı.
 
Cevap: Löw: "Ronaldo'nun peşine adam takmaya gerek yok"Ronaldonun sampiyonasi olursa Portekiz sampiyon olur.. yok olmazsa Portekiz berbat bi futbolla ellenir..yani Ronaldo = Portekiz onun performansina bagli hersey.. Ortasi yok.. ya cok iyi yada cok berbat bi turnuva onu bekliyor..
 
Cevap: Löw: "Ronaldo'nun peşine adam takmaya gerek yok"Allah vere ki sizi duman etsin Low, sonra görürüm senin surat ifadeni. Havalandi bu Almanlar..
 
Üst Alt