Lucescu: "30 yaşın üstündeki bir takımı gençleştirdim. Görevimi de başarılı bir şekilde bitirdiğime inanıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lucescu: "30 yaşın üstündeki bir takımı gençleştirdim. Görevimi de başarılı bir şekilde bitirdiğime inanıyorum"

lucescu ile ilgili görsel sonucu

Mircea Lucescu, A Milli Takım ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Rumen çalıştırıcı, kendi döneminde milli takımı gençleştirmek için Süper Lig’de görev yapan teknik direktörlerle görüştüğünü söyledi.

Teknik Direktörlerden gençlere şans vermelerini istediğine dikkat çeken Lucescu, "Eldeki yetenekli oyuncular, tecrübelensin diye alt liglere yollanıyor ve unutuluyorlar. 30 yaşın üstündeki bir takımı, gençleştirdim. Görevimi de başarılı bir şekilde bitirdiğime inanıyorum" dedi.

Alt liglerde oynayan futbolcuların, yüksek seviyelere çıkabileceğini de gösterdiğini belirten Mircea Lucescu, "Zeki, Merih, Ertuğrul, Berkay, Mert Müldür gibi çok iyi oyuncular var. Özellikle Mert'in nasıl keşfedilmediğini anlamıyorum. Kaan, Çağlar, Cengiz, Okay da daha önce oynamıyorlardı. Benimle birlikte oynamaya başladılar'' ifadesini kullandı.

Milli takımda yaptıklarının göz ardı edildiği de vurgulayan tecrübeli teknik adam, ''Burada yaptıklarımın onaylanmadığını, tanınmadığını ve gözardı edildiğini görüyorum'' diye konuştu.

Kaynak: TRT SPOR

images

1564396381946.png

"Bu seviyeye gelmek benim hatam değil. Tolga Ciğerci, Ozan Tufan, Selçuk, Volkan Şen, Arda, Hakan Balta ve Burak milli takımda oynayan futbolculardı ama artık kendi takımlarında bile oynayamıyorlar....

Yav bu bunak hala neden açıklama yapıyor ki? Dört büyük takımın da teknik direktörü var, milli takımın var. Geri kalanlar sana istediğin parayı vermez haydi yallah ülkene.

Şuana kadar gördüğüm en yetenekli jenerasyonlardan birine gelip kondun. Ama gidene kadar ağladın yabancı sınırı diye. Kime ne satıyon aga?

adam tayfa hariç tüm kaliteli yerliler 25 yaş altında zaten dede , adamlar çıkınca kendilğinden gençleşiyor takım.

Üst Alt