Lucescu: "8 oyuncu Milli Takım'a gelmek istemedi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
981102.jpg

A Milli Futbol Takımı'ndaki görevinden gönderilen Mircea Lucescu, gündeme ve Milli Takım'daki sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Lucescu, Milli Takıma davet edilmelerine rağmen 8 ismin gelmek istemediğini söyledi.

Milli Takım'dan ayrıldıktan sonra ismi Beşiktaş'la da anılan tecrübeli teknik direktör Mircea Lucescu, gündemdeki gelişmeleri Fanatik'e değerlendirdi.

Lucescu'nun açıklamaları şöyle:

"Beşiktaş'ı sormayın"

Şu anda Bükreş’te dinleniyorum. Polemiğe girmek istemiyorum. Bu soruyu bir ay sonra cevaplarım. Türkiye’yi seviyorum, herkese selamlar.

"Yeni bir jenerasyon kurdum"

Ne demek, ‘Lucescu başarısız!’ Buna kesinlikle katılmıyorum. Ben yeni bir takım, yeni bir jenerasyon kurmak için geldim. Bunun ilk adımını da attığımı düşünüyorum. İyi bir ekip bıraktım ardımda. 7 farklı ülkeden gelen gençlerimizi kaynaştırdık. 4-5 idman, 4-5 takım toplantısı ile yaptık bunları. Üstelik çoğu kendi takımlarında direkt oynamayan isimler, İsveç’in, Rusya’nın en iyilerine kafa tuttu.

Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden takımlarımız... Türk oyuncu var mı kadrolarında; ‘Hayır’ Peki o yabancılar ülkelerinin en iyileri mi; ‘Hayır’. Gençlerimiz ne yapacak bu durumda! 2002’de ben Galatasaray’ın başındayken 8 oyuncum milli takımın direkt oyuncusuydu. Beşiktaş’ta çalıştığım dönemde de öyle. Grup halinde gidip milli takımlarını mükemmel temsil ediyorlardı.
Lucescu sürekli şikayet ediyormuş. Anlayın lütfen... Bu şikayet değil, söylenmek değil. Harekete geçirmek. Ocak ayında Antalya’da tüm hocalara tek tek gittim ve ‘Ne olur gençlere forma verin’ dedim. Şimdi şimdi takımlarında oynamaya başladılar. Bu beni çok mutlu ediyor. Milli takıma büyük pozitif etkisi olacaktır.

"8 oyuncu gelmek istemedi!"

Mayıs ayının sonunda İran, Tunus ve Rusya maçları için aday kadroya birçok oyuncu davet ettim. Uluslar Ligi hazırlığı için önemliydi. Tam 8 futbolcu gelmek istemedi!
Gençlerimiz... İrfan Can, Çağlar, Zeki Çelik, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz, Yunus Mallı. Hepsi pırıl pırıl. Bir kez para konusu, bonus konusu yapmadılar. Koşa koşa geldiler. Milli takım ruhu bu işte. Ayrıldığımı duyunca beni aradılar. Bana teşekkürlerini ve minnetlerini sundular. Onlardan aldığım telefonlar ve mesajlar benim için çok değerli. Gelecekte Türk Milli Takımı’na büyük hizmetleri olacak.

Arda, Emre, Burak... Hepsiyle iyi diyaloglarım var. Onlarla sürekli konuştum, ‘İyi seviyeye gelin çocuklara ağabeylik yapın’ dedim. Şu formdaki Burak’ı kim almaz. Arda da öyle, yavaş yavaş geliyor diye konuştu.

Fanatik

lan embesil neyi kurdun transfermarktan turk kokenli oyunculari listelesen zaten ayni kadro cikardi. Mehmet topali stoper oynatarak jenerasyon kurdun evet

Üst Alt