Lucescu: "Güzel bir maç oldu"


5a09fbb261361f0424e391b6.jpg

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu, Arnavutluk yenilgisi sonrası açıklamalarda bulundu.

3-2'lik yenilgiyi yorumlayan Lucescu, "Hazırlık maçı olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni arkadaşları görmek istiyorduk, onun için güzel bir maçtı. Fizik olarak iyi organize olmuş bir takıma karşı oynadık. İlk yarıda oyunun hakimiydik, domine ettik" ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Lucescu, "Sonuçta 3 kere kalemize geldiler, 3 gol yedik. Bu seviyedeki bir ekip için çok tabii ki bu. Ofansif yönden baktığımızda, iyiydik. Bu maçın amacı, siz de biliyorsunuz, maksimum genç oyuncuyu oynatabilmekti" ifadelerini kullandı.

Lucescu şöyle devam etti;

"Yunus, Yusuf, Oğuzhan, Hakan, Emre Akbaba... Bunların hepsi 10 numara oynayan oyuncular. Bunların hepsini aynı anda nasıl kullanabilirim. Başka oyuncu yok, bulduğum bu oyuncular en iyileri. Başkası varsa hemen çağıralım. Aklınızda biri varsa söyleyin. Milli Takım hocaları, geleceğine inandığı oyuncuları çağırabilir. Bunu yapamazsa, seçimleri nasıl yapacak?"

​CNN Türk
 
Yunus,Yusuf,Hakan,Emre Akbaba konusundaki sitemi haklı bence.İşin kötü tarafı Abdülkadir,Cengiz,Emre Mor üçlüsünün mevkileri de aynı.Diğer söylediklerini ciddiye almaya gerek yok.
 
Son düzenleme:
Ben izlemedim maçı o yüzden yorum yapamayacağım,takımda sağ bek ve sol bek yok ama 10 numara pozisyonunda ve kanatlarda üst düzey oyuncularımız var.
Bir şey kaçırmadın.Özet geçmek gerekirse Arnavutların fark yapamaması üzücü oldu.

Aklı başında bir teknik direktör kadroda düzen tutturup en azından 30-35 kişilik havuz belirleyip ne yaptığını bilen bir takım yaratır.


HTC 10
 
Üst Alt