lucid rüya görme tekniği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

"Lusid" olmanin anlami, ruya gordugunuzde, zihninizin ruyada oldugunuzu tam olarak bilmesidir. Oyle ki, bedeniniz derin uykuyu yasarken, azicik hileyle beyninizi tam anlamiyla uyanik oldugunuza inandirirsaniz, goreceklerinizin gercekligi karsisinda hayrete dusebilirsiniz.

Lusid hale gectikten sonra yapilan faaliyetlerin basinda ucmayi, ruya alemlerinde gezmeyi, ruyadaki kisilerle iletisim kurmayi, hatta kendi ic dunyanizi sorgulayip, kisiliginizi gelistirmeyi sayabiliriz. Aslinda yapabileceklerinizin sinirini yine kendi akil ve mantik cerceveniz belirliyor.

Yani aklinizin alabildigi herseyi yapmakta ozgursunuz.

------

Anlatılacak çok şey aslında.

Yaklaşık 4 senedir bu konu üzerinde kendi kendime çalışıyorum ve belkide artık uzmanlaştım desem yeridir. :)

Ciddi anlamda bağımlılık yapıyor insanda.

Yani resmen 2 dünyada yaşıyorsunuz. Uyanıkken yaşadığınız hayat bir de uyurken yaşadığınız bir hayat var. Anlatılmaz, yaşanır denilecek cinsten.

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

İlk başlarda saniyelik olarak yaşıyordum bunu. Ama artık dakikalarca sürüyor.

Kendi rüyamda, tıpkı bilgisayar oynar gibi, kendi kendimi yönetiyorum. Ne istersem yapıyorum. Dünyada milyonlarca insan bu rüya tekniğini uygulamak için çaba sarf ediyor. Aşırı boyutlara varan insanlar var.

Buna çok yakın bir kız arkadaşımla beraber başlamıştık. Onun bu olay yüzünden zamanla sinirleri bozuldu bıraktı.

Benimde çok sinirlerim bozulmuştu ama devam ettim.

İnception filmini seyrettin mi bilmiyorum ama o filmde yaşanılan olayların benzerini kendi kendime yaşayabiliyorum. Öyle düşün. :)

Buna bi ara ilgi duydum gece yatarken kafama koydum. Ama Rüyadayken aklima gelmiyor.

Evet, bende de ilk başladığımdan haftalar sonrasında ilk kez kendimi kontrol edebildim ki buda saniyeler sürdü, sonra uyandım.

Zaman geçtikçe iş büyüdü farklı boyutlara ulaştı.

Mesela klasik yöntem vardır. Parmağını, elinden geçirmeye çalışmak. Çünkü ciddi anlamda kendimi gerçekteymiş gibi hissettiğim oluyordu, bunu anlamak içinde parmağımı elimin ortasından geçirmeye çalışıyordum. Eğer geçirebilirsem rüyada olduğumu anlıyordum.

Başka klasik bir yöntemse ışıkları açıp kapatmaya çalışmak. Çünkü rüyalarda ışıklar asla düzgün çalışmaz.

Valla pek rüya görmüyorum görüncede 10-15 tane farkli kisa kisa görüyorum ama bu geceden itibaren deneyecegim artik.

Bir de Astral Seyahat var bilirsin onuda denedim ama afedersin ''yemedi''. :)

Anlattığın zaten yaklaşık olarak Inception'da geçen olaylara benziyor. Bilinçaltına hakim olmak bu konuda önemli olan. Bu konuyla ilgili çok araştırma yaptım ben de ama uygulama olarak denediğim söylenemez. Bilinçaltın faaliyetteyken kendine hakim olmak lazım bunları yapabilmek için. Düşününce gerçekleştirilmesi gerçekten çok güç geliyor sanırım bu düşüncemden dolayı da hiç uygulamayı denemedim bile :)

Bu mesela uyku şeklinlede alakalı. Mesela bunu yapabilmek için vücud olarak dümdüz yatıyor olman gerekir. Eğer oturur pozisyonda yaparsan mesela, REM denilen uyku haline asla varamazsın (veya tersiydi, tam hatırlamıyorum) ve rüyanda kendini kontrol edemezsin.

Bu yüzden İnception filmindeki mantık hatası diye bu konuda eleştiriler aldığı oluyordu. Uçakta vs. herkes oturuyor. Kimse dümdüz uzanmıyor, haliyle insan rüyada REM düzeyine asla ulaşamaz diye.

Inception'da var ben bunu yıllardır yapıyorum.

Şaka değil. 5-6 senedir rüyada kendimi kontrol ediyorum.

En son dün gördüğüm rüyada düşmanlardan kaçıyordum.

Uçuyordum, metrelerce zıplıyordum.

+18 rüyalar var bir de :D.

Bu mesela uyku şeklinlede alakalı. Mesela bunu yapabilmek için vücud olarak dümdüz yatıyor olman gerekir. Eğer oturur pozisyonda yaparsan mesela, REM denilen uyku haline asla varamazsın (veya tersiydi, tam hatırlamıyorum) ve rüyanda kendini kontrol edemezsin.

Bu yüzden İnception filmindeki mantık hatası diye bu konuda eleştiriler aldığı oluyordu. Uçakta vs. herkes oturuyor. Kimse dümdüz uzanmıyor, haliyle insan rüyada REM düzeyine asla ulaşamaz diye.

O durumu ben de farketmiştim. Orkun bu işten kafayı yeme olasılığın da fazla ama :D, denemedim bir nevide korktuğumdan :) Yani çok garip şeyler okudum, araştırdım inanmak bile zor geliyor bazı anlatılanlara ama şuna eminimki bilinçaltına hakim olabilmek müthiş bir şeydir.

Bir rüya görürsem rüya olduğunu anlarım ve rüyanın tadını çıkarırım arkadaşlar olay bu :D.

O durumu ben de farketmiştim. Orkun bu işten kafayı yeme olasılığın da fazla ama :D, denemedim bir nevide korktuğumdan :) Yani çok garip şeyler okudum, araştırdım inanmak bile zor geliyor bazı anlatılanlara ama şuna eminimki bilinçaltına hakim olabilmek müthiş bir şeydir.

:):)

Asıl Astral seyahat denilen bir olay var ki, şu ana kadar 2 kez başıma geldi. Uyanamıyorsun da, aynı İnception'daki gibi birisi tarafından dürtülmen gerekiyor.

Yani şöyle anlatabilirim. Biliyorsundur belki. Ruhun, bedeninden ayrılıyor ve özgür kalıyorsun. İlk yaşadığımda, kalktıktan sonra bana dua okutturacak bir olay olmuştu. Kafayı yiyordum resmen.

bir de uyanmaya çalışıpta uyanamama durumu var

Allah muhafaza , ziyaret ediliyorsunuz demektir :p :D

O iş başka :)

:):)

Asıl Astral seyahat denilen bir olay var ki, şu ana kadar 2 kez başıma geldi. Uyanamıyorsun da, aynı İnception'daki gibi birisi tarafından dürtülmen gerekiyor.

Yani şöyle anlatabilirim. Biliyorsundur belki. Ruhun, bedeninden ayrılıyor ve özgür kalıyorsun. İlk yaşadığımda, kalktıktan sonra bana dua okutturacak bir olay olmuştu. Kafayı yiyordum resmen.

Evet Orkun, biliyorum :) Diyorum ya cesaret edemedim, istememe rağmen ama deneyeceğim kesinlikle yani umarım :D

Mesela Namık şöyle bir şey anlatabilirim anı olarak :)

Bundan 1 ay önceydi, şu ana kadar gördüğüm en net rüyalardan birisiydi. Yani gerçek olup olmadığını anlamak için geçen sayfada da belirttiğim gibi, parmağımı elimin içinden geçirmeye çalıştım "acaba rüya mı değil mi?" diye anlamak için.

Gemideydik ve rüya sonunda gemi battı. Bende gemiyle beraber denize battım haliyle. Ve nefes alamıyorum, yüzemiyorum, boğuluyorum yani. Sonunda boğuldum ve boğulmamla beraber uyandım. Ancak gerçekten de, uyandığımda nefes nefese kalmıştım. Çünkü o an gerçekten de nefes alamadığımı hissetmiştim.

Mesela Namık şöyle bir şey anlatabilirim anı olarak :)

Bundan 1 ay önceydi, şu ana kadar gördüğüm en net rüyalardan birisiydi. Yani gerçek olup olmadığını anlamak için geçen sayfada da belirttiğim gibi, parmağımı elimin içinden geçirmeye çalıştım "acaba rüya mı değil mi?" diye anlamak için.

Gemideydik ve rüya sonunda gemi battı. Bende gemiyle beraber denize battım haliyle. Ve nefes alamıyorum, yüzemiyorum, boğuluyorum yani. Sonunda boğuldum ve boğulmamla beraber uyandım. Ancak gerçekten de, uyandığımda nefes nefese kalmıştım. Çünkü o an gerçekten de nefes alamadığımı hissetmiştim.

Orkun fazla korkma.Ecelin geldiyse ölürsün.

Ama rüyayı kontrol edebilmek gerçekten süper.

Üst Alt