Lugano'nun faulü İtalyan medyasında! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lugano'nun faulü İtalyan medyasında!

Cevap: Lugano'nun faulü İtalyan medyasında!

Maç içinde hakemin gözü önünde olmuş, hakem az veya çok cezasını kesmiş. Geçen yıllarda da gördük böyle olayları çokça. Olay hakemin görüş açısının dışında olduğu zaman disiplin kuruluna gönderilebiliyor. Eğer hakemin görüş açısının içinde ve hakem kırmızı kartı kullanmamışsa PFDK sözkonusu olamıyormuş.

Medya da yeteri kadar gündeme getirdi ayrıca. Baktığım tüm spor programlarında Lugano defalarca ayıplandı. Görüntüleri yayınlama hakkı da sadece TRT'nin zaten. Daha ne yapılmasını bekliyorsunuz. Sınırdışı mı edilsin.

Kazım'a çıkan kırmızı kartın sizden çok bizim zararımıza olduğunu hatırlatırım. Hareket kırmızılık, doğru ama hakem Lugano'nun basışını görmüyor, hatta etraftaki diğer Antep'li oyuncularda görmüyor. Avantaj kestiği için sarı kart görüyor Lugano.

Hakem için fener yandaşı diyorsanız Fenerbahçe Gaziantep maçını seyretmenizi öneririm. Ben hakem olsam ve Fenerbahçe'yi kollamak istesem Kazım'a kırmızı kart gösterip Trabzon'a avantaj sağlamak istemezdim. Antep maçının başlarındaki iki net penaltıyı verip maçı orada bitirirdim herhalde. Demek ki Fener yandaşı hakemin kafası buna çalışamamış.

1.mesajda hakemin gözü önünde olmuş diyorsun 2.mesajdada hakem görmüyor diyorsun neden görmüyor acaba gözünün önünde olan olayı? azizden aldığı paraların etkisimi var yoksa?

Maç içinde hakemin gözü önünde olmuş, hakem az veya çok cezasını kesmiş. Geçen yıllarda da gördük böyle olayları çokça. Olay hakemin görüş açısının dışında olduğu zaman disiplin kuruluna gönderilebiliyor. Eğer hakemin görüş açısının içinde ve hakem kırmızı kartı kullanmamışsa PFDK sözkonusu olamıyormuş.

Medya da yeteri kadar gündeme getirdi ayrıca. Baktığım tüm spor programlarında Lugano defalarca ayıplandı. Görüntüleri yayınlama hakkı da sadece TRT'nin zaten. Daha ne yapılmasını bekliyorsunuz. Sınırdışı mı edilsin.

Sınır dışı mı edelim? :uyy: Yaklaşımın fenerbostanlılara özgü :)

Kazım'a gösterilen kartın sizin için önemli olup olmamasından değil pozisyondan bahsediyorum ben orada. Artı demin ''Maç içinde hakemin gözü önünde olmuş, hakem az veya çok cezasını kesmiş.Eğer hakemin görüş açısının içinde ve hakem kırmızı kartı kullanmamışsa PFDK sözkonusu olamıyormuş'' derken nasıl şimdi ''hakem Lugano'nun basışını görmüyor'' diyebiliyorsan orasınıda anlamış değilim. Fener yandaşı desek diyeceğimiz hakem fenerbahçe-gaziantep maçının hakemi olur bizim maçımızı yöneten değil. Burada bahsedilen iki hakem var bizim maçtaki tüh sizin için iyi olanı yapmamış garip mi geliyor yoksa? Alex'in pozisyonunu görmedim tekrarınıda izlemedim ama ikinci penaltı diye nitelendirdiğin Niang'ın pozisyonuysa ben bir daha cevap yazma gereği duymam. Kendi takımın harici bir Takımın taraftar oluşumu içerisindeysen şuan objektif yaklaşmalısın olaylara.

Türkiye'de hakemlerin çifte standartlarına daha önce de şahit olduk. Benim aklımda kalanların çoğu Fenerbahçe'nin aleyhine olmuştur. Ama bunların art niyetten değil, pozisyonu iyi görememelerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Geçmiş yıllarda hakem yorumcularını dinleyerek edindiğim tecrübeye göre, olay hakemin görüş açısı içinde olmuş ise ,Lugano olayındaki gibi, hakemin verdiği karar doğru da olsa yanlış da olsa sonuçta hakem değerlendirme yapmış oluyor. Böyle durumlar PFDK'ya sevkedilmiyor. Hakemin görüş açısında olmuş ve hakem görmemişse yine aynı şey geçerli. Hakem görememiş ve hata yapmış oluyor, mağdur mağduriyetiyle kalmış oluyor, yapanın da yanına kalmış oluyor. Tıpkı Lugano'nun basışı, Niang'ın sarı kart görmesi gibi. Aksi yönde uygulama olsaydı, bütün haksız yere kart gören oyuncuların ve kart görmesi gerekip de görmeyen oyuncular hakkındaki hakem kararlarının PFDK tarafından değiştirilmesi gerekirdi.

Örneğin Niang haksız yere sarı kart gördü, buna itiraz edeni de görmedim. Hakem hatası deyip geçecek miyiz yoksa Niang'ın sarı kartı iptal mı edilecek. Doğrusu bana göre de mevcut uygulamaya göre de hakem hatası deyip geçmektir. Aynı değerlendirme Lugano'nun pozisyonu için de yapılabilir. Eğer Lugano'nun olayı maç başlamadan önce veya maç içinde hakemle alakası olmayan bir noktada olmuş olsaydı o zaman sevkedilebilirdi PFDK'ya.

Penaltı dediğim diğer pozisyon da Niang'ın pozisyonu. TRT, telegol ve maratondan Sergen ve Erman dışındakiler penaltı diyor o pozisyon için. Erman, "verilse de bişey demem" ; Tolunay, "tartışılır" diyor o pozisyon için. Yani sonuna kadar objektif olduğumu düşünüyorum.

Biri sınırdışı etmek mi dedi

Çok iyi fikir lan !

Türk futbolu gelişsin diye herzaman getirmeyeceksin bazen de göndereceksin :D

1.mesajda hakemin gözü önünde olmuş diyorsun 2.mesajdada hakem görmüyor diyorsun neden görmüyor acaba gözünün önünde olan olayı? azizden aldığı paraların etkisimi var yoksa?

"azizden aldığı paraların etkisi" olsa penaltıları neden çalmasın? Bu kadar tutarsız bir iddia hala nasıl dile getirilebiliyor anlamıyorum.

Türkiye'de hakemlerin çifte standartlarına daha önce de şahit olduk. Benim aklımda kalanların çoğu Fenerbahçe'nin aleyhine olmuştur. Ama bunların art niyetten değil, pozisyonu iyi görememelerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Geçmiş yıllarda hakem yorumcularını dinleyerek edindiğim tecrübeye göre, olay hakemin görüş açısı içinde olmuş ise ,Lugano olayındaki gibi, hakemin verdiği karar doğru da olsa yanlış da olsa sonuçta hakem değerlendirme yapmış oluyor. Böyle durumlar PFDK'ya sevkedilmiyor. Hakemin görüş açısında olmuş ve hakem görmemişse yine aynı şey geçerli. Hakem görememiş ve hata yapmış oluyor, mağdur mağduriyetiyle kalmış oluyor, yapanın da yanına kalmış oluyor. Tıpkı Lugano'nun basışı, Niang'ın sarı kart görmesi gibi. Aksi yönde uygulama olsaydı, bütün haksız yere kart gören oyuncuların ve kart görmesi gerekip de görmeyen oyuncular hakkındaki hakem kararlarının PFDK tarafından değiştirilmesi gerekirdi.

Örneğin Niang haksız yere sarı kart gördü, buna itiraz edeni de görmedim. Hakem hatası deyip geçecek miyiz yoksa Niang'ın sarı kartı iptal mı edilecek. Doğrusu bana göre de mevcut uygulamaya göre de hakem hatası deyip geçmektir. Aynı değerlendirme Lugano'nun pozisyonu için de yapılabilir. Eğer Lugano'nun olayı maç başlamadan önce veya maç içinde hakemle alakası olmayan bir noktada olmuş olsaydı o zaman sevkedilebilirdi PFDK'ya.

Penaltı dediğim diğer pozisyon da Niang'ın pozisyonu. TRT, telegol ve maratondan Sergen ve Erman dışındakiler penaltı diyor o pozisyon için. Erman, "verilse de bişey demem" ; Tolunay, "tartışılır" diyor o pozisyon için. Yani sonuna kadar objektif olduğumu düşünüyorum.

önemli olan penaltının sarı kartın verilip verilmemesi değil luganonun yaptığı gibi insan dışı hareketleri normalde fedarasyon cezalandırıyor ama söz konusu fener olunca ceza verirlermi bence vermezler

Senin aklında kalanların çoğu fenerbahçe aleyhine olmuşsa başta yitiriyorsun objektifliğini. Bizim değindiğimiz konu PFDK bu gibi olaylarda nasıl bir yol izlediği değil. Başta hakemin gördüğünü ve az yada çok cezalandırdığını söyleyen daha sonrada hakemin bunu görmediğini söyleyende sensin. Bence Niang haksız yere kart görmedi. Sergen'in telegolün yahut her hangi birileri benim bildiğim karaya ak diyorlarsa benim için hiç birşey değiştirmez kara yine karadır. Yanlış maçlarımı izliyoruz yoksa siz farklı bir boyuttan mı geliyorsunuz bilmiyorum ama ben Niang'ın pozisyonuna penaltı ve kartına haksız demiyorum. Muhakkakki sizin aleyhinize 1-2 karar veriliyordur yoksa nasıl yürür bu iş. Hani bildirge yayınlamanız gibi sanki 50 tane hakem hatasına magruz kalmış gibi davranmanızdan bahsediyorum.. Yok yok dediğim gibi ya siz farklı boyuttansınız yada biz.

"azizden aldığı paraların etkisi" olsa penaltıları neden çalmasın? Bu kadar tutarsız bir iddia hala nasıl dile getirilebiliyor anlamıyorum.

Hangi penaltidan bahsediyorsun kardes? Alexe gelen top niangin kolundan geliyor hatirlatiyim.. (ozetin 24 saniyesine bak)

Niang'in pozisyonunda hakemi kandirmaya dayili hareket yapiyor Niang, sari kart dogru.. Niang'in ne yaptigina iyi bak ..

Gozluklerini cikarda bak istersen..

[video=youtube;qKkQ61pXUFo]https://www.youtube.com/watch?v=qKkQ61pXUFo&feature=player_embedded[/video]

sana göre tutarsız olabilir yorumum sen 1. soruyu değilde neden direk 2.soruyu cevapladın?

1.sorun için görmedi diyorum. Lugano'nun bastığı an hakemda herhangi bir tepki, refleks oluşmuyor. Ayrıca pozisyon gözü önünde olmuş olsa dahi konsantrasyonunu yitirmiş olabilir. Faulu çalmış, oyunu durdurmuş, faulun kullanılacağı noktaya doğru koşuyor hakem. Lugano'nun görev bölgesine doğru koşmasını dikkatle izleyememiş demek ki. Zaten öncesinde 2 tane penaltı pozisyonuna devam demişti, aklında acaba yanlış karar mı verdim düşüncesi vardı.

Şimdi de sen söyle o zaman, maçın başında 2 penaltı pozisyonunu çalmayan hakem nasıl "azizin paraların etkisi" nde kalmış oluyor. Buna lütfen mantıklı bir açıklama getir.

Bu arada bu aziz penaltiysa ben serefsizim, deyilse sen serefsizsin dememismiydi hakeme? eee gorntulere bakinca penalti yok demeki aziz serefsiz :D:D

20 haftadır kendini yere atan her pozisyonda ağlayan 20 maçın en az 8inde hakeme itiraz ve sahtekarlıktan kart görmesi gereken Niang sadece 4 sarı görmüş hala kart olayını konuşuyorsun.20 haftadır her hafta atarken fauller çalınırken iyi miydi ?

Semih Bursa ve Antep maçlarında en az 4 net sarı kart görmesi gerekirken sarı gördü mü?

Alex bursa ve antep maçlarında en az 4 net sarı görmesi gerekirken kart bile görmedi.

Senin takımda Türkiye'nin en pislik kalecisi var

Senin takımında hemen her maç hakemin üzerine yürüyen gökhan gönül gibi adamın var.Bjk maçında atılmayan gökhan,Gs maçında yüzde yüz sarı görmesi gereken gökhan gönül

Senin takımda Lugano var bu ülkeye gelmiş en çirkef en pislik adam.Var mı itirazın.Bursa maçında Milleri biçti bu Lugano sarı görmedi.Antep maçında 3 net sarı 2 direk kırmızı yani 3 kırmızı 1 sarı görmesi gereken adam maçı 1 sarıyla tamamladı.

Sol bekinde çaktırmadan attığı yumruklarıyla ünlenen Santosun var

Sağ açığında abartısız diyorum her maç sarı görmesi gereken rakiple hakemle dalaşan onu bunu ittiren vuran Topuz var ve sarı görmüyor.

Cristian bizim takımda olsa ben utanırım.Denizli maçında Fb öne geçtiğinde geçen sene top rakip takıma atılacaktı ve bu Cristian aldı topu tam köşe bayrağının direğinin oraya attı.Bu cristian Bursa maçında aldı topu vermedi rakip takıma.Bu adam Ardaya bilerek çattı her türlü pisliği yaptı.

Olcanı taç çizgisinin orada yerden yere çarptı sarı görmedi.

Emreyi açıklamama gerek var mı :) Abartmıyorum ciddiyim 5 kez atılmalıydı bu sene oyundan.O kadar konuşuyorsun murat ceylan basit kartla atılıyorda sarısı olan Emre 2.yarının başında sert girince neden atılmıyor.

Alex hem sahtekar hem en çok korunan adam.Bursa antep maçlarında 4 veya 5 sarı görmesi gereken adam.Bak sana göre bana göre değil net diyorum en az 4 sarı ve adam sarı görmedi.

Forvetine baksana Semihle Niang biri ordan atla biri burdan atlar.Rakiplere faul yapa yapa faul kazanıyor bu adamlar.

Takımında sadece futbol oynamaya çalışan tek adam var Yobo

Bu sene fenere en az 10 kırmızı çıkmamış en az 25 sarı görmemiş bir takımdan bahsediyoruz.Sen çıkmışsın Niangın kartını konuşuyorsun

Gökhan zana kart gösterirken gayet mutluydu Niang..

Murat ceylanın atıldığı pozisyonda faul falan yok.

Hüseyin göçek semihin attığı gole gol verdi.Yan hakem iptal etti.Murat ceylanı attı.Luganoyu 3 kez atmadı.Semihe sahtekarlıktan kart göstermedi.Alex-Cristian-Topuza kart göstermedi.Sizi biçen hakem bunları yapıyorsa ilginç.

Senin aklında kalanların çoğu fenerbahçe aleyhine olmuşsa başta yitiriyorsun objektifliğini. Bizim değindiğimiz konu PFDK bu gibi olaylarda nasıl bir yol izlediği değil. Başta hakemin gördüğünü ve az yada çok cezalandırdığını söyleyen daha sonrada hakemin bunu görmediğini söyleyende sensin. Bence Niang haksız yere kart görmedi. Sergen'in telegolün yahut her hangi birileri benim bildiğim karaya ak diyorlarsa benim için hiç birşey değiştirmez kara yine karadır. Yanlış maçlarımı izliyoruz yoksa siz farklı bir boyuttan mı geliyorsunuz bilmiyorum ama ben Niang'ın pozisyonuna penaltı ve kartına haksız demiyorum. Muhakkakki sizin aleyhinize 1-2 karar veriliyordur yoksa nasıl yürür bu iş. Hani bildirge yayınlamanız gibi sanki 50 tane hakem hatasına magruz kalmış gibi davranmanızdan bahsediyorum.. Yok yok dediğim gibi ya siz farklı boyuttansınız yada biz.

Çok da tartışılacak bir tarafı kalmadı artık. Çünkü yorumlama farkına geldi herşey. O halde sizin için güzel bir temennide bulunayım. Antep maçındaki hakemler ne kadar bizim lehimizeyseler, bizi ne kadar kollamışlarsa inşallah bundan sonra tüm maçlarınızda da hakemler aynı şekilde sizi kollar ve aynı oranda lehinize kararlar verir.

Mustafa güleryüz senin 2 penaltın değil 1 penaltın verilmedi.

YouTube - Video 08

Bak verilmiş video.Niang faul yapıyor Dannye.Niangın o elinin ne işi var Danny'nin üzerinde ?

Çok da tartışılacak bir tarafı kalmadı artık. Çünkü yorumlama farkına geldi herşey. O halde sizin için güzel bir temennide bulunayım. Antep maçındaki hakemler ne kadar bizim lehimizeyseler, bizi ne kadar kollamışlarsa inşallah bundan sonra tüm maçlarınızda da hekemler aynı şekilde sizi kollar ve aynı oranda lehinize kararlar verir.

Hakemlerin bizim lehimize kararlar verip, karşı tarafın hakkını yemesindense genelde sergilenen kötü futbollu yenilgiyi tercih ederim. Sizin için alışıla gelmiş birşey olabilir, bu mesajada lehinize kararlar vermedikleri düşüncesini iliştireceğine gerçekci yaklaş olaylara.

Üst Alt