Lugano'nun faulü İtalyan medyasında! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lugano'nun faulü İtalyan medyasında!

Lugano'nun faulü İtalyan medyasında!

Fenerbahçe'nin Uruguaylı savunma oyuncusu Diego Lugano'nun geçen hafta sonu oynanan Gaziantepspor maçında, rakibi Wagner'in ayağına basma anının görüntüleri İtalya'da yankı buldu.

İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden ''Corriere dello Sport''un internet sitesinin ana sayfasında yer bulan görüntüde, Lugano'nun yaptığı faulden sonra yerde yatan Gaziantepsporlu Wagner'in ayağına basış anı yer aldı.

Görüntünün altına yapılan yorumda, Lugano'nun rakibine çok kötü bir faul yaptığı belirtildi. İtalyan kulüplerinin 31 yaşındaki başarılı stoperi yakından takip ettikleri biliniyor.

Lugano'nun faulü İtalyan medyasında! -Maraton.com.tr

Cevap: Lugano'nun faulü İtalyan medyasında!

maymun suratlı herif ceza bile vermezler buna şimdi yaptığıyla kalır eminim

bizim medyada olay bile anılmıyor. kasıtlı adam sakatlamak hapis cezası bile gerektirirken tff ceza bile vermiyor yazık lan..

bizim medyada olay bile anılmıyor. kasıtlı adam sakatlamak hapis cezası bile gerektirirken tff ceza bile vermiyor yazık lan..

Maç içinde hakemin gözü önünde olmuş, hakem az veya çok cezasını kesmiş. Geçen yıllarda da gördük böyle olayları çokça. Olay hakemin görüş açısının dışında olduğu zaman disiplin kuruluna gönderilebiliyor. Eğer hakemin görüş açısının içinde ve hakem kırmızı kartı kullanmamışsa PFDK sözkonusu olamıyormuş.

Medya da yeteri kadar gündeme getirdi ayrıca. Baktığım tüm spor programlarında Lugano defalarca ayıplandı. Görüntüleri yayınlama hakkı da sadece TRT'nin zaten. Daha ne yapılmasını bekliyorsunuz. Sınırdışı mı edilsin.

kuduz-kopek.jpg

Bir de hiçbirşey yapmamış gibi savunuyorsun ya Lugano'yu. Adamın futbol hayatını bitirebilirdi o hareket. Ben böyle birşey görmedim içi acımaz mı biraz insanın.

Maç içinde hakemin gözü önünde olmuş, hakem az veya çok cezasını kesmiş. Geçen yıllarda da gördük böyle olayları çokça. Olay hakemin görüş açısının dışında olduğu zaman disiplin kuruluna gönderilebiliyor. Eğer hakemin görüş açısının içinde ve hakem kırmızı kartı kullanmamışsa PFDK sözkonusu olamıyormuş.

Medya da yeteri kadar gündeme getirdi ayrıca. Baktığım tüm spor programlarında Lugano defalarca ayıplandı. Görüntüleri yayınlama hakkı da sadece TRT'nin zaten. Daha ne yapılmasını bekliyorsunuz. Sınırdışı mı edilsin.

Bir ton resim var etrafta isteseler koyarlar lacivert medya işte uzatmaya gerek yok

Biz biliyoruz ki Kazım'a (kasıtlı olmadığı halde!) rakibin ayağına bastığında bu kadar rahat kart gösterilip Lugano'nun sizin değiminizle az cezalandırılmasına! biz hakem için haliyle fener yandaşı diyoruz, çünkü kurallar hakem inisiyatifine göre değişmez (en azından böyle pozisyonlar için) ve siz yine karşı çıkıyorsunuz. Bence artık susmanız lazım.

İşinize gelince hakem görmedi. Az ya da çok cezasını kesti. İşinize gelmedi mi, tu kaka hakem. Lugano'nun bu ilk vakıası değilki. Adam meclisteki vekillerden daha sıkı bir dokunulmazlık zırhının altında. Yanlış hatırlamıyorsam Shuster söylemişti, bu adamın olduğu yerde çirkeflik olur diye. Katıldığım tek sözü de bu oldu.

Lugano'nun sezon başında beri kırdığı cevizler ekrana getirilse ve hak ettiği kartlar gösterilse buradan Uruguaya yol olur.Sınır dışı edilmesine gerek yok. Yediği haltlar sonrası oyundan atılsın yeter ;)

Keita'nın Trabzonspor maçında yaptığı kendini yere atma hareketi günlerce konuşulur Lugano'nun bu adamın kasten ayak kırmaya yönelik yaptığı hareket ne hikmetse konuşulmaz.

Biz biliyoruz ki Kazım'a (kasıtlı olmadığı halde!) rakibin ayağına bastığında bu kadar rahat kart gösterilip Lugano'nun sizin değiminizle az cezalandırılmasına! biz hakem için haliyle fener yandaşı diyoruz, çünkü kurallar hakem inisiyatifine göre değişmez (en azından böyle pozisyonlar için) ve siz yine karşı çıkıyorsunuz. Bence artık susmanız lazım.

Kazım'a çıkan kırmızı kartın sizden çok bizim zararımıza olduğunu hatırlatırım. Hareket kırmızılık, doğru ama hakem Lugano'nun basışını görmüyor, hatta etraftaki diğer Antep'li oyuncularda görmüyor. Avantaj kestiği için sarı kart görüyor Lugano.

Hakem için fener yandaşı diyorsanız Fenerbahçe Gaziantep maçını seyretmenizi öneririm. Ben hakem olsam ve Fenerbahçe'yi kollamak istesem Kazım'a kırmızı kart gösterip Trabzon'a avantaj sağlamak istemezdim. Antep maçının başlarındaki iki net penaltıyı verip maçı orada bitirirdim herhalde. Demek ki Fener yandaşı hakemin kafası buna çalışamamış.

evet hakemin gözün önünde olmuş o daha vahim. yaptıgı faule sarı verdi hakem ayak basmasını görmemezlikten geldi. yani görmedi sayılır. tvdan ceza gelmesi lazım tabi taraflı degillerse.. eger böle futboldan para kazanan adamları böyle kasıtlı şekilde sakatlamaya calısacaksa evet sınırdısı edilmeside uygun olur...

Lugano romaya mı degil mi - lugano roma da gibi - lugano gitmek istiyo

bkz. her zmn aynı kaka leyte

Arkadaş sen de karar ver artık,hakemin gözü önünde olmuş az veya çok cezasını kesmiş mi,yoksa hakem luganonun hareketini görmemiş mi?

Birde çok önemli bişey yazıyormuş gibi paragraf paragraf yazıyorsun:eek:

Kazım'a çıkan kırmızı kartın sizden çok bizim zararımıza olduğunu hatırlatırım. Hareket kırmızılık, doğru ama hakem Lugano'nun basışını görmüyor, hatta etraftaki diğer Antep'li oyuncularda görmüyor. Avantaj kestiği için sarı kart görüyor Lugano.

Hakem için fener yandaşı diyorsanız Fenerbahçe Gaziantep maçını seyretmenizi öneririm. Ben hakem olsam ve Fenerbahçe'yi kollamak istesem Kazım'a kırmızı kart gösterip Trabzon'a avantaj sağlamak istemezdim. Antep maçının başlarındaki iki net penaltıyı verip maçı orada bitirirdim herhalde. Demek ki Fener yandaşı hakemin kafası buna çalışamamış.

dogru bayan baskettede hakem kıyagı olmadı dimi? sizin emre lugano bırak kırmızıyı sarı kartı zor görüyorlar..

Kazım'a gösterilen kartın sizin için önemli olup olmamasından değil pozisyondan bahsediyorum ben orada. Artı demin ''Maç içinde hakemin gözü önünde olmuş, hakem az veya çok cezasını kesmiş.Eğer hakemin görüş açısının içinde ve hakem kırmızı kartı kullanmamışsa PFDK sözkonusu olamıyormuş'' derken nasıl şimdi ''hakem Lugano'nun basışını görmüyor'' diyebiliyorsan orasınıda anlamış değilim. Fener yandaşı desek diyeceğimiz hakem fenerbahçe-gaziantep maçının hakemi olur bizim maçımızı yöneten değil. Burada bahsedilen iki hakem var bizim maçtaki tüh sizin için iyi olanı yapmamış garip mi geliyor yoksa? Alex'in pozisyonunu görmedim tekrarınıda izlemedim ama ikinci penaltı diye nitelendirdiğin Niang'ın pozisyonuysa ben bir daha cevap yazma gereği duymam. Kendi takımın harici bir Takımın taraftar oluşumu içerisindeysen şuan objektif yaklaşmalısın olaylara.

Üst Alt