Lukas Podolski: "Galatasaray'ı kalbimde taşıyacağım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lukas Podolski: "Galatasaray'ı kalbimde taşıyacağım"

59315d3061361f1818c54aa0.jpg

Cumartesi günü oynanacak Konyaspor karşılaşmasıyla birlikte Galatasaray ile son maçına çıkacak olan Lukas Podolski; Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Basın mensuplarının soruları öncesi sözlerine "Bugün son basın toplantım. Yarın da son maçıma çıkacağım. Güzel bir şey olmakla beraber içimde hüzün var. Hem taraftar hem de kulüp... Kalbimde onları taşıyacağım. Tüm basın mensuplarına da teşekkür ediyorum" diyerek başlayan Lukas'ın verdiği yanıtları is şöyle:

“HER ZAMAN ELİMDEN GELENİ YAPTIM”
Kendimi çok özel hissetmiyorum. Zaten her gittiğim takımda elimden geleni yapıyorum. Bu da Galatasaray'da çok iyi işledi. Şampiyonluk kazanmış olsam daha iyi olurdu. Eminim ki Galatasaray bundan sonra birçok kupalara koşacaktır.

“KİMYAMIZ UYUŞTU”
Köln'den geliyorum. Orada yüz bin Türk yaşıyor. Türklerin yaşam biçimini biliyordum. Takıma geldiğinizde sahada en iyi işi çıkartmak zorundasınız. Aynı zamanda toplumla da kucaklaşmak önemliydi. Türk insanı ile kimyamız uyuştu.

“GALATASARAY’DA 3 KUPA KAZANDIM”
Hayatta işler iyi gittiğinde de kötü gittiğinde de aynı şekilde davranırım. En iyi ya da en kötü spesifik bir anı söylemeyeceğim ama keyfini çıkardığım 2 yıl geçirdim. 3 kupa kazandım. Kötü bir anı olarak söylemiyorum ama yenildiğimiz maçlar oldu. Ama yenilgiyi de kabullenmemiz gerekiyor. Zaten bunu kabullenmesek spor yapmamamız lazım.

“GALATASARAY BENİM İÇİN ÖZEL BİR YER”
Futbol ve Japonya sonrası ne yapacağım soruluyor. Hayat ne getirir bilmiyorum… Birçok yerde oynadım ama burası daha özel oldu. Birçok arkadaş edindim. Çalışma arkadaşlarımı kalbimde taşıyacağım. Futbol sonrası ne yapacağıma karar verdiğimde fırsat olursa genç takım antrenörlüğü, teknik direktörlük veya profesyonel bir görev olabilir... Çünkü burası benim için özel bir yer. Burada çok büyük bir potansiyel olduğunu da gördüm. Özellikle genç takımlarda. Futbolcu olarak elimden geleni yaptım ama bu potansiyelin daha iyi yerlere gelmesi adına bir şeyler yapabileceğime inanıyorum...

“GÜZEL AYRILIYORUM”
Kendi performansımı değerlendirmeyi çok sevmem. Bunu başkasının değerlendirmesi gerek. Takım olarak 3 kupa kazandık. İyi ya da kötü zamanlarımız oldu ve ben de elimden geleni yaptım. Saha içi ve saha dışı olarak buradan güzel ayrılıyorum...

“BONSERVİS KULÜPLERİN KARARI”
Transfer görüşmeleri yapılırken orada değildim. Bonservis kulüplerin kararı... Rakam çok fazla veya çok az; bu benim ilgilendiğim bir konu değil. 2.5 milyon Euro'ya geldim; 2.6 milyon Euro'ya gidiyorum. 2 sene burada futbol oynadım. Rakamın normal olduğunu düşünüyorum.

“ÖNCE GALATASARAY’A VEDA EDECEĞİM”
Japonya'ya gidiş tarihim belli değil. Planımı yapmadım. Türkiye'de çeşitli tatil beldelerinde tatil yapacağım. O nedenle Japonya'ya gidiş için tam tarih veremiyorum. Henüz Japonya'ya mesajım yok. Bir maçım daha var ve önce Galatasaray taraftarına veda etmem gerekiyor. Daha sonra Japonya'ya mesaj vermek için bol bol zamanımız olacak.

“GALATASARAY’IN AMACI ŞAMPİYONLUKTUR”
Teknik adam veya yönetici değilim. Sezon bittiğinde, yarınki maçtan sonra analiz yapılacaktır. Giden ve gelen oyuncular olacaktır, şampiyonluk için savaşan bir takım yaratılacaktır. Öte yandan; daha önce de söylediğim gibi potansiyeli çok yüksek bir takım. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Altyapıda önemli bir potansiyel var. Galatasaray'ın amacı şampiyonluktur ama şampiyonluk için baskı yaratmaktansa dengeli bir şekilde gitmek, daha net bir şekilde finansal yapıyı ayarlayıp başarılı bir takım yaratılacağına inanıyorum.

“BRUMA’NIN POTANSİYELİ BÜYÜK”
Bruma ayrılacak mı bilmiyorum; top ayağındayken çok büyük potansiyeli olan bir oyuncu. Bu sezon da iyi bir performans gösterdi. Bruma gibi bir oyuncu için Almanya doğru bir adım. Galatasaray için de önemli. Oyuncu almak kadar doğru değerdeki bir oyuncu satmak kulüp için de önemli.

“SOKAKTA OLMAYI SEVİYORUM”
Sosyal medyadaki postları mutlu olduğum için attım. Mutluluğumu paylaştım. 'Süperstar olarak evimde oturmam gerekir' demiyorum. Sokakta olmayı seviyorum. Bunu da sosyal medya paylaşımlarımla göstermiş oldum.

“BURAYI ÖZLEYECEĞİM”
Japonya'ya daha önce gitmiştim. Güzel bir ülke. Teklif geldiğinde değerlendirmek gerekir diye düşündüm. Avrupa'dan uzak ama benim için yeni bir fırsat ve başlangıç olarak değerlendirdim. Ailemle birlikte de değerlendirince bunun doğru bir hamle olduğuna karar verdik. Burayı özleyeceğim. Kalbim burada kalacak. Buradaki çalışanlar da saatlerini benim için harcadılar. Onları da kalbimde taşıyacağım...

“ÜLKEYİ ZATEN TANIYORDUM…”
Burada bazı başarılar kazandık, bazılarını kazanamadık. Saha içi ve dışında deneyimlerim oldu. Takımdaki herkes, çalışanlar, dışarıdaki insanlar... Zaten burayı çok iyi tanıyor tatile geliyordum. Bundan sonrası için de 'İstanbul ve Türkiye bitti' demiyorum. Tatil için de geleceğim. Türkiye bana pozitif şeyler kattı.

“BURAYA GELEREK DOĞRU ADIM ATMIŞIM”
İstanbul çok büyük bir şehir. Her yerini çok beğendim. Derbilerden çok etkilendim. 10 yıl sonrası için bir şey söyleyemiyorum. Kendi adıma da; 5 yaşından bu yana futbol oynuyorum. Ailemle çok zaman geçireceğim. Burada 2 yıl gururlu oldum… Buraya gelerek çok doğru adım atmışım. Önce Japonya ve sonra futbol bitecek. Daha sonrasını ise şimdilik düşünmüyorum.

galatasaray.org

Üst Alt