B17044.jpg
LUTFİ ARIBOĞAN

Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü - İcra Kurulu BaşkanıDoğum Tarihi 1961-09-30

Doğum Yeri Adana


1961 yılında Adana’da doğan Lutfi Arıboğan, basketbol yaşantısına 1971 yılında Çukobirlik’te başladı. Arıboğan, basketbol kariyeri boyunca Ankara DSİ, Efes Pilsen, Galatasaray ve Ülker Takımlarında oynadı.243 kez milli formayı taşıyan Lutfi Arıboğan, 1988 yılında büyük başarılar kazanacağı Galatasaray’a transfer oldu. Lutfi Arıboğan, Galatasaray’da altı sezonu kaptan olmak üzere yedi sezon forma giydi.1989-1990 sezonunda Galatasaray Basketbol Takımı’nın son lig şampiyonluğunda kupayı kaptan olarak havaya kaldıran Arıboğan, 1994-1995 sezonunda ise bu kez kaptan olarak Galatasaray ile Türkiye Kupası sevincini tattı. 1996 yılında Galatasaray forması altında aktif basketbola veda eden Lutfi Arıboğan, basketboldan kopmadı. 1993-1994 sezonunda formasını giydiği Ülkerspor’a bu kez genel menajer olarak dönen Arıboğan, sekiz yıl boyunca Ülkerspor’da genel menajer olarak çalıştı.2005 yılında Levent Bıçakçı başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu’nda genel sekreter olarak görev yapmaya başlayan Lutfi Arıboğan, Haluk Ulusoy, merhum Hasan Doğan, Mahmut Özgener ve Mehmet Ali Aydınlar yönetimlerinde görevde bulundu. 2008 yılında Başkan Vekilliği görevine getirilen Lutfi Arıboğan 2012 Ocak ayında ise bu görevinden ayrıldığını açıkladı. Ahmet ve Sena isimlerinde iki çocuğu olan Lutfi Arıboğan, Bahçeşehir Üniversitesi Eski Rektörü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile evlidir. Yüksek mühendis olan Lutfi Arıboğan, İngilizce bilmektedir.
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel Müdürü---Yüksek Mühendismiş !Sahi basketçiydi değilmi...( Tamam tamam gecenin bu vaktinde ben bile şiştim bu espriye :D :D :D )
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel MüdürüAdnan Sezgin'den Lütfi Arıboğan'a işte vizyon farkı budur,tebrikler yönetim.
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel Müdürü-------

"Ahmet ve Sena isimlerinde iki çocuğu olan Lutfi Arıboğan, Bahçeşehir Üniversitesi Eski Rektörü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile evlidir."

Kayınpederide MİT eski müsteşarı Mahir Kaynak'tır...

17527.jpg


Mahir Kaynak - Vikipedi

mahir_kaynak.jpg
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel MüdürüNeden getirildi bu adam şimdi ?Aydınlar yönetiminde şikeyi erteleyen, play-off getiren, ha bugün ha yarın diyen, UEFA ile görüşüp feneri kurtarmaya çalışan yönetimin 2 numaralı adamı. Neden geldi ? Amaç nedir ?
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel MüdürüNeden getirildi bu adam şimdi ?Aydınlar yönetiminde şikeyi erteleyen, play-off getiren, ha bugün ha yarın diyen, UEFA ile görüşüp feneri kurtarmaya çalışan yönetimin 2 numaralı adamı. Neden geldi ? Amaç nedir ?bütün bu kararları tek başına bu adam verdirtebilecek güçteyse gelmesi iyi olmuşki bu kararlara sebep olurken yanındamıydın?
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel MüdürüNeden getirildi bu adam şimdi ?Aydınlar yönetiminde şikeyi erteleyen, play-off getiren, ha bugün ha yarın diyen, UEFA ile görüşüp feneri kurtarmaya çalışan yönetimin 2 numaralı adamı. Neden geldi ? Amaç nedir ?Fenerliler de kendilerini UEFA'ya şikayet edenlerin, İlhan Helvacı ve Lütfi Arıboğan olduğunu söylerler.. :)
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel Müdürüya bu adamda ne var anlamıyorum ne kıymetli adammış

bi döenem baketbolda sonra federasyonda sonra Bizim genel müdür olmuş adamda ne lobbi varmış arkadaş...fanatik fenerli aydınlarıda sağ kolu olabiliyor aldığı maaşlarda hepimizin dudaklarını uçuklatır...

ne keramet varsa stadda falan bi denk gelirsem çeketinin eteğini öpecem... :D
 
Cevap: Lütfi Arıboğan | Sportif A.Ş Genel Müdürügulusunu yirin :ayatollah: , Schalke taraftari o an ne dusundu merak etmedim degil :lol:
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt