M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ı Kastetmedim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ı Kastetmedim"

Aydınlar'dan Galatasaray Açıklaması!

06 Ağustos 2011 / 10:16

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, "Neden bir tek Galatasaray için bu kadar net konuşuldu?" eleştirisine yanıt verdi...

Sözlerim geçmişe dönük olaylarda ortaya çıkan veya çıkabilecek (suçu kanıtlanan) tüm takımları kapsar. Asla Galatasaray özelinde konuşmadım...

Aslında Futbol Federasyonu Başkanı SayınMehmet Ali Aydınlar ile 3 gün önce konuşmuştuk. Yurtdışına çıkıyordu ve "Dönünce daha sağlıklı bir sohbet gerçekleştiririz" deyince sorularımı beklemeye almıştım.

Soru işaretleri oluştu

Üzerindeki yük büyük başkanın. Haliyle stresinin de büyük olacağını düşünebilirsiniz. Ne var ki tümbu ağır sorumluluğa rağmen elinden geldiğince herkesi bilgilendirmeye çalışıyor. Kibarlığı ve vizyonuyla Türk futbolundaki yönetici profili açısından umut veriyor. Dün kamuoyuna yansıyan bir cümlesinden ötürü tekrar görüştük kendisiyle. Türkiye'ye dönmesini bekleyemedik. Galatasaray'ın durumuyla ilgili olarak "Gerekirse kupayı geri alırız" dediği belirtiliyordu. Cümle böyle yansıyınca, kamuoyundaki algısı da şiddetli oldu tabi. "Neden ilk kez Galatasaray için bu kadar net cümle kullanıldı?" diyenlerin sayısı hayli fazlaydı.

TFF'nin yetkisi var

Aydınlar şöyle açıkladı: "Kupayı geri almaktan bahsetmemin veya diğer yaptırımları dile getirmenin sadece Galatasaray ile alakası yok. Sözlerim, Galatasaray özelinde değildi." Federasyon Başkanı Aydınlar şunun da altını çizdi; “Galatasaray'ın 2006'daki konusuyla alakalı olduğu gibi 20 yıllık geçmişe dönük tümolaylarda federasyonun böyle bir yetkisi var." Aydınlar devametti: "Önceki yıllarla alakalı bu ve benzeri başka durumlar da ortaya çıkarsa, başka takımların da adı geçerse, aynı düşüncemi dile getiririm. Sözlerimin Galatasaray için özel olarak söylendiğini düşünmek yanlış."

Bugün

Cevap: M. Ali Aydınlar: Galatasaray'ı Kastetmedim.

Bu açıklamalardan sonra hadi feneri küme düşürme de görelim noluyo o zaman

Ey delikanlı görünümlü pısırık adam.Bize karşı aslan parçasıyken Fenerbahçe'ye karşı düşürmek istemiyoruz gibi konuşmalar yapıyosan erkekliğini tartışır bu insanlar.Nerdeyse tüm yöneticileri içerde olana düşürmek istemiyoruz derken bizim 2 yöneticimiz sadece ifade vermek için gittiğinde ve makbuzlu belgeler olmasına rağmen o lafı ağzına alabiliyorsan sen ERKEK değilsindir benim gözümde.

Salak adam bu açıklamalar ile feneri küme düşürmek zorunda kaldı :D olay artık ondan çıktı.

Kılçıkta bir omurgadır en azından.Bu sakız gibi nereye çeksen uzar gider.

Nedense inandıramadı beni. Bir insan Asena gibi olunca güvenilirliği kaybolur.

Galatasaray'ın kupasını alırım algısı bence iyi oldu. Eğer Feneri düşürmesse kamuoyunda 'bir ihbar aramasında Galatasaray'ın kupasını alırım dedi ama 1 aydır kamuoyunu mesgul eden şike operasyonunda Fenerbahçe'yi düşüremedi' şeklinde intiba oluşacak bu durum onu çok zora sokacak.

Lan oğlum tamam adam dansöz ama o açıklamada sadece Galatasaray için konuşmadı. Havadan nem kapıyoruz, abartmayın yahu

Gerçekten kastetmemiş olabilir. Ama bu makamlarda oturan insanların 10 düşünüp 1 konuşması gereklidir. Söyleyeceklerinin nereye çekilebileceğini tahmin ederek konuşmaları mesajlarını ona göre vermeleri gereklidir. E zaten 2 günde cart diye ortaya çıkan federasyon başkanından da bu kadar çap beklenir. 2 laf ediyor 3 hafta sonra tersini yapıyor. Bir laf ediyor sonra hemen kıvırıveriyor.

Çık da de ki feneri düşürmeyeceğim sen de rahatla biz de rahatlayalım...

bir mektupcuklamı bu işi yapacak.

kaldıki yasaya aykırı dönemez o yıla , GS başvuru yapsa tff nin başı belaya girer yasayı okusunlar 20 yıl geriye hangi tarihte geçti o yasa........

Aydınlar bir laf söylerken lafın biryere gidecegini nasıl bilmez yahu,bal gibide biliyordu.Konusmayı sizin,bizim gibi insanlar yapmıyoki,bu laf oyunlarında uzman olmus kisiler konusuyor...

Üst Alt