M. Ali Aydınlar: "Ligler planladığımız gibi başlayacak" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

M. Ali Aydınlar: "Ligler planladığımız gibi başlayacak"

Cevap: M. Ali Aydınlar: "Ligler planladığımız gibi başlayacak"

İsterse mahkemenin sonucunu beklesinler çokta tın

Şike varsa eşşek gibi düşürücekler,ama bu gün ama yarın

Şike iddiaları kapsamında Avrupa Kupaları maçlarından önce bir karar vermek için savcılık ve emniyetten delillerin gönderilmesini bekleyen Türkiye Futbol Federasyonu’na ise şu aşamada belgelerin gönderilmeyeceği belirtildi. Belgelerin gönderilmemesine gerekçe olarak ise, “Şike soruşturması kapsamında federasyonda görevli bazı isimlerin de şüpheli olarak yer alması" gösteriliyor.

Haber Kaynağı: Doğan Haber Ajansı

Delil degil hukum onemli. Iddianame onemli. Cunku iddia edilen suclarin hangi delillerle ispatlandigi gosterilecek zanliya. Burada iki gorus olabilir. Iddianamede gosterilen deliller TFF tarafindan yeterli bulunabilir, ya da dava surecinin sonu beklenebilir. Ayrica emniyet sorgulari , savci sorgulari bir zanlinin sucsuzlugunu ortadan kaldirmiyor. Yani bakin suclu bulunmasi bir zaman alacaktir , sakin olun

Lig başladıktan sonra ne oalcak peki?

Fenerbahçe Şl'ye gittikten sonra?

Suçlu bulunursa ne olacak?

Mahkemeyi bekleyebilirlerde. Kardeşim bari ŞL ligine göndermeyin. Uefa bence izin vermeyecek.

@ Onur

Cok basit , suclu bulundugu anda o an dusurulecek karar verilip . Cunku o an kimse cikip da "yoneticiler suclu bulundu ama olay kaynadi vs" diyemez. Suan karar almamalari cok normal ama o an alamazlarsa ulkede TFF filan kalmaz. Sike legallesir

Bakin talimatlara gore hareket etmek zorundalar. Ortada daha sahislarla ilgili bile verilmis bir hukum olmadan , bu sahislarin temsil ettikleri tuzel kisiliklerin cezalandirilmasi (veya aklanmasi) soz konusu olamaz. Cunku suan birakin fb yi , aziz bile sike yapmis pozisyonda degil. Hukuken bu konunun nihai karari ne zaman verilir ise o gun zaten gerekli adimlar atilmak zorunda olur.

Siz TFF den fb yi tutuklu yargilamasini istiyorsunuz bir nevi , ancak sahislar icin mumkun olan bir durum kurumlar icin gecerli olamaz. Icimizden gecen dilekler baska biliyorum ama hukuken durum bu

İki konudan bahsedeceğim .

Birincisi suçsuzluk karinesi yani herkes suçu ispatlanana kadar masumdur . Pekçok kişi emniyetin yaptığı 19 maçta şike tespit ettik açıklamasına bakıyor. Ancak emniyetin yaptıuğı açıklamanın hiçbir hukuki geçerliliği yoktur. Çünkü iddia makamının şu suç işlendi demesi yeterli bir durum değildir, iddia makamı delillerini koyar savunma makamı kendini savunur kararı mahkeme verir . Emniyet bir skandala imza atarak bu şekilde bir açıklama yaptı sanki mahkeme kendiymiş gibi hüküm vermeye kalktı .

İkincisi de daha ilk günlerden beri kafamda olan düşünceydi ve gitgide gerçekleşmeye yaklaşıyor . Amaç aziz yıldırımı bitirmekti taa en başından beri . Yani şike falan hikaye . Olay esasen çok derin ( aziz yıldırım ile devlet hesaplaşması ) fenerbahçe kesinlikle hedef değil . En başından beri aziz yıldırımın tutuklu yargılanacağını fenere hiçbir şey olmayacağını düşünüyordum ve öyle de olacak gibi . Bundan sonrası mahkeme , o da tahmini 2 yıl falan sürer aziz yıldırım suç amaçlı örgüt kurmaktan hüküm giyer şikeden aklanır . Çünkü amaç en başından beri şike mevzusu değil amaç başkanı bitirmekti . Şimdi yakında adli tatil var başkan minimum 5-6 ay içerde . Fenerbahçe yeni başkan seçecek kendine . Aziz yıldırım out görev tamamlandı

iyide özel bir durum yok mudur bu kanıtların tff denen kuruma verilmesi için? Eğer öyle bir durum varsa TFF da o kanıt ve belgelerle bir karara varıp tekrar yetkili kurumlara verir.

Birincisi suçsuzluk karinesi yani herkes suçu ispatlanana kadar masumdur . Pekçok kişi emniyetin yaptığı 19 maçta şike tespit ettik açıklamasına bakıyor. Ancak emniyetin yaptıuğı açıklamanın hiçbir hukuki geçerliliği yoktur. Çünkü iddia makamının şu suç işlendi demesi yeterli bir durum değildir, iddia makamı delillerini koyar savunma makamı kendini savunur kararı mahkeme verir . Emniyet bir skandala imza atarak bu şekilde bir açıklama yaptı sanki mahkeme kendiymiş gibi hüküm vermeye kalktı .

İkincisi de daha ilk günlerden beri kafamda olan düşünceydi ve gitgide gerçekleşmeye yaklaşıyor . Amaç aziz yıldırımı bitirmekti taa en başından beri . Yani şike falan hikaye . Olay esasen çok derin ( aziz yıldırım ile devlet hesaplaşması ) fenerbahçe kesinlikle hedef değil . En başından beri aziz yıldırımın tutuklu yargılanacağını fenere hiçbir şey olmayacağını düşünüyordum ve öyle de olacak gibi . Bundan sonrası mahkeme , o da tahmini 2 yıl falan sürer aziz yıldırım suç amaçlı örgüt kurmaktan hüküm giyer şikeden aklanır . Çünkü amaç en başından beri şike mevzusu değil amaç başkanı bitirmekti . Şimdi yakında adli tatil var başkan minimum 5-6 ay içerde . Fenerbahçe yeni başkan seçecek kendine . Aziz yıldırım out görev tamamlandı
Katılmıyorum.Öyle birşey olsa korcan,bülent uygun vs futbol ile ilişkili kimse tutuklanmazdı,sadece yöneticiler tutuklanırdı.Senin bu dediğin komplo teorisi bile değil,düpe düz hayal ürünü.

Birinciye katiliyorum , ikincisi icin yorumum yok lakin sadece sike suclamasi ile alinanlar da var. Bu durumda beraat etmeleri disinda bir cikar yol gorunmuyor fb nin yirtmasi icin (sike acisindan) .. Normalde bu kisiler icin tahliye beklerim bir sure sonra ama isin icinde "ozel yetkili cumhuriyet savcisi" lafi olunca , ayni cumlede ismi gecenler icin arrivederci.

Türkiyenin 5 yılı çöptedir, geçmiş olsun, Feneri koruyacağım diye ülke olarak daha beter duruma düşeceğiz, sonumuz hayrola....

Feneri destekleyen kulüpler birliğinde bir gram akıl yok, yazıklar olsun bu düzene, bu düzeni destekleyen kulüp başkanlarına,

Hepsine kocaman bir yazıklar olsunn.......

Başka ne denir ki,

Neymiş efendim yayın gelirleri düşermiş, aç gözlü insanlar,

Hiç mi Türkiyemizi düşünmezsiniz, Allah Belanızı versin................

Ceza aldıracaklar bana.

Aslinda hazir avrupada olmadigimiz bir sezon uefa inisiyatif kullanip takimlari avrupa kupasindan men etse orta vadede cok karli cikariz bu durumdan.

Mahkemeyi bekleyebilirler.ŞL ligine neden gönderiyorsun. Ben en azından Avrupa kupasına izin vermnezler diyordum.

Adı geçenlere tedbir falanda yok. Resmen olayını üstünü kapatıyorlar. 2,3 ay sonra herkezin aklı başka yerde olur.

italya federasyonunun tırnağı olamayacak federasyondur. italya federasyonu, "devletin vereceği cezalar başka, ben kendi ceza sistemime bakarım" demiş, hukuki sürecin bitmesini beklemeden mahkemeye müdahil olmuş, mağdur olduğunu beyan etmiş, daha soruşturma kapsamında delilleri incelemiş ve mahkeme heyetine sunulan delilleri yeterli kabul edip, hukuki süreç tamamlanmadan çatır çutur cezaları vermiştir, hatta itirazları da kendi kanaatiyle görüşüp, cezalarda indirime de gitmiştir.

tff ise hala kaçak dövüşüyor. "bizde kanıt, belge yok" diyor, "iddianame" diyor. "durun lan ben bu işte en çok mağdur olan kurumum, kandırıldım" diyeceği yerde "aman ben bulaşmayım, belki gider" diyor.Umarım kararlarını tekrar gözden geçirirler ve olayı çözmek için bir şeyler yaparlar...

Gerçekten yazık...

Türkiyede futbol ölmüştür artık . bir fatiha okuyun ardından

italya federasyonunun tırnağı olamayacak federasyondur. italya federasyonu, "devletin vereceği cezalar başka, ben kendi ceza sistemime bakarım" demiş, hukuki sürecin bitmesini beklemeden mahkemeye müdahil olmuş, mağdur olduğunu beyan etmiş, daha soruşturma kapsamında delilleri incelemiş ve mahkeme heyetine sunulan delilleri yeterli kabul edip, hukuki süreç tamamlanmadan çatır çutur cezaları vermiştir, hatta itirazları da kendi kanaatiyle görüşüp, cezalarda indirime de gitmiştir.

tff ise hala kaçak dövüşüyor. "bizde kanıt, belge yok" diyor, "iddianame" diyor. "durun lan ben bu işte en çok mağdur olan kurumum, kandırıldım" diyeceği yerde "aman ben bulaşmayım, belki gider" diyor.

Gerçekten yazık...

Tamam ama en azindan suclar ispat edilmeden bir sorusturma baslatilacak bile olsa olayin once iddianame - mahkeme surecine gecmesi lazim neden anlamiyosunuz bunu

para için ülkenin futbol itibarını yerle bir ettiniz helal olsun sizlere

Bundan sonra kimse çıkıpta artist artist yorum yapmasın maçlarda çıkan olaylardan sonra.

Bu para babalarının kimseyi taktığı yok. En ufak bir hakem hatasında bakalım nasıl biniyorlar o tff denen kurumun başına hep birlikte göreceğiz.

Ne yazık ki fenerbahçe denen o şike yuvasının ligde bırakılmasıyla meksika liginden beter olaylar yaşanacak.

Katılmıyorum.Öyle birşey olsa korcan,bülent uygun vs futbol ile ilişkili kimse tutuklanmazdı,sadece yöneticiler tutuklanırdı.Senin bu dediğin komplo teorisi bile değil,düpe düz hayal ürünü.

Ortada şike iddaası yok demedim ki şike iddasından bişey çıkmayacak dedim elbette bazı futbolcular tutuklanacak , şike iddaası dikkatleri başka yöne çekmek ve çok ses getirmek için. Amaç şike değil, zaten 19 maçta şike yapıldı diyen emniyetin onlarca yüzlerce kişiyi tutuklaması gerekirdi bu kadar maçta şikeyi korcan tek başına yapmadı ya . Tutuklananlardan bülent uygun ve ümit karanın durumları farklı şike nedeniyle tutuklanmadılar. 8 gün oldu ilk günlerde inanılmaz bir haber fener aleyhine bombardıman varken medyanın ( kimin elinde olduğu belli ) birdenbire yumuşaması dikkatinizi çekmedi mi . Çünkü istedikleri oldu amaca ulaşıldı . Ortaya şike iddası atılmasa aziz yıldırımın tutuklanması bu kadar haklı görülmezdi , çünkü olay bu yönüyle başka davalara benzeyecekti ( soruşturmanın ilk savcısı kimdi cevabı sana pek çok şeyi hatırlatır ) .

O iddaname nasıl olsa gelecek fener 1 değil 2 sene kaybedecek.O Çubuklu formalı TFF Başkanı kendi ağzıyla açıklayacak küme düşürldüğünü.Olan CL deki kontenjana olacak o ayrı mesele.

bu kadar tutuklanan insan delil değil,sonra hükümet bir kanun cıkarır ve herşey kapatılır

Üst Alt