M.United Maçı Koreografi - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

M.United Maçı Koreografi

Cevap: M.United Maçı Koreografi

Maci ne yazikki sessiz izledim. Taraftarlarin tezahüratlarini duyamadim. En azindan baslangictaki üclüyü video olarak görme imkanim varmi? ara ara bisey bulamadim....

emeklerine saygısızlık etmek istemiyorum ama yalan olmuş koreografidir.star tv göstermedi stad içinde kendi kendimize yapmamızın bi anlamı yok bunu. bari bu şrfsiz kanallara söylesin biri çeksinler. onun dışında alttaki yazı okunamadı.

herkezin ellerine salik ama bende artik biktim tribunlerin sadece bir kismibin show yapmasindan. yapilacaksa butun stad 3d koreografi yapalim. yaparsak bitek biz yapariz zaten.

ulan videolarında kalitesi düşük bişey belli olmuyor.

napmışlar pek anlamadım koreografide.ne anlatılıyor.

(allah belanı versin star tv.)

şerefsizsin star tv

TV'lerin Yayıncılık Anlayışı

Biz taraftarız, televizyon yayıncılığının nasıl yapılacağını televizyonculara anlatacak değiliz. Ama ekranın bu tarafındakiler olarak bir çift lafımız var.

80'lerde taraftarlar birbirini doğrardı, medya bunu alır yine çevirir taraftara vururdu. Taraftar 90'larda birbirini doğramayı bıraktı, 2000'lerde internetin etkisi, Türkiye'de taraftar grupları ve tribün kültürünün de şekil değiştirmesi ile rekabet tamamen tribünde var olmaya dönüştü. Dönüştü de; medyanın, tribünde olan güzellikleri ve rekabetin bu yönünü görmek işine gelmedi. Adam doğramak, döner bıçaklı kavgalar ''daha rağbet edilir''di öyle ki.Sadece dün akşam için değil, son 10 yıldır bu ülkede taraftarların başka bir yere getirdiği tribün rekabeti görmezden geliniyor. Türkiye'de artık takımlar tribünde koreografiler, akıl dolu göndermelerle birbirlerine takılıyor, rekabeti sokaktan tribüne taşıyor.

Tüm bu hazırlıklar kimi zaman haftalar sürüyor. İnternet üzerinde bu hazırlıklar her camia tarafında günlerce konuşuluyor. Çünkü artık ''Kim hangi koreografiyi yapacak, kim nasıl kendini gösterecek'' rekabeti zamanı. Bunun kötü bir şey olduğunu kim söyleyebilir ki? Yıllarca Avrupa tribünlerinde örneklerini gördüğümüz muazzam işlerin benzerleri hatta daha iyileri Türkiye tribünlerinde de icra edilir hale geliyor. Ancak bunu stada gidenler dışında kimse CANLI yayında göremiyor.

Kanallar belki reklam potansiyelinden, belki de açıklanmayan bir gerekçe ile maçın başlamasına 5 dakika kala tribünlerin bu haftalar süren hazırlıklarını ekran başındakilere yansıtmayı tercih etmiyorlar.

Fazla uzağa değil İtalya'da SKY Calcio yayınlarına lütfen bir göz atın Türk Spor Medyasının ''uyuyan'' ilgilileri. Taraftara -hani müşteri- yayın yapan TV kanalları oralarda neler yapıyorlar? Neden Milan - Inter derbisinden 10 dakika önce yayına girip tribünde neler olup bittiğini gösterme telaşına düşüyorlar?

Neden Türkiye'de insanlar sizlerin yayın politikasından her maçtan sonra illet ediyor ve aldığı hizmete lanet ederek kullanmaya devam ediyor.

Unutmayın ''taraftar futbolun en önemli enstrümanlarından biridir''. Onları futbol dünyasının dışında düşünemez, yaptıklarını es geçemezsiniz. Hadi eski zamanlarda kimsenin tasvip etmediği hır-gürü senelerce temcit pilavı gibi arşivlerden bile çıkartarak verdiniz; binlerce karton, binlerce metre bezle sanat eseri yaratan bu çocukları, Türk tribünlerini artık görmezden gelmeyin!

Tribün Dergi

TV'lerin Yayıncılık Anlayışı - Tribun Dergi

Koreografi konusuna gelecek olursak, havaalanı olaylarından sonra valilik asıl planlanan koreografiye izin vermemiş. 1 gün içerisinde de yaklaşık 300 kişi bu çalışmayı hazırladı. yoksa asıl planlanan başkaydı.

GALATASARAY-_MANCHESTER_UNITED_4.JPG

Ali Sami Yen kapalısı ruhunu yaşatan doğu üstteki dinozorlara da teşekkürler..!

g43jn.jpg

Esas yapılacak koreografi bu değildi, Uefa yine karıştığı için yapılamadı kısa sürede bu hale çevirilebildi ki bu bile büyük başarıdır. Koreografi olan maçlarda yeniliyoruz, taraftar onla uğraşçağına bağırsın gibi saçmasapan söylemler de umarım dünden sonra son bulur.

Üst Alt