Maaş Sorunu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maaş Sorunu

TLDR

Yükselen kur farkı nedeniyle bu rezalet anlaşmalar kulübü iyice zor durumda bırakıyor. Bir kaç sene önce TV yayın gelirleri ve stadyum gelirleri Euro üzerinden hatırı sayılır bir seviyedeyken şu anda bu gelirler inanılmaz değer kaybetmiş durumda. Kulübün belinin tamamen bükülmemesini sağlayan Şampiyonlar Ligi gelirleri de önümüzdeki yıl olmayacak.

Türkiye gibi bir ligde 60 küsür milyon Euro’luk kadro kurup, şu sonuçları almak kulübü finansal açıdan Fener ve BJK seviyesine doğru iter. Şimdiden bu uyarıyı yapalım. Tıpkı onlarda olduğu gibi geri dönüşü de olmaz.

Takımdaki problem sadece Belhanda, Feghouli, Lemina ve Falcao gibi adamların aldığı yüksek maaşlar değil. Aynı zamanda kalitesiz oyunculara verilen maaşların fahiş seviyelerde olması.

Çok düz, hiç bir elit özelliği olmayan oyunculara yüksek maaş verilmesi hiç bir parametre ile açıklanamaz.

Linnes gibi düz ve çok yararlı olmayan bir oyuncuyu kur krizi başladıktan sonra neden 950 bin Euro’dan 1.4 milyon Euro garanti sözleşmeye çıkarırsın? Sonrasında lisans çıkartmama olayına değinmiyorum bile. Linnes’e kim 500 bin Euro üzerinde maaş verir?

Ya Şener kazması için verilen 900 bin Euro? Adam en iyi gününde 250 bin Euro’luk oyuncu...

Ya Ahmet Çalık kazmasına verilen 2.5 milyon Euro bonservis ve senelik 900 bin Euro’dan 4 senelik garanti sözleşme? Şaka mısınız? Bu adam kim de bu paraları verdiniz? R. Madrid’le maç yaptı da zamanında CR7’ye geçit mi vermedi? Başarısı nedir böyle bir sözleşme için?

Gençlerbirliği’nin eski efsanesi Jimmy Durmaz‘ı üç senelik ve yıllık yaklaşık 1 milyon Euro’luk garanti sözleşme ile transfer etmek hangi mantıkla yapılmıştır? Bu kazmayı bize gelmeden önce isveç milli takımında olsun, GB’nde olsun bir kaç kez izledim. Galatasaray’a yedek olarak bile almayacağım bu kazmaya bu yaşta 3 senelik garanti sözleşme ve 1 milyon Euro vermek nedir?

Ya 5-6 senedir 500 bin Euro’luk top oynamayan Selçuk’un kulübü asalak gibi sömürmesi?

Belhanda gibi hem ofansta hem de defansta berbat olan, tek artısı topla çıkışta paslı oyunda averaj olmak olan şut çekme özürlü 10 numara bir oyuncu için verilen 10 milyon Euro bonservis ve yıllık 3.5-4 milyon Euro maaş? Bu futbol aklı kim???

Ya Emre Akbaba? Hani 18-20 yaşında olsa o bonservise neyse diyeceğim. Nasıl veriyorsunuz bu paraları? Kötü oyuncu değil, ceza alanına koşuları ve şutları iyi ama çok eksikleri var. Böyle bir adama garanti 1.75 milyon Euro nasıl verirsiniz? Ver 500 bin Euro garanti ve 500 bin Euro performansa dayalı sözleşmeyi. Hayır FB daha fazla mı veriyor diyor? Hadi yallah, git onları sömür.

Babel kazmasına verilen paralar tamamen ihanettir. Detaylara girmeyeceğim bile. Rotasyon için alınıp 500 bin Euro verilmesi gereken bu popo dayacı instagram’cıya verilen para ve garanti 3 yıllık sözleşme.... Helal olsun sizlere.. Futbol aklına bakın...

Feghouli en açıklanabilir oyuncu aralarında. Ama ona verilen yıllık maaşı duyunca yine şok olmuştum. İnanılmaz büyük bir hataydı. Zaten paşam yılda 5 maç vites arttırıyordu, bu yıl sağolsun onu da yapmadı. bonuslarla bu rezil herife 4-4.5 milyon Euro veriliyor. Bir rezalet sözleşme daha...

Diagne gibi leş bir oyuncuyu 13 milyona transfer ediyorsunuz. Bu şaklaban 28 yaşına kadar ancak bir sezon o da Türkiye Ligi’nde parlamış. Attığı gollerin çoğu altı pas ve penaltı. Siz bu adama 13 milyon Euro ve 4.5 senelik garanti sözleşme ile yıllık 2.3 milyon Euro veriyorsunuz. Utanmıyor musunuz? Nasılsa kendi cebinizden çıkmıyor... Kimin umrunda çak Kasımpaşa’nın yıldızına 13 milyon Euro, bu yetmezmiş gibi elindeki assetin değerini sonra muhteşem bir strateji ile 0’a indir. Kim buna şimdi bir iki milyon Euro üstünde para verir? Nasıl pazarlayacaksın?

Falcao’yu transfer ediyorsanız 5 milyon Euro artı bonuslar verirsiniz. Kabul. Verilen para piyasaya göre fahiş değil. Ama böyle fiziken bitmiş yıldızları almak aptallık. Transferinden önce bunun ne kadar büyük bir hata olduğunu anlatmıştım. Yine bu hataya düşüldü. Onunla kol kola fotoğraflar çeken zavallılar (AA) şimdilerde ortalıkta yoklar. İşler kötü giderken yok, iyi giderken yalaka gibi I luv yu hodjam... Yazıklar olsun.

Bu kulüp öyle iş bilmezler tarafından yürütülüyor ki, bizlerin bile transferler gerçekleşmeden önce ne olacağını yazdıklarımız çıkıyorsa orada bu kulübün parasını çarçur edenlerinde artık 1000. Kez aynı hataya düştükten sonra bu hataları yapmamaları gerekiyor.

Fatih Terim de AA da transferde işbilmezler. Bu ikisine de transfer yaptırmayacaksın.

Bundan böyle de bu kulüp hiç bir oyuncuya -yıllık 1 istisna hariç- 1.5 milyon Euro üstü para vermemeli. Kendini Avrupa arenasında kanıtlamamış hiç bir Türk oyuncuya 500 bin Euro ve 2+1 sözleşme üstünde garanti ücret/sözleşme verilmemeli.

Bu 5 yıl garanti sözleşme/maaş verdiğimiz hangi Türk oyuncudan memnun kaldık?Yüzdelere vuralım. Yüzde 90-95 Hayal kırıklığıdır... iş buyken neden aynı hatayı sürekli tekrarlıyorsun? Gelmiyor mu? Güle güle. Fener veya BJK alsın iflasa sürüklensin. Sanki çölde su bu adamlar. Zaten gelip o parayı görüp sapıtıyorlar ve kendilerini geliştirmiyorlar... Bu şartları kabul etmeyeni ALMA. Bu kadar basit.

Yeter artık. Hiç bir şeyden ders almayan zihinsel özürlü gibi davranılmasından bıktım.

Şu takımın maaş yükünü 25 milyon Euro altına çekin. Genç, güçlü ve başarıya aç elemanlarla doldurun. İki üç tane de tecrübeli oyuncu serpiştirin. Bu içi geçmiş yıldızcıklardan ve hakettiğinin 10 katını alan Türkler’den bıktım.

Türkiye gibi bir ligde 60 küsür milyon Euro’luk kadro kurup, şu sonuçları almak kulübü finansal açıdan Fener ve BJK seviyesine doğru iter.

Bizi fener veya Beşiktaş seviyelerine itmez çünkü biz zaten o seviyedeyiz.

Biri bana Galatasaray çok iyi yönetiliyor, geleceği garanti altında derse gülerim..

Son 3 senede 2 kere şampiyon olduk, neye yaradı? Ciddi soruyorum kulübe ne katkı sağladı. İstatistikler dışında?

Yabancı sınırı eleştiriliyor. Kulüplerin sürekli borca sokulması bonservisi elinde olan +32 yaştaki oyunculara para yağdırması bu şekilde bir nebze olsun düşer. Sonra diagne, Babel, maicon gibi sağ sola kiralamaya uğraşıyoruz..

Tarık çamdal, Alper potuk, Mehmet topuza verilen 10 milyon Eurolar ne olacak diyorlar

Sen senelerdir alt yapından ilk 11 rine oyuncu çıkaramıyorsan, YUH SANA BE

İyi bir Galatasaraylıyım demek için kulübün 1 kuruşunu bile sokağa atmamayı gerektirir.

Riva ve Florya arazileri ile yıllarca taraftarı uyuttular. Borç var ama araziler var, onlarla kapatırız.

Borca gir => Ligi kazan => cl geliri elde et => daha çok borca gir => Ligi kazanama sonra kalk ne olacak bu takımın hali de.

Yabancı serbestliğinde kaç tane 18-20 yaşında oyuncu aldık ? ozornwafor başka ?

Bizi fener veya Beşiktaş seviyelerine itmez çünkü biz zaten o seviyedeyiz.

Biri bana Galatasaray çok iyi yönetiliyor, geleceği garanti altında derse gülerim..

Son 3 senede 2 kere şampiyon olduk, neye yaradı? Ciddi soruyorum kulübe ne katkı sağladı. İstatistikler dışında?

Yabancı sınırı eleştiriliyor. Kulüplerin sürekli borca sokulması bonservisi elinde olan +32 yaştaki oyunculara para yağdırması bu şekilde bir nebze olsun düşer. Sonra diagne, Babel, maicon gibi sağ sola kiralamaya uğraşıyoruz..

Tarık çamdal, Alper potuk, Mehmet topuza verilen 10 milyon Eurolar ne olacak diyorlar

Sen senelerdir alt yapından ilk 11 rine oyuncu çıkaramıyorsan, YUH SANA BE

İyi bir Galatasaraylıyım demek için kulübün 1 kuruşunu bile sokağa atmamayı gerektirir.

Riva ve Florya arazileri ile yıllarca taraftarı uyuttular. Borç var ama araziler var, onlarla kapatırız.

Borca gir => Ligi kazan => cl geliri elde et => daha çok borca gir => Ligi kazanama sonra kalk ne olacak bu takımın hali de.

Yabancı serbestliğinde kaç tane 18-20 yaşında oyuncu aldık ? ozornwafor başka ?

Genel olarak yazdiklarinda sana katiliyorum.

Ama finansal acidan Fener ve BJK bizden cok cok daha kotu durumda. Biz de iflasin esigindeyiz ama kurtulma olasiligimiz var. Onlarin cok garip bir sey olmadikca borclarinin faizlerini odeme sanslari yok.

Yabanci kisitlamasinda cok yanlis hamleler yaptigimiza yuzde yuz katiliyorum.

Bence soyle yapilmaliydi. Bunu zaten daha once yazmistim.

1. 30 yas ustu yabanci oyuncu alinmasi yasaklanacakti.
2. Yabanci oyunculara verilen maasin yuzde 5'i alt yapi egitimine harcanacak.

Mesela kadronda 10 tane yabanci oyuncu var. Yillik maaslarinin toplami 30 milyon Euro. Her sene sadece alt yapida direk egitim icin 1.5 milyon euro yatirmalisin. Bunu muhasebe oyunlariyla sahtekarliga mahal vermeden yaptiracaksin.

Mesela soyle bir sey alacaksin ilk yil

Sonraki yillarda yurt disindan egitimci getirteceksin. Portekiz'den Ispanya'dan. Bunlar oyunculari yetistirecek.

Yoksa kisitlama getirirsen kimseye faydasi olmaz. Alt yapiya yatirim zorunlulugu getireceksin.

Galatasaray'da dun oyuna giren Jimmy ve Sener bu sene hic katki vermeden 2 milyon avro kazandi.

Sener Sivas 45dakika ve Jimmy TS 45 dakika disinda Galatasarayimiza hic bir katki vermedi. Eger bu futbolcular yerine alt yapidan agac diksen daha faydali olurdu, paramizda cebimizde kalirdi.

Bu sezon sag beklere verdigimiz paraya bak
1 mariano 2.3
2 linnes 1.5
3 sener 1
4.8 milyon avro. Senede 5 milyon avro harcadigimiz bolgeden katki alamadik.

Bu is bilmezliktir arkadas.

Galatasaray'da dun oyuna giren Jimmy ve Sener bu sene hic katki vermeden 2 milyon avro kazandi.

Sener Sivas 45dakika ve Jimmy TS 45 dakika disinda Galatasarayimiza hic bir katki vermedi. Eger bu futbolcular yerine alt yapidan agac diksen daha faydali olurdu, paramizda cebimizde kalirdi.

1 mariano 2.3
2 linnes 1.5
3 sener 1

scoutlar ne isi yariyor emre utkucanin ne katkisi var

1 mariano 2.3
2 linnes 1.5
3 sener 1

maryanodan kismen aldik, oburlerden almadik

ozellikle senerle linnese harcayan paralar fazia

galatasaray taraftarı olmayı bir kenara bırakın arkadaşlar size net bir sorum var.

galatasaray kulübü sizin tapulu malınız olsa , bu saçma transferlerden sonra fatih terimle devam eder miydiniz ?

cebinizde milyon eurolar çıkıyorr ona göre cevap verin.

galatasaray taraftarı olmayı bir kenara bırakın arkadaşlar size net bir sorum var.

galatasaray kulübü sizin tapulu malınız olsa , bu saçma transferlerden sonra fatih terimle devam eder miydiniz ?

cebinizde milyon eurolar çıkıyorr ona göre cevap verin.

Baş taci ederdim.

Son 25 senede 12 sampiyonlugumuz var bunun 8 inde Fatih Terim var. 10 yilda 8 sampiyonluk.

Kalan 15 yilda 4 sampiyonluk.

Her sampiyonluk kasamiza bugunku deger olarak 50 milyon euro koyuyor!!!

ben sadece mali anlamda yorumluyorum. fark ettiysen taraftarı değilde, kulüp sahibi olsaydık dedim.

gelen 50 milyon euro
peki giden ne kadar ?

Yani en azindan Mustafa Cengiz sayesinde her donem kar acikliyoruz..

Ve tabi endustriyel futbol ikilemi, basari mi kar mi? Sonucta kasanda arsenal gibi para olsa ne olur kupa olmayinca? Arsenal taraftari mutsuz, hic biri de " olsun bizim paramiz var " diye kendilerini rahatlatamiyorlar!!

Ustelik biz son 2 sampiyonlukta hem kar da var. Kupa + Kâr ! Daha ne isterim ki?

Bu sene de olacaktik 8 de 8 basladik da iste milyon tane aksilik.

Bir kosecki devre arasi geldiginde 6 puan ondeydik rahat sampiyon oluruz demistim ama takim kazan kaldirdi olamadik. O kacan sampiyonluga cok uzuldum.

2.si de bu sene sakatliklar+ corona+tff+mhk+akp devlet takimlarini ittirmesiyle kaybettik.

Yani en azindan Mustafa Cengiz sayesinde her donem kar acikliyoruz..

Ve tabi endustriyel futbol ikilemi, basari mi kar mi? Sonucta kasanda arsenal gibi para olsa ne olur kupa olmayinca? Arsenal taraftari mutsuz, hic biri de " olsun bizim paramiz var " diye kendilerini rahatlatamiyorlar!!

Ustelik biz son 2 sampiyonlukta hem kar da var. Kupa + Kâr ! Daha ne isterim ki?

Bu sene de olacaktik 8 de 8 basladik da iste milyon tane aksilik.

Bir kosecki devre arasi geldiginde 6 puan ondeydik rahat sampiyon oluruz demistim ama takim kazan kaldirdi olamadik. O kacan sampiyonluga cok uzuldum.

2.si de bu sene sakatliklar+ corona+tff+mhk+akp devlet takimlarini ittirmesiyle kaybettik.
Gider ne kadarmış sen söyle muhasebe yapan sensin

ben fatih terim eleştirisi yapmıyorum ki.
dursun özbek döneminde yapılan olağanüstü harcamaları en az hasarla atlattıysak bunda fatih terimin payı büyük.

ama kadrodaki başarısız transferlerde say say bitmiyor.

arsenal taraftarı şampiyon olamayınca, en azından paramız var diye kendini telafi etmez. alır eline lig tablosunu bakar takımların maliyetlerine, değerlerine harcamalarına.

sonra der ki ulan şu birinciye ve 2. ye bak amma para harcamışlar. herifler gerçekten hakketmişler der.

bizim durumumuza bakarsak ligin en değerli, en fazla maaş veren, en fazla yabancı oyuncusuna sahip kulübüyüz. ama doğru dürüst forvetimiz bile yok.

ben fatih terim eleştirisi yapmıyorum ki.
dursun özbek döneminde yapılan olağanüstü harcamaları en az hasarla atlattıysak bunda fatih terimin payı büyük.

ama kadrodaki başarısız transferlerde say say bitmiyor.

arsenal taraftarı şampiyon olamayınca, en azından paramız var diye kendini telafi etmez. alır eline lig tablosunu bakar takımların maliyetlerine, değerlerine harcamalarına.

sonra der ki ulan şu birinciye ve 2. ye bak amma para harcamışlar. herifler gerçekten hakketmişler der.

bizim durumumuza bakarsak ligin en değerli, en fazla maaş veren, en fazla yabancı oyuncusuna sahip kulübüyüz. ama doğru dürüst forvetimiz bile yok.

Doruk biz ahım şahım para harcamıyoruz eksiye bile düşemiyoruz ki ffp yüzünden , tek giderimiz maaş , transferler yapıldığında da yüzde 90 olumlu bakıyordu aldığın tüm topçular sakatlanıyor bunda kim ne yapsın Muslera bile sakatlandı luyindama'nın başına neler geldi tam kadro olsak zaten sallardık alayını corona çıkmazsa yine sallardık olmadı kısmet değilmiş ne yapalım şimdi her şeyi asalım keselim demenin kimseye faydası yok.

Üst Alt