Mabel Matiz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mabel Matiz

Toplanın arkadaşlar. Mabel Matiz yeni bir albüm çıkarmış. Albümün adı "Maya" 23 şarkı ve iki cd'den oluşmakta. Albüm dönemi bitmiştir diyenlere tokat gibi bir çalışma. Sanatçı insan, üretken insan, kendini tekrarlamayan insan albüm yapabiliyormuş demek ki.

Şarkıları dünden beri dinliyorum. Biraz anadolu rock, biraz pop, biraz da 90'lar pop havası var; anlamadım. Dinledikçe bir yere oturur gibi geliyor. İtiraf etmeliyim ki bu adamı Gök Nerede albümüne kadar dinlemezdim. Hatta sesinden rahatsız olurdum. Ama birinin sayesinde dinlemeye başladım. Sağlam bir sanatçı. Üretken bir insan.

Dinlemek için:

Apple Music: Mabel Matiz adlı sanatçının Maya albümü

Spotify:

mabel.jpg

Toplanın arkadaşlar. Mabel Matiz yeni bir albüm çıkarmış. Albümün adı "Maya" 23 şarkı ve iki cd'den oluşmakta. Albüm dönemi bitmiştir diyenlere tokat gibi bir çalışma. Sanatçı insan, üretken insan, kendini tekrarlamayan insan albüm yapabiliyormuş demek ki.

Şarkıları dünden beri dinliyorum. Biraz anadolu rock, biraz pop, biraz da 90'lar pop havası var; anlamadım. Dinledikçe bir yere oturur gibi geliyor. İtiraf etmeliyim ki bu adamı Gök Nerede albümüne kadar dinlemezdim. Hatta sesinden rahatsız olurdum. Ama birinin sayesinde dinlemeye başladım. Sağlam bir sanatçı. Üretken bir insan.

Hmm

İlk başlarda bana da itici geliyordu ama, daha sonra " Ahu " şarkısı ile dinlemeye başladım. " Öyle Kolaysa " ve " Ya Bu İşler Ne " şarkılarını dinliyordum. Bu albümdeki Pembe - Taner Yücel versiyonu olan şarkıyı beğendim.

Özel olarak açıp dinlemedim ama çalıyor sürekli zaten vadelerde. Öyle kolaysa’yı biliyorum zaten. Depresif geliyor bana.

Öyle Kolaysa değişik bir şarkı. Bazı yerlerde hüzünlendiriyor, bazı yerlerde keyifli geliyor. Bence güzel bir şarkı. Son yıllarda Türkçe müzik adına yapılmış en başarılı şarkı diyebiliriz

Ben seviyorum şarkılarını ama en son klibinde mal mal dans ediyordu bayağı değişik birisi orası kesin yani :D

sent via GSC

Legoyu karoya sürtünce çıkan sesi bilgisayar ortamında restore edip piyasaya sürmüşler gibicesine bir ses, bana hitap etmiyor ama farklı bir tarz takdir ediyorum, herkesle aynı değil.

Günde 3 defa dinliyorum diyebilirim. Sabah öğlen akşam. Müzikal anlamda çok başarılı gerçekten.

Yazın bir kenara: Adam anadolu pop diye bir tür çıkarmış olabilir.

Pop müzik anadolu ezgileriyle ancak bu kadar harmanlanabilir. Albüm youtube yüklendi.

Favorilerim:

Üst Alt