'Maç öncesinde İstiklal Marşı kaldırılsın' - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

'Maç öncesinde İstiklal Marşı kaldırılsın'

Cevap: 'Maç öncesinde İstiklal Marşı kaldırılsın'

teorik olarak bencede okunması çok gereksiz.

ama Türk toplumu gibi provakatörlerin çok olduğu bir yerde ne kadar çok okuyup burasrının TÜRKİYE CUMHURİYETİ olduğunu bağıra bağıra onların gözüne sokmak çok çok önemli.

Allahınızı severseniz söyleyin maç dışında nerde duyuyorsunuz Şanlı Marşımızı bırakın söyleyelim... Söyleyimki görsün dost düşman bizim kim olduğumuzu neler yaşayarak bu toprakları hakettiğimizi.

aslında yazacak çok şey var ama yeri değil ondan uzatmıyorum

Kesinlikle haklısın.

milli olduğuna inandığımız neredeyse bütün değerler şu an için az yada çok tartışmaya açıldıysa ve olsada olur olmasa da olur kıvamına getirildiyse. İnadına istiklal marşı okunmaya devam etsin.

İstiklal Marşımızı okumanın nesi kötü?

Ulan bu millet çok kötüye gidiyor...

Okullarda zorunlu hale getirmemişler,çok tuhaf işler oluyor Türkiye'de...

Vatanını sevmeyen yeni nesil yaratılmaya çalışılıyor,Allah sonumuzu hayır etsin..

Arkadaşlar, ikili tartışmalara ve siyasi konulara girmeyin lütfen.

Amacım siyaset ya da benzeri bir şey yapmak değil,

İstiklal marşının okunması ya da okunmamasını da çok önemsemiyorum.

Ancak burada konu ile ilgili saçma sapan bir iki yorum gördüm, bu yüzden de bu mesajı yazmak istedim.

İstiklal marşının maç öncesi okunması, tamamen tribünlerin kendi özgür iradesi ile doğmuş bir durumdur.

90'lı yıllarda gelişen terör olayları neticesinde, verdiğimiz şehitler için tribünler tarafından verilmeye başlanmış bir tepkiydi.

Daha sonra Faruk Süren'in başkanlığı döneminde ilk defa kulubümüz tarafından hoparlörlerden verilmeye başlanması ile bugünlere gelindi.

Hoparlörden vermede ki amaç da, tribünlerin kendi başlarına söylemeleri nedeni ile oluşan ahenksizliği giderebilmekti.

Dediğim gibi okunmasının ya da okunmamasının benim için pek bir önemi yok.

Hele ki ilk söylendiği zamanlarda ki gibi içten gelerek okunmuyorsa, okunmasının manası da yok.

Ancak konunun saçma sapan mecralara çekilmemesi önemli,

Saygılar,

katılıyorum görüşüne. illa milliyetçi duygularla bakmaya gerek yok.saygısını yitirmemeli bence ulusal marşımız.beşiktaş futbol takımında istiklal marşını okuyan oyuncu yok.ayrıca diğer ülkelerde böyle bir olay yok.Yani milli marş okunmaz ise,milli değerlerimiz kaybolmaz.

İstiklal Marşımızı birtek futbolcularmı okuyor?Bir sürü taraftar geliyor maçlara hatırlatırım.

Üst Alt