Mafia: Trilogy - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mafia: Trilogy

Mafia 3 e katılmakla birlikte max payne 3 e laf ettirem oyunu nerenizle oynuyorsunuz yahu
Ben beğenemedim renktaş, flashbacklar dışında pek bir numarası yoktu. Hikaye kötü. İlk 2 oyununu da oynamış biri olarak 3. oyun tamamen farklı bir oyun diyebilirim. Daha çok aksiyona önem vermişler. Ama oynanışı da pek iyi değil. GTA 5'den bir farkı yok. Ha illa birisini seçersem Max Payne 3'ü seçerim Mafia 3. oyununu hiç çıkarmasaydı da olurdu.

Son düzenleme:
Ben beğenemedim renktaş, flashbacklar dışında pek bir numarası yoktu. Hikaye kötü. İlk 2 oyununu da oynamış biri olarak 3. oyun tamamen farklı bir oyun diyebilirim. Daha çok aksiyona önem vermişler. Ama oynanışı da pek iyi değil. GTA 5'den bir farkı yok. Ha illa birisini seçersem Max Payne 3'ü seçerim Mafia 3. oyununu hiç çıkarmasaydı da olurdu.

Gta benzerliği var fakat max 3 ü salt bir oyun olarak ele alırsak aksiyon yönüyle gayet iyi bence.Hikayesi de çoğu oyundan bence iyi ve sıkılınca açıp oynardım onun verdiği aksiyon tadını başka pek oyundan aldığımı hatırlamıyorum

Mafia III serinin adını lekeleyen bi oyun oldu maalesef. Ben bitirmeye tahammül edemedim onu. Güzel başlıyor sonra boka sarıyor. Allahtan oyunun sonunda alternatif sonlar var da ilerleyen oyunlarda reisi görme şansımız devam ediyor.

İşin kötüsü Mafia 4'ü de III'ü geliştiren firma yapıyor. İnşallah mallıklarının farkındadırlar da açık dünya gibi bir saçmalığı tekrar düşünmezler. Yoksa oyunun grafiği, mekanikleri vs çok güzeldi zaten.

Mafia Remake'in altından çok güzel kakmışlar mesela.
Diğer konuyu kirletmeyelim diye buraya taşıdım mesajını.

Mafia III'ün olmayan en temel kısmı hikayeydi bence. Abi Mafia I ve Mafia II'de oyunu ayakta tutan temel kısım hikayeydi. Yoksa özellikle Mafia I sonradan oynayanlar için çağ dışı bir oyun gibiydi. Ama onun ağızda bıraktığı tat bambaşka bir şeydi. Mafia II'de de benzer bir olay. Onun da hikayesi, dönemi harika yansıtması, ilk oyunun sonuna atıfta bulunması + miss gibi grafikler falan insanı bağlıyordu kendine. Ama dediğim gibi Mafia III, harika grafiklere sahip olmasına rağmen saçma sapan aleternatif görevler ve hikayesinin b*k olması sebebiyle bir utanç kaynağıdır Mafia serisi için.

Mafia IV haberini duyunca çok heyecanlanmış ve beklentiye girmiştim. Ama kafamda da umarım Mafia III gibi rezalet bir oyun yapmazlar diye düşünmüştüm. -ki Mafia IV'ü de III'ü yapan firmanın yapacağını öğrendim. Yıkıldım resmen. Ya tamam grafik, oyun motoru her şey okey ama hikaye be abi. Dönemi yansıtmak önemli olan. Umarım hatalarından ders çıkarmış bir şekilde yaparlar oyunu.

Oyunla alakalı diğer bir beklentim de PS4'e de çıkması. Umarım sadece PS5'e çıkmaz. Yoksa çok büyük bir pazardan da olurlar.

Üst Alt