YgW0k6.jpg

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 16. hafta maçında Gaziantep Basketbol’u mağlup eden Galatasaray Odeabank’ta koç Oktay Mahmuti ile Göksenin Köksal ve Adas Juskevicius karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.


Oktay Mahmuti:

“Geçmişi konuşmak çok doğru değil, artık önümüze bakmamız lazım. Zaten problemli olan rotasyonda Caner ve Emir’in de sakat olması bizi zorluyor. Diğer taraftan, Summers maç içinde aldığı ağır bir kafa darbesiyle hastaneye kaldırıldı ve maça devam edemedi. Hendrix’in erken iki faulü rotasyonu erken başlattı. Zaman zaman düzen dışına çıktık, ritmden uzaklaştık. Ancak iyi mücadele ettik ve önemli bir galibiyet elde ettik. Bundan sonraki her maç play-off’a giriş niteliğinde. Her maçı ayrı hikaye kabul edip galip gelmeye çaba göstereceğiz.”

Göksenin Köksal:

“Bizim için çok önemli maçtı. Gaziantep tehlikeli bir takım. İkinci yarıda koçumuz ile takım bir ivme yakaladı. Oktay Mahmuti ile daha da iyi olacağız. Ben de bugün elimden gelenin en iyisini yaptım. Şimdi İstanbul’a dönüp en iyi şekilde sonraki maça hazırlanacağız. Oktay ağabeyle küçüklükten beri çalışıyoruz. Beni ilk A takıma alan ve oynatan koçtur. Takımı her zaman ateşleyen bir yapısı var. Play-off’lara girmek kolay değil. Ancak hedefimiz EuroCup’ta bir üst tura çıkmak ve play-off’a girmek.”

Adas Juskevicius:

“En önemli unsur deplasmanda kazanmamızdı. Bu maça iyi konsantre olduk ve kazanmasını bildik. Sezon sonuna dek kontratım var. Her maç daha iyi, daha sert oynamak için buradayım.”
 
Üst Alt