Maiga İmzayı Atıyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maiga İmzayı Atıyor!

maiga.jpg

Geçen sene CAF tarafından yılın en iyi genç oyuncuları arasında gösterilen Sidiki Maiga, Galatasaray’la sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

Galatasaray’dan geleceğe yatırım… Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a getirilerek denemeye alınan 17 yaşındaki Malili kanat oyuncusu Sidiki Maiga, teknik heyet tarafından çok beğenildi.

Sarı-Kırmızılılar genç yetenekle önümüzdeki günlerde sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. 2015 yılında Şili’de düzenlenen U17 Dünya Kupası’nda final oynayan Mali’nin 3 golle en skorer ismi olan Maiga, ülkesinde Real Bamako takımının formasını giyiyor.

Profesyonel mukavelesi olmadığı için Galatasaray sadece yetiştirme bedeli ödeyerek genç futbolcuyu kadrosuna katabilecek. 1.75 boyu, sürati ve tekniğiyle dikkat çeken Maiga’yı bir süre Porto, Real Madrid ve Barcelona da takip etmişti.

Fanatik

GSC Portal

3 haftadır U21 takımıyla denenen Sidiki Maiga'yı Riekerink beğenmiş ve A takımla idmanlara başlatacakmış. Hazırlık kampına da gidiyor..

Iste böyle adamlara yatirim yapalim sudan ucuz olurlar her yil üc bes tane böyle adam alacaksin antremanda benildikden sonra en kötü ihtimal sözlesmesini fesih edersin tutmasa iddaa ediyorum 5 tane böyle oyuncunun yillik maliyeti bazi cigeri bes para etmez yerli ve yabanci oyuncumuzdan az olur

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Iste böyle adamlara yatirim yapalim sudan ucuz olurlar her yil üc bes tane böyle adam alacaksin antremanda benildikden sonra en kötü ihtimal sözlesmesini fesih edersin tutmasa iddaa ediyorum 5 tane böyle oyuncunun yillik maliyeti bazi cigeri bes para etmez yerli ve yabanci oyuncumuzdan az olur

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
Sudan ucuz olacağını sanmıyorum.
Dediklerin güzel ama işin içine komisyon girince olan yine bizim paralara olur.

SARI-KIRMIZI!

gelse ne olacak Birhan gibi yetenek tuzla maçında oynatılmıyor Hamit'e maç başı veriyoruz Maiga gelirse onun yerinde kanatta sabri oynar

Videolarina bakinca yetenekli oyuncuya benziyo, teknigi de cok iyi, umarim en kisa zamanda profesyonel sozlesme imzalanir ve oynamaya baslar.

Takimlar boyle gencleri 17-18-19 yasindan itibaren oynatip 2 3 yil faydalanip buyuk paralara satiyorlar. Bizim ligde o yas'da olan oyunculari genc ve tecrubesiz diye oynatmiyorlar.

Üst Alt