Malatya'da Hippie Olmak - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Malatya'da Hippie Olmak

Cevap: Malatya'da Hippie Olmak

Büyük ihtimalle üniversitelilerde var kalabalık arasında hadi oranın insanı bişey demiyor ama ya onlar neden ses çıkarmıyor hiç.Malatyası,Adanası,Antepi değil olay olay kafalarda torpilli bir üniformalı gelip yassah gardaşım diyince çil yavrusu gibi dağılıyor sessiz kalıyor millet.Tepki göster al taşı yar kafasını demiyor elbet ama bir "neden" sorusu sorulmaz mı hiç

İşte buna tilt oluyorum. nasıl sormazsın abi, en azından bir açıklama bekle, gerçi yapmazlar açıklamayı ama sen bir tepki ver. İyice kuzu bir millet olduk

İngilizce farz mı? Ayrıca, sokak müzisyenliği serbest mi ülkede? Zabıta gayet doğru olanı yapmış, bir şikayet olmuş ki gelmişler. İki tane darbukacı orda kafa etse, kaldırsınlar diye bi tarafınızı yırtarsınız, omg. iki hippi olunca iş değişiyor. Adamlar darp mı etmişler, güzellikle kaldırın demişler, yılın ayıbı filan dangoz dangoz haber yapmışlar. Bazılarıda dangoz dangoz yorumlarıyla süslemişler. (sözüm bazılarına Gökay sana değil.)

Sana inanamıyorum arkadash

Son düzenleme:

Ne yani şimdi biz direk asıp kesiyor muyuz? Sen iddianameyi okudun mu? Okuyup fikir sahibi oldun mu? Soruyorum sadece

Bizim elimizde bu kadar delil varken Fener şike yaptı dememiz çok normal. Aziz naapıyor, elinde bir tane delil olmadan Galatasaray için şike gelenektir diyor. Şerefsizlik yapıyor, herkes yapıyor diyerek kendi ayıbını örtmeye çalışıyor.

Senin bu alıntıda söylediğinin durum ile alakası yok. Sen diyorsun ki dünyanın her yerinde var. Bana ne? Olmasın, ben istiyor muyum olmasını. Dünyanın her yerinde oması bu durumun ayıbını örtüyor mu?

ben sana hitaben yazmadım mesjımı .alınma üstüne bir zahmet önceki mesjlarada bak ..

işim gücüm var okumadım . ama bir videodan bahsedildi ilk başlarda ama sonra fos çıktı .. sen azize mazize getirmişsin olayı ben çekiliyim kenara ..

İngilizce farz mı? Ayrıca, sokak müzisyenliği serbest mi ülkede? Zabıta gayet doğru olanı yapmış, bir şikayet olmuş ki gelmişler. İki tane darbukacı orda kafa etse, kaldırsınlar diye bi tarafınızı yırtarsınız, omg. iki hippi olunca iş değişiyor. Adamlar darp mı etmişler, güzellikle kaldırın demişler, yılın ayıbı filan dangoz dangoz haber yapmışlar. Bazılarıda dangoz dangoz yorumlarıyla süslemişler. (sözüm bazılarına Gökay sana değil.)

Darp etmesine gerek yok ki bu durum zaten yeterli son derece kızmamıza. Zabıta görevini yapmış diyorsunuz da olayı neden zabıtaya indirgiyorsunuz. O devletin adamı değil mi. Bence devletin ayıbı bu

ben sana hitaben yazmadım mesjımı .alınma üstüne bir zahmet önceki mesjlarada bak ..

işim gücüm var okumadım . ama bir videodan bahsedildi ilk başlarda ama sonra fos çıktı .. sen azize mazize getirmişsin olayı ben çekiliyim kenara ..

Ben Aziz'e getirmedim olayı. Örnek verdim. Sen örneğin amacını anlamadın. Dünyanın her yerinde oluyor demek savunma mı?

Mesajımı bana hitaben yazmadın ama benim gibi düşünenlere yazdın. Burası forum, mesaj herkese yazılıyor, alıntılarken sorarak mı alıntılıcaz.

İşin gücün var ve okumuyorsan yorum da yapmamlısın o zaman. Yaparsan anlaşılmazsın işte böyle olduğu gibi.

Malatyanın Msini bilmeyen yurt dışından hayal gücüyle bir ülke oluşturup yerden yere vuran tipler var burda.

1 sene öncenin basit bir 3. sayfa haberini gündeme getirip ülke insanını yobaz,geri kafalı,apaçi ilan etmek yobaz,geri kafalılık veya her ne diyosanız onun önde gideni olduğunuzu gösterir.Olayın iç yüzünü bilmeden hayal dünyanızdan hüküm koymak ne kadar doğru ?

Belki bu olaydan sonra ordaki bir vatandaşın bu elemanların koluna girip ağırlamadığını nerden biliyorsunuz ? Malatyalılar bu sokak müziği kültürüne alışık olmadığı için Zabıta olayı izinsiz gösteri yapmak olarak değerlendirmiştir.Orda zabıta adamların yaptığı müziğe değil toplanan kalabalığa karşı bir müdale yapıyor.Orda o çocuklar değil de türkü söyleyen bi vatandaş da olsa kalabalık toplanınca yine aynı muameleyi görecekti.Bu tip talihsiz olaylar, yanlış anlaşılmalar dünyanın her yerinde olur.

Malatyanın Msini bilmeyen yurt dışından hayal gücüyle bir ülke oluşturup yerden yere vuran tipler var burda.

1 sene öncenin basit bir 3. sayfa haberini gündeme getirip ülke insanını yobaz,geri kafalı,apaçi ilan etmek yobaz,geri kafalılık veya her ne diyosanız onun önde gideni olduğunuzu gösterir.Olayın iç yüzünü bilmeden hayal dünyanızdan hüküm koymak ne kadar doğru ?

Belki bu olaydan sonra ordaki bir vatandaşın bu elemanların koluna girip ağırlamadığını nerden biliyorsunuz ? Malatyalılar bu sokak müziği kültürüne alışık olmadığı için Zabıta olayı izinsiz gösteri yapmak olarak değerlendirmiştir.Orda zabıta adamların yaptığı müziğe değil toplanan kalabalığa karşı bir müdale yapıyor.Orda o çocuklar değil de türkü söyleyen bi vatandaş da olsa kalabalık toplanınca yine aynı muameleyi görecekti.Bu tip talihsiz olaylar, yanlış anlaşılmalar dünyanın her yerinde olur.

+44

Benim yanıma gelsinler ben onları misafir ederim lan. Ne yüklendiniz Malatya' ya Malatyalılara. Bir elin 5 parmağı bir değil ne yazıkki. Şimdi Yılbaşı gecesi Taksim meydanındaki turist kızları taciz eden dümbükleri gördüm diye bütün İstanbul halkına küfür mü etmem gerek? Konya' da parkta el ele tutuşuyorlar diye görevliler tarafından yaka paça götürülen sevgililer yüzünden tüm Konyalılara mı düşman olayım laf edeyim. Yaşadığınız illerde tecavüz davaları taciz davaları olmuyor mu hiç? Sizde mi onlarla aynı kefedesiniz yani? Nedir beyler olay. Yapanı eleştirin anlarım ama bir ile mal etmek çok yanlış. Dünyanın en büyük seri cinayetleri, çocuk ****osunun sürekli gündeme geldiği yerler medeni batı değil mi? Şimdi bizde bunları örnek gösterip şuranın halkı lesh buranın halkı beş para etmez mi diyelim?

Benim ağırıma gitti ya. Ulan burada hepinizi çok seviyorum ama bazen öyle laflar ediyorsunuz ki ucu bizede dokunuyo.

teyy allahım acaba Türk olmaktan utananlar yada bu ülkeden nefret edenler yada bizi bilmem kaç yüzyıl geride görenlerin yaşam tarzı nasıl çok merak ediyorum. Avustralyada onlarca yıl kızına tecavüz edip güneş yüzü göstermeyen bir cani yüzünden acaba ülkesinden nefret eden olmuşmudur Avustralya'da.

Sevgili pala bıyıklı zabıta abimizin uyguladığı bu ötekileştirme sanatını şu forumda her konuda görmekten bıktım, usandım. Hani iki kutupsunuz ya siz böyle, iki tarafta her şeyi en iyi ben biliyorum triplerinde yorum yapıyorsunuz falan; bu zabıtalardan hiçbir farkınız yok kafa yapısı olarak. Bilin istedim.

[video=youtube;xYN7x0nj61c]https://www.youtube.com/watch?v=xYN7x0nj61c&feature=related[/video]

böyle diyen biri şikayet etmiştir kesin Hippieleri :)

Darp etmesine gerek yok ki bu durum zaten yeterli son derece kızmamıza. Zabıta görevini yapmış diyorsunuz da olayı neden zabıtaya indirgiyorsunuz. O devletin adamı değil mi. Bence devletin ayıbı bu

Nota çekelim nereliyse bu dingillerin ülkelerinden özür dileyelim. Ben sana şunu söyliyeyim, Lyon'da arkadaşımla Türkçe konuşuyorduk, benim Fransızcam yoktur, gelip dangoz bi polis ne duruyorsunuz burda tarzı iki saat sorguya çekti, pasaportumu 2 kez kontrol etti. Hiç bi halt yediğimiz yokken adam sert sert konuşup durdu, diyeceksiniz ki yanlışı yanlışla mı savunuyorsun, hayır ama millet şikayet etti ise zabıta veya polis illaki ordaki Türk, İngiliz, Çinli farketmez kaldırırlar. Hatta Türk olup bu dangozlar gibi iki saat uyarıya rağmen kalkmazlarsa zorla kaldırırlar. Bu olayda zorbalık yok birşey yok. Güzelce adam kaldırın demiş, iplememişler, adam İngilizce bilen birini aramış anlaşmak için. Buna rağmen, gidipte Türkler ayı şu bu gibi dangalak yorumlar yapılırsa kızmakta haklıyım.

Hadi gidip darp etse anlarımda, bu olayı bu kadar büyütenleri hiç anlamıyorum.. Yanlış davranılan noktanın ne olduğunu söyleyecek olan varsa beri gelsin, ben polis ve zabıtanın orda tek yanlışını görmedim.

Üst Alt