Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek: "Kimse 14 yabancı almak zorunda değil" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek: "Kimse 14 yabancı almak zorunda değil"

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, “Yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili düşünülen sistemi doğru bulmuyorum. Sonuç itibariyle şu anki 14 sayısı mecburi değil. Yine isteyen istediği kadar yabancı oyuncu alabilir. Belli bir sayıyla sınırlanması ligimizin değerini düşürür diye düşünüyorum” dedi.

adil_gevrek_bize_karsi_adaletsizlik_yapildi_1551632694_7441.jpg

Yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili gündemde olan düzenleme kararını doğru bulmadığını da belirten Gevrek, “Yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili düşünülen sistemi doğru bulmuyorum. Sonuç itibariyle şu anki 14 sayısı mecburi değil. Yine isteyen istediği kadar yabancı oyuncu alabilir. Belli bir sayıyla sınırlanması ligimizin değerini düşürür diye düşünüyorum. Ne yani, çok yetenekli oyuncular var da bu yabancılar mı oynamalarına engel oluyor? Bu düzenlemenin yerine bence altyapılara daha çok yatırım yapılmalı. Altyapıdan çıkacak oyuncunun dışarıdan gelen yabancı oyuncuların deneyimlerinden faydalanmaları onlara çok şey katacaktır” diye konuştu.

İHA

Inanamiyorum basindan sonuna kadar buram buram kalite ve mantik kokan bir aciklama, tebrik ederim helal olsun.

Diger yandan da "yabanci siniri gelmeli" diyen, "niye?" diye sorunca da "bir nedeni yok, gelmeli" diye aciklamalarda bulunan baskanlar var.

14 yabancıdan şikayet edenler yerlilerin yeterli kalitede olmadığını otomatikman kabul ediyor demektir.Yani kalitesiz yerli oyuncular ilemi ligin degerini arttıracağımızı düşünüyorlar?

Sizin ne düşündüğünüz önemli değil , düşme adayı akhisarspor , erzurumspor ve fenerbahçe ne derse ona göre hareket edilir.

2014 yılında Malatyaspor'a başkan olmuş.2.ligden takımı almış önce 1.lig sonra Süper Lig'e getirmiş.Ligde 5.sıradalar ve ekonomi olarak Malatyaspor iyi.Bu söylediklerine şaşırmamak gerek.Diğer kulüp başkanlarının da yabancı sınırına karşı olduklarını söylemeli..

şikayet edenleri hepsi komisyon alamadıklarından yabancıda yapamıyorlar yerlide paraları götüryorlar örnek karabük spor

Üst Alt