Malum Kanalda Yine Skandal Sözler! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Malum Kanalda Yine Skandal Sözler!

Akit TV'nin sunucusu Mehmet Arslan, kadınların dekolte giymesinin tacizcilik olduğunu, erkekleri tahrik ettiğini ve kadınların buna hakkı olmadığını söyledi.

Dekolte giymenin taciz olduğunu, erkeği tahrik ettiğini, kadının buna hakkı olmadığını söyleyen Akit TV sunucusu Mehmet Arslan, "Kadına şiddete karşı tavır alınması lazım, tedbir alınması lazım, cezalandırılması lazım. Ancak, altta yatan sebepler de araştırılmazsa, fakat ‘şu şuna sebep oldu, bundandır diye’ de, erkek taciz ve şiddetini hafife alma tarzında da değil. Olayı basitleştirme adına da değil... Psikolojik, sosyolojik bir çözümleme adına, muhakkak orada kadının da payı olabilir mi diye düşünmek lazım" ifadelerini kullandı.

Arslan'ın kadınları hedef alan gerici açıklamaları şöyle:
Mesela dekolte kadın tacizci veya teşhir taciz diye biz bunu daha önce de gündeme getirdik. Hem yasal olarak hem cemiyet toplum olarak böyle bir değerlendirme yapılıyor mu? Tam tersine dekolteli olmak teşvik ediliyor. Bir erkek, cinsel uzvunu veya tahrik edici uzvunu, teşhir ederse bu kadın için taciz olmaz mı? Bal gibi olur. Bundan dolayı insanlar birbirini katlediyor. Ters baktın şöyle yaptın gibisinden insanlar katlediliyor. Bu sıradan bir şey değil. Peki, o zaman bunu kadın yaparsa suç olmaz mı? Bu masum mu? Neresi masum! Erkeği tahrik eder. Buna hakkı var mı kadının?... Kadın tacizi olursa peşinden erkek tacizi gelir, gelir de gelir...

YURT GAZETESİ

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bir insan nasil ozgurce istedigini giyebilmeliyse , bu beyinsiz de istedigini soyleyebilmeli .

Ekleme : Aci olan bu beyinsizin boyle dusunmesi degil prim yapabiliyor olmasi .

Durun bakalım, daha bunlar başlangıç. Yakında bunlar eleştirilen söylemler olmaktan çıkıp kural haline gelecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tacizci demek hakaret degil midir? Tahrik etmek icin yapiyor demek neyi ima eder?
Bireysel hakaret dedim . Hayir ithamdir ve genel bi ithamdir . Baska biri de boyle dusunenler geri kafali der mesela hatta sapikca dusunceler bunlar diyebilir . Simdi bu adama gore de digerinin diyememesi lazim . Bana gore ben bu adamin dusuncelerine sapikca diyebiliyorsam ozgur bi sekilde o da bana sapikca diyebilmeli .

Bireysel hakaret dedim . Hayir ithamdir ve genel bi ithamdir . Baska biri de boyle dusunenler geri kafali der mesela hatta sapikca dusunceler bunlar diyebilir . Simdi bu adama gore de digerinin diyememesi lazim . Bana gore ben bu adamin dusuncelerine sapikca diyebiliyorsam ozgur bi sekilde o da bana sapikca diyebilmeli .

Bu adam kadinlar dekolte giyinmesin bile demiyor ama. Diyor ki: "Kadına şiddete karşı tavır alınması lazım, tedbir alınması lazım, cezalandırılması lazım. Ancak, altta yatan sebepler de araştırılmazsa, fakat ‘şu şuna sebep oldu, bundandır diye’ de, erkek taciz ve şiddetini hafife alma tarzında da değil. Olayı basitleştirme adına da değil... Psikolojik, sosyolojik bir çözümleme adına, muhakkak orada kadının da payı olabilir mi diye düşünmek lazım"

Yani kadinlari tacize ugradiklari icin sucluyor. Eger kadin tesetturlu degilse taciz edilmeyi hak eder demeye getiriyor. Bu bir cesit nefret sucunu korukleyen soylem oldugundan (tipki su semtleri patlatalim, bombalayalim gibi) dusunce ozgurlugu sinirlari disina cikar.

Bu yaziyi anlamsiz buldum zira bu meselenin cozumu yuzunu ne tarafa cevirecegin ile ilgili hem bati hem kuzeye dogru bakarsan sokaklarda acik wc ler , hatta seks kabinleri noktasina ulasti , guneye ve doguya donersen orada da carsaflar ve peceler yeni aciliyor yavas yavas

Bu forumda cogu insan bu kisiye tepki gosterecektir biliyorum ama yarin mahallesine cinsel iliski kabinleri kurulsa bundan da hosnut olmayacaktir

Sahsi gorusum bir danimarka isvec isvicre fransa rahatliginda olmamiz . Ama suna cok eminim bu ulkede herkes o limiti kendisi belirlemek istiyor , bu yuzden bu yazidaki kisi 10 luk bir skalada daha 2-3 lerde ama unutmayin 7-8 lerde olanlara da 9 dakiler ayni sekilde bakar

Mesela yurt disinda cogu ulkede sigara reklami serbest ama kapali yerde icme yasagi da "ciddi" sekilde uygulaniyor . En basit ornek

Trafik , ahlaki mevzular hepsi saygi ile cozuluyor ve serbestlik var

Vizem elverdigince senenin en az 3 te 1 ini bu yuzden avrupa ulkelerinde geciriyorum , ve yunanistan italya gibi ulkelerle kuzey avrupa arasinda bile belirgin farkliliklar olabiliyor

Bu adam kadinlar dekolte giyinmesin bile demiyor ama. Diyor ki: "Kadına şiddete karşı tavır alınması lazım, tedbir alınması lazım, cezalandırılması lazım. Ancak, altta yatan sebepler de araştırılmazsa, fakat ‘şu şuna sebep oldu, bundandır diye’ de, erkek taciz ve şiddetini hafife alma tarzında da değil. Olayı basitleştirme adına da değil... Psikolojik, sosyolojik bir çözümleme adına, muhakkak orada kadının da payı olabilir mi diye düşünmek lazım"

Yani kadinlari tacize ugradiklari icin sucluyor. Eger kadin tesetturlu degilse taciz edilmeyi hak eder demeye getiriyor. Bu bir cesit nefret sucunu korukleyen soylem oldugundan (tipki su semtleri patlatalim, bombalayalim gibi) dusunce ozgurlugu sinirlari disina cikar.
Seni anliyorum ve en az senin kadar bu adamin dediklerine katilmiyorum . Ve en az senin kadar bu tarz adamlardan nefret ediyorum . Hatta dinsiz ve tanri/allah kavramlarina inanmayan bi insanim . Bununla beraber adamin fikri bana gore cok yanlis olsa da tamamen dusuncedir . Orgutlenmedikce ve suc islemeye yonelik somut adimlari olmadikca dusunce olarak kalir bence . Bu tarz heriflerin prim yapmasi acikli kisim .

Seni anliyorum ve en az senin kadar bu adamin dediklerine katilmiyorum . Ve en az senin kadar bu tarz adamlardan nefret ediyorum . Hatta dinsiz ve tanri/allah kavramlarina inanmayan bi insanim . Bununla beraber adamin fikri bana gore cok yanlis olsa da tamamen dusuncedir . Orgutlenmedikce ve suc islemeye yonelik somut adimlari olmadikca dusunce olarak kalir bence . Bu tarz heriflerin prim yapmasi acikli kisim .

Zaten ben seni katilmakla itham etmedim. Dusunce ozgurlugunun sinirini nereye cizecegimiz hususu bu. Topluma mal olmus veya medyada yayin yapan kisiler icin belirli sinirlari olmali dusunce ozgurlugunun. Bu sinirlari da diger insanlarin ozgurluklerine mudahale cagrilari belirler.

Sokaktaki bir adam bunu dusunebilir, hatta soyleyebilir. Televizyonda olmasi ise kabul edilemez.

Zaten ben seni katilmakla itham etmedim. Dusunce ozgurlugunun sinirini nereye cizecegimiz hususu bu. Topluma mal olmus veya medyada yayin yapan kisiler icin belirli sinirlari olmali dusunce ozgurlugunun. Bu sinirlari da diger insanlarin ozgurluklerine mudahale cagrilari belirler.

Sokaktaki bir adam bunu dusunebilir, hatta soyleyebilir. Televizyonda olmasi ise kabul edilemez.
Bence Tv'deki adam da sokaktaki adam gibi soyleyebilir . Toplumun beyni calisirsa zaten bunlari desteklemez ve kisi bunlari soyleyerek kaybeder . Diyorsan ki bizim toplum beyinsiz ve cahil etkileniyor . Evet beyinsiz ve cahil ciddi bir kesim var ama o herifler icin bu tur destekleyici ya da engelleyici soylemlerin pek onemi oldugunu dusunmuyorum .

Bence Tv'deki adam da sokaktaki adam gibi soyleyebilir . Toplumun beyni calisirsa zaten bunlari desteklemez ve kisi bunlari soyleyerek kaybeder . Diyorsan ki bizim toplum beyinsiz ve cahil etkileniyor . Evet beyinsiz ve cahil ciddi bir kesim var ama o herifler icin bu tur destekleyici ya da engelleyici soylemlerin pek onemi oldugunu dusunmuyorum .

Yani her isteyen televizyon yayini yapamamali, tum demek istedigim bu.

Yani her isteyen televizyon yayini yapamamali, tum demek istedigim bu.
Seni cok iyi anliyorum . Ama bence yapabilmeli . Ornegin gecenlerde Haberturk'te sanirim cok tatli ama bi o kadar da salak bi hatunun sundugu bi program vardi . Birini konuk etmis adam cinlerle konusup define buluyorum benzeri seyler soyluyordu yanlis hatirlamiyorsam . Mesela bu kanal bu adami cikartmak istiyorsa cikarsin . Insanlar beyinsiz olup boyle seyleri izlemesin , ne bileyim bunu dinleyip etkilenip birileri cinlerle temasa gecip define avina cikmasin . Insanlar zaten izlemezse prim vermezse boyle seyler kendiliginden kaybolur kaybolmasa da minimize olur . Fakat verilen prim bunun bir olay haline getirilmesi haber sitelerinde olusu bak benim de aklimda kalmis tipki bu konunun kalacagi gibi . Fakat dedigim gibi ne demek istedigini anliyorum dostum :)

Seni cok iyi anliyorum . Ama bence yapabilmeli . Ornegin gecenlerde Haberturk'te sanirim cok tatli ama bi o kadar da salak bi hatunun sundugu bi program vardi . Birini konuk etmis adam cinlerle konusup define buluyorum benzeri seyler soyluyordu yanlis hatirlamiyorsam . Mesela bu kanal bu adami cikartmak istiyorsa cikarsin . Insanlar beyinsiz olup boyle seyleri izlemesin , ne bileyim bunu dinleyip etkilenip birileri cinlerle temasa gecip define avina cikmasin . Insanlar zaten izlemezse prim vermezse boyle seyler kendiliginden kaybolur kaybolmasa da minimize olur . Fakat verilen prim bunun bir olay haline getirilmesi haber sitelerinde olusu bak benim de aklimda kalmis tipki bu konunun kalacagi gibi . Fakat dedigim gibi ne demek istedigini anliyorum dostum :)

Yani eger ki televizyona neyin cikacaginin bir limiti olmayacaksa (ki ben de bunu tercih ederim), RTUK denen kurum ortadan kaldirilsin oncelikle. Gel gor ki ortadan kaldirilmayi birak, RTUK'un yetki alani genisletilerek internet yayinlari dahil edilmeye calisiliyor.

Hal boyle olunca, RTUK'un bu tarz konularda da sorumluluk almasi gerekiyor. Kufur, sigara, uyusturucu, alkol ve seks nasil sansurleniyorsa bunlar da sansurlenmeli o halde.

Kaldi ki is buna bile gelmiyor aslinda. Nasil ki televizyona cikip cihat cagrisi yapmak, insanlari adam oldurmeye davet etmek yasaksa, bu da yasaktir. Insanlarin ozgurlugune karisacak bir aciklama cagri seklinde televizyondan yapilamaz.

Yani eger ki televizyona neyin cikacaginin bir limiti olmayacaksa (ki ben de bunu tercih ederim), RTUK denen kurum ortadan kaldirilsin oncelikle. Gel gor ki ortadan kaldirilmayi birak, RTUK'un yetki alani genisletilerek internet yayinlari dahil edilmeye calisiliyor.

Hal boyle olunca, RTUK'un bu tarz konularda da sorumluluk almasi gerekiyor. Kufur, sigara, uyusturucu, alkol ve seks nasil sansurleniyorsa bunlar da sansurlenmeli o halde.

Kaldi ki is buna bile gelmiyor aslinda. Nasil ki televizyona cikip cihat cagrisi yapmak, insanlari adam oldurmeye davet etmek yasaksa, bu da yasaktir. Insanlarin ozgurlugune karisacak bir aciklama cagri seklinde televizyondan yapilamaz.
Nasil ki sigaraya alerjisi olan ve sigaradan nefret eden biri olarak sigara sansurune karsiysam senin gibi digerine de karsiyim . Son kisma gelecek olursa cihat cagrisini bu ulkenin cogunlugunun inandigi guya yasama sebebi kabul ettigi kitap yapiyor . Bununla beraber burada somut bir orgutlenme varsa daha once de dedigim gibi durum daha farkli olabilir . Fakat simdi bir adam ciksa ve ey cemaati muslimin Kur'an in gerekliliklerini yerine getirin dese o halde bu da yasaklanmali :)

Üst Alt