Maradona: "Maçtan önce 20 kez tuvalete giden birinden lider olmasını bekleyemezsiniz" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maradona: "Maçtan önce 20 kez tuvalete giden birinden lider olmasını bekleyemezsiniz"

Bomboş iddia.
Fransa-Arjantin maçının kadrolarına bakın ve kadrolararı karşılaştırın.Fakat yanlış anlaşılmasın Fransa yedekleri ile Arjantin ilk 11ini karşılaştırın ve dürüstçe cevap verin. Kaç tane Fransız yedeğini Arjantin ilk 11ine koyardınız? Yahu 3 gol attığın takıma eleniyorsanız adamın ne suçu var. Futbol artık 1980ler gibi değil. Avrupalılar zibil gibi futbolcu çıkartıyorlar. Özellikle avrupa altyapılı Afrikalılar ile Brezilya dışında kimsenin karşı gelebileceğini sanmıyorum.

sana mı soracaktı
kalem kağıt alıp milletin çeteresini mi tutmuş bu,
yada bu iş için adam mı tutmuş,
yada bunun dedikodusuna mı kalmış artık bu..

Son düzenleme:
Bu forum Messi futbolcu değildir boğazını dişlemek istiyorum umarım bacağı kırılır diyeni de gördü , barındırdı şaka maka :) .

doğru söylemiş reis. messi'nin maradona gibi tanrı mertebesine ulaşması için 50 fırın ekmek yemesi lazım.faal futbolcular içinde messi en iyisi ama maradona ile kıyas kabul etmez.

Aklım ererek futbol izlemem 35 yılı aşkındır. Yetenek-teknik-atletizm-konsantrasyon gibi kriterler bakımından en iyisi olarak tereddütsüz Messi' yi görüyorum...Maradona, Messi' nin ilah olduğu Barcelona' da tutunamadı mesela; sonrasında Napoli' de kendine göre kurduğu futbol dünyasında yaptığı muazzam işler bu gerçeği değiştirmiyor. Brezilyalı ve Portekizli Ronaldo' lar da muhteşem futbolculardır ama Messi çok başka benim gözümde...

Ancak Maradona' ya Messi konusunda tümüyle katılıyorum. Kendisi, Messi' yi şimdiye kadar hep övmüştür, bu son açıklamasında da övüyor zaten. En iyi futbolcu olmakla, lider karaktere sahip olmak farklı olgular. Messi Barca' da da hücumu yönlendiren oyuncu olmakla birlikte, takımın lideri gibi bir görüntü vermiyor, öyle bir niyette olduğunu da sanmıyorum doğrusu...

Şunu da eklemeden geçmeyeyim; Mevcut Arjantin MT kadrosunun temel sorunu, lider eksikliğinden çok daha fazla 'kalite' eksikliğidir; az kalsın Veron' u oynatacaklardı!...

Aklım ererek futbol izlemem 35 yılı aşkındır. Yetenek-teknik-atletizm-konsantrasyon gibi kriterler bakımından en iyisi olarak tereddütsüz Messi' yi görüyorum...Maradona, Messi' nin ilah olduğu Barcelona' da tutunamadı mesela; sonrasında Napoli' de kendine göre kurduğu futbol dünyasında yaptığı muazzam işler bu gerçeği değiştirmiyor. Brezilyalı ve Portekizli Ronaldo' lar da muhteşem futbolculardır ama Messi çok başka benim gözümde...

Ancak Maradona' ya Messi konusunda tümüyle katılıyorum. Kendisi, Messi' yi şimdiye kadar hep övmüştür, bu son açıklamasında da övüyor zaten. En iyi futbolcu olmakla, lider karaktere sahip olmak farklı olgular. Messi Barca' da da hücumu yönlendiren oyuncu olmakla birlikte, takımın lideri gibi bir görüntü vermiyor, öyle bir niyette olduğunu da sanmıyorum doğrusu...

barcelona'da tutunamamasının sebebi maradonanın kötü oyuncu olması değil.ilk sezon adam hepatit yüzünden 7-8 ay oynamadı ikinci sezonunda da tabiri caizse adamın ayağını eline verdiler bileği kırıldı(bu arada bileğini kıran bilbao'lu piç bir önceki sezonda schuster'in diz kapağını kırmıştı düşün adam nasıl bir futbol iklimi içinde oynuyordu o zamanlar!!) bi 7-8 ayda o sezon oynayamadı.ertesi sezonda kral kupası finalinde de atletico madrid'liler aynısı denemeye kalkınca saha içi savaş alanına döndü büyük ceza almıştı ispanya'da oynaması zordu.adam ne yapsın daha!

Son düzenleme:
Bir Maradona hayranı olduğumu belirtmeyi unutmuşum sanırım. Doğal yetenek bakımından Messi' nin bile önündedir bence de...Ancak yetenek her şey değil. 80 lerin futbolunda bile fiziksel yönden pek çok futbolcunun gerisindeydi; Barca' daki hocası Lattek' in ağır antrenmanlarından yakınırdı vs vs. Messi' nin hiç bu tür yakınmasına rastladın mı?...Messi' yi överken ''Yetenek-teknik-atletizm-konsantrasyon gibi kriterler bakımından en iyisi'' demem o yüzdendi, salt yetenek üzerinden yorum yapmıyorum yani...

Üst Alt