Marcao’da İbre Eksiye Döndü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5c7e12ff66a97ce61f472ce0

Oynadığı ilk maçlarda başarılı bir performans ortaya koyan ve “Çok iyi bir transfer” yorumları yapılan Brezilyalı futbolcu düşüşe geçerken, Erzurum’da takımı yaktı.

Galatasaray'ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı isimlerde Marcao’ya nazar değdi. Oynadığı ilk maçlarda ortaya koyduğu performansla beğenilen ve ‘Çok iyi bir transfer” yorumları yapılan Sambacı, topu karşılaması, rakibe müdahalesi, zamanlaması ve topu oyuna sokmasıyla herkesten tam puan almıştı. Ancak Marcao bu yüksek performansını daha sonra sürdüremedi. Yavaş yavaş düşüşe geçen Brezilyalı futbolcu ilk olarak İstanbul’da oynanan ve 2-1 kaybedien Benfica karşılaşmasında bir penaltı yaptırırken, ikinci gol öncesi de topu kaptırmıştı.

Marcao’nun yaptığı bu hatalar da turun gitmesine neden olmuştu. Marcao da Erzurumspor karşılaşmasının ardından Rashad’ın golü öncesinde hata yaptığını itiraf ederek özür dilemişti. Teknik Direktör Fatih Terim’in 22 yaşındaki oyuncu ile bu hafta içinde bir görüşme yaparak toparlanmasını isteyeceği öğrenildi. Marcao’da düşüş devam ederse, formasını kaybedebileceği belirtiliyor.

Star

serdar mı iyi marcao mu rdaş

Arkadaş dün 19:28'de Marcao konusunda cevabını vermiş.

Marcao ile Srdar Aziz kıyaslanamaz. Srdar Aziz karaktersizin tekidir hakettiği yeri de bulmuştur. Bize yeni bir stoper ikilisi lazımdı. Luyindama muazzam oldu ama Marcao onu tamamlama konusunda zayıf kaldı diye düşünüyorum. Dün çok sinirliydim bugün biraz daha sakin yaklaşıyorum ama her zorluk...

Arkadaş dün 19:28'de Marcao konusunda cevabını vermiş.

Marcao ile Srdar Aziz kıyaslanamaz. Srdar Aziz karaktersizin tekidir hakettiği yeri de bulmuştur. Bize yeni bir stoper ikilisi lazımdı. Luyindama muazzam oldu ama Marcao onu tamamlama konusunda zayıf kaldı diye düşünüyorum. Dün çok sinirliydim bugün biraz daha sakin yaklaşıyorum ama her zorluk...
güzel, yine de takipte olmakta fayda var

Yahu bu adam portekizin küme düşme takımından gelimiş 22 yaşında başka ülkeye..Bunun yaşındaki türk oyuncularımız genç diye kulübede oturtsak mutlu oluyoruz..Lyundama 25 yaşında belçika liginin üst seviye bir takımından geldi..Biraz daha olmuş..Goldeki hatası büyük ama o golün yüzde 30 u lyundama ya yazılır. Kademe ye çok geç geldi ..Top marcao da olsa bu durumu beklememesi normal ama top ortada ..O pozisyonda rakip topu alıp çalımla basıp geçebilirdi ki hızlıca kademeye girmesi gerekirdi..Ben benfica maçında da lyundama nın marcao nun kademesine giremediğini söylemiştim.. Top takım arkadaşında değilken ortada iken her ihtimali düşünüp kademeye kayıp yakınlaşması gerekirdi,..Lyundama böyle pozisyonlarda rakibi geçirmiyo gerekirse faulle durduruyo marcao bunu yapmıyo öğrenmesi gerekir..RAkip sıyrılacakken tut ittir çek uzaklaşmadan kart da görmezsin..Marcao bu pozisyonlarda rakibi faulle gerekirse durdurması gerektiğini öğrenecek, lYundama da ne olur ne olmaz arkadaşının kademesine girecek..Zira pas istasyonu olmak için bile stoperler hemen yakınlaşmalı birbirine..Özetle eleştirilebilir fakat gömülecek adam değil.

Akıllanmazsınız. Gerçek düşüncem bu. Hiç bir şartı düşünmeden sadece ilk aklınıza geleni yazıyorsunuz. Bu adam kaç yaşında? Hangi takımdan geldi? Geldiği takımın durumu ile Galatasaray'ın durumu nedir? Eski takımında beklentiler neydi, şimdi ne? Geleli ne kadar oldu?
Aynı hareketleri daha ilk 11e çıkalı 1 ay olmadan Ozan'a da yaptınız. Ozan iyi ki kalmadı bu takımda, kalsaydı buna benzer hataları yapacak sonra bir ton hakaret yiyecekti.
Eğitilmezsiniz.

2 hata yaptı diye gömmeye gerek yok.Bu adam Ozan'dan sadece 4 yaş büyük arkasında durulmalı.
En az 5-6 defa da ters kademe ile gol yememizi engellemiştir geldiğinden bu yana.

Üst Alt