Marcelo Lippi l Haberleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Marcelo Lippi l Haberleri

2006’da İtalya’ya Dünya Şampiyonluğu’nu kazandıran Gök Mavililer’in ‘efsane’ hocası Marcello Lippi, İstanbul’a geliyor.

09/03/11 09:33

608602_detay.jpg

HTSPOR

G.Saray-F.Bahçe derbisini de izleyecek olan tecrübeli teknik direktör, gelecek sezon Galatasaray’ın başına geçebilir.

Bu sezon Avrupa, lig ve kupaya erken havlu atan Galatasaray’da, teknik direktör Gheorghe Hagi’nin geleceği devamlı olarak tartışılıyor. ‘Hedef tahtası’ haline gelen Rumen çalıştırıcı için her maçtan sonra “Gönderilecek” deniyor ama kimse bir türlü yerinden oynatamıyor.

Adnan Polat yönetiminin geleceği de pek parlak değil. Saha içi başarısızlık nedeniyle yönetimde yaşanan çatlakların yanı sıra, olağanüstü kongreye gidilmesi için devamlı olarak sıkıştırılıyorlar. Karabük maçı sonrası teknik direktör Hagi’nin “Erkeklerse yüzüme söylesinler” diye eleştirdiği Sarı-Kırmızılı yöneticiler hocayı sorguya çekip “Size değil, medyaya söyledim (!)” yanıtı alınca, ‘şimdilik’ yola devam kararı aldı.

BİR KAÇ MAÇ İZLEYECEK

İşte Galatasaray’da tüm bu gelişmeler adeta ‘ışık hızıyla’ akmaya devam ederken, ilginç bir ‘Tanrı misafiri’nin Türkiye’ye geleceği ortaya çıktı. Gelecek hafta içinde İtalya Milli Takımı’nın eski hocası Marcello Lippi’nin bir süreliğine İstanbul’a geleceği ve başta Galatasaray-Fenerbahçe derbisi olmak üzere birkaç maçı izleyeceği öğrenildi.

DURUMU GÖRÜP, KARAR VERECEK

Lippi’nin adının duyulmasıyla birlikte hakkında yorumlar da yapılmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi de G.Saray Başkanı Adnan Polat’ın, Olağan Mali Genel Kurul’da ibra edilir ve gelecek sezon için yeterli harcama yetkisini alırsa, İtalyan teknik adamı yeni sezonda takımın başına getireceği. Yani Lippi’nin, Cimbom’un durumunu görüp ona göre karar vereceği. Şimdi herkes müthiş bir kariyere sahip tecrübeli hocanın gelecekle ilgili ne gibi bir karar vereceğini merakla beklemeye başladı.

MARCELLO LİPPİ KİMDİR?

- 12 Nisan 1948’de İtalya’nın Viareggio şehrinde doğdu.

- Sampdoria, Savona ve Pistoiese’de forma giydi. 354 maçta 8 gol attı.

- 1982’de futbolu bıraktı. 1989’da Cesena’da menajerlik yaptı. Lucchese ve Atalanta’yı çalıştırdı.

- 1993-94’te Napoli’nin teknik patronluğunu üstlendi. 1994’te Juventus’un başına geçti,

5 yıl bu görevi yürüttü.

- 1984’ten beri ligde şampiyonluk yüzü göremeyen Juventus’u, 3 yıl üst üste mutlu sona taşıdı.

- 1996’da Juventus ile UEFA Kupası, Süper Kupa ve Kıtalararası Şampiyonluk kazandı.

- 1997-98’de Şampiyonlar Ligi’nde Juventus, Lippi önderliğinde finale çıktı ama Dortmund’a boyun eğdi.

- 1999-2000’de İnter’in teknik patronluğunu üstlenen Lippi, burada çok fazla eleştirildi ve 1 yıl sonra yeniden Juve’ye döndü.

- 2001-02 ve 2002-03’te 2. Juventus döneminde lig şampiyonlukları kazandı. Aynı yıl Devler Ligi’nde yine finalde bu kez Milan’a penaltılarla kaybetti.

- Juventus macerasının ardından İtalya Milli Takımı’nın başına getirilen Lippi, 2006 Dünya Kupası’nı ülkesine götürdü.

Cevap: Derbiye geliyor!

Bu adam bile bu yönetim ile başarı kazanamaz.Ama bence aklıselim bir yönetim ile bize 1995-2000 arasını yaşatabilecek hatta fazlasını verebilecek bir akıl.

Lippi´yi de harcar bu ülke. 2 ay sonra bu adam futboldan anlamiyor, bunun gibi Teknik Direktör mü olur derler.

Felix Magath'ta olabilir. Ama onur renkdaşında dediği gibi Değil Lippi Magath Sir Alex Ferguson bile gelse bu yönetim ve medyamız harcar

Felix Magath'ta olabilir. Ama onur renkdaşında dediği gibi Değil Lippi Magath Sir Alex Ferguson bile gelse bu yönetim ve medyamız harcar

Magath aslinda Türkiye´ye en uygun isimlerden biridir yabanci olarak. Ama hani Rijkaard´i futbolcular istemedi diyorlar ya, Magath´i 1 hafta sonra protesto etmeye baslar futbolcularimiz. Analarini aglatir valla. Yerlerde sürünürler antremandan sonra. Onun yaptirdigi antremani dünyada yaptiran baska bir piskopat yoktur :)

Cevap: Galatasaray,a efsane hoca geliyormu?

Lippi iddiaları arttı yalnız.

Ben onun da başarılı olacağını sanmıyorum

magath'a da lippi'ye de para gerek.. bugun spora servisinde lippi icin 100 milyon euro'n olcak diye bi yorum oldu mesela.. magath da gecen gun borgesblog da 50 milyon gerekir demişti.. hatta van gaal gelmeli falan da demişti ki bence cok hos olur van gaal ama bu yonetim ona o yetkiyi ve rahatı vermez.. o da bu yonetimle calısmaz..

magath'a da lippi'ye de para gerek.. bugun spora servisinde lippi icin 100 milyon euro'n olcak diye bi yorum oldu mesela.. magath da gecen gun borgesblog da 50 milyon gerekir demişti.. hatta van gaal gelmeli falan da demişti ki bence cok hos olur van gaal ama bu yonetim ona o yetkiyi ve rahatı vermez.. o da bu yonetimle calısmaz..

Van Gaal´in ne kadar ters bir adam oldugunu Almanya´yi takip edenler iyi bilir :) Türkiye´de calismasi imkansiz. Yönetim anlayisi, medya, oyuncularin yapisi Van Gaal´e cok ters. Hatta Türkiye´ye gelip 1 hafta sonra cekip giden ender adamlardan biri olur Van Gaal. Ciddi anlamda Adnan Polat´i ve bazi futbolculari dövebilir :)

[video=youtube;aKNxgjj5T8Q]https://www.youtube.com/watch?v=aKNxgjj5T8Q[/video]

Van Gaal´in ne kadar ters bir adam oldugunu Almanya´yi takip edenler iyi bilir :) Türkiye´de calismasi imkansiz. Yönetim anlayisi, medya, oyuncularin yapisi Van Gaal´e cok ters. Hatta Türkiye´ye gelip 1 hafta sonra cekip giden ender adamlardan biri olur Van Gaal. Ciddi anlamda Adnan Polat´i ve bazi futbolculari dövebilir :)

[video=youtube;aKNxgjj5T8Q]https://www.youtube.com/watch?v=aKNxgjj5T8Q[/video]

Hitler gibi mübarek...

63 yasındaki adam mümkünse gelmesin... bize laudrupu alsınlar. o adamı begeniyorum ben..

Üst Alt