Marcelo vs Roberto Carlos? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Marcelo vs Roberto Carlos?

Alpay Asma =>>>
MzgM3E7A_400x400.jpg

Roberto Carlos müthiş bir adamdı yav... Marcelo da çok iyi ama bir Carlos değil. Egzantrik assistleri olsun, ölümcül orta görünümlü pasları olsun çok farklı bir adamdı.

En iyi defansif sol bek ise hiç şüphesiz Maldini reis, all round en iyisol bek ise Carlos'tur bana göre.

Alpay'a karşı olan öfkenin sebebini bir ümmet dostu anlatabilir mi ? Belli ki bir olay olmuş ve benim haberim yok, mal gibi anlamadan okumak zorunda kalıyorum tadım kaçıyor haliyle.

1980 dogumlu olarak kesinlikle Marcelo derim
En iyi sag bek de Cafu ve Zanetti de cok istikrarli ve iyiydi
Daha erken ama hucumda bu kadar aktif olarak gordugum sag bek Meunier

Carlos daha hızlı ve güçlüydü. Ancak Marcelo daha teknik. Ama bir gerçek var ki Carlos bir efsaneydi. Ta ki Fenere gelene kadar.

Carlos 'u farklı kulan çok değişik özellikleri vardı hızı şut gücü enerjisi

Marcelo 'yu farklı kılan ise topla ilişkisi tekniği

Şu 1-2 seneye kadar şüphesiz R.Carlos derdim ama son yıllarda Marcelo 'da hiç aşağı kalmaz R.Carlos 'dan. Marcelo şarap gibi yıllandıkça değerleniyor ...

Bu konuda net bilgi alabileceğimiz bir kaynak var, soralım. Bu arada direk asist olarak bakmıyorum, takımı skor yapmaya iteleme olarak bakıyorum mevzuya.

@Alp Memduh Kalyoncu
Direkt asist-gol sayısı nedir bilmiyorum ama bırakana kadar bilfiil izledim. Takımı itme konusunda kesinlikle haklısın ki orta konusunda bayağı başarılı bir adamdır. Verkaç işini de çok iyi yapardı. Hücum anlamında çok faydalı oldu Bayern'e yıllarca. Contento falan sonrası Alaba sola çekilince komple bir kanat hücum takımı olmuştu Bayern. Asist sayılarına bakmak lazım.

Son düzenleme:
Marcelo daha iyi. Adamın eksiği yok eksiği. Sol bek ne yapması gerekiyorsa daha fazlasını yapıyor.

Carlos savunma olarak eksikti ama uzaktan şutları,frikikleri falan dikkat çekiciydi.

Carlos eskidi tabi. Son dönemdeki zayıflıklarıyla kaldı akılda. En formda olduğu dönemleri kıyaslarsak RC çok daha iyiydi.

PS’de Carlos’u Ronaldo’yla forvete koyup kanattan akanlardan var mı

Pele mi önder turacı mi diye algılıyor um bu soruyu ;) Roberto Carlos ile herhangi birini kıyaslamak futbola hakarettir

Carlos tabii ki, Marcelo iyi bir bektir. Ama her Carlos farklı biriydi. Marcelo defansif anlamda bazen Carole'den kötü olabiliyor. Carlosun defansı süperdi. Ayrıca şişkin bacakları gördüğümüz her isme oha lan Carlos gibi bacakları var derdik.

Üst Alt