marco asensio willemsen | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
real madrid'de forma giyen 1996 doğumlu, 1.80 boyundaki ofansif orta saha oyuncusu. real madrid, 2015 yılında rcd mallorca'dan 3,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer etmişti.

ayrıca asensio oynadığı turnuvalarda çıktığı ilk maçların tamamında gol atarak enteresan bir gelenek edindi.

marco-asensio-real-madrid-bayern-munich-ucl-18042017_79w07tmkvc217g5emhohzmy9.jpg

marco asensio: "van nistelrooy, hollanda milli takımı için bana davet yaptı, ancak kabul etmedim"

(asensio'nun annesi hollandalı)

marco asensio: "zidane bana, sol ayağımın messi'den beri gördüğü en iyi sol ayak olduğunu söyledi. bundan biraz etkilendim çünkü messi harika bir futbolcu." (cope)

marco asensio: "neymar, barcelona için çok önemli bir futbolcuydu ve ellerinde tutamadılar. bunu çok garip bulduk." (cope)

Marco ismi de van bastenden geliyor hollanda milli takımında oynamayı reddetmiş.

dünya'nın en iyisi olma potansiyeli var ama real'de biraz gölgede kalacak gibi. gerçi messi kimler varken çıktı asensio da öne çıkabilir.

tek eksiği oyun içinde yeterince sorumluluk alamıyor şu an için. şutları ve hızı muazzam. dribbling yeteneği de fena değil.

marco asensio: [İlk 11 hakkında sorulan soruya] "bu yavaş yavaş olur. geçen yıl yedektim sonra bazı önemli maçlarda oynadım ve bu yıl bazı maçlarda XI’de başladım. her oyuncu oynamak ister. sezon uzun ve zorlu olacak. hepimizin oynama vakti gelecek. her koşula hazır olmalıyız."

marco asensio: "geçen yıl da böyle başladık ama sonunda ipi göğüsledik. tüm kupalara talibiz. takımdaki en iyi isim cristiano ronaldo. ama her pozisyon için dünyanın en iyi futbolcularına sahibiz."

[messi hakkında sorulan soruya] “futbolun bir parçası, çok iyi bir oyuncu tıpkı ronaldo gibi. onunla daha önce hiç konuşmadım. messi’nin sol ayağı dememi beklerdiniz ama kendi ayağımdan memnunum. cristiano’nun sağ ayağı ve ramos’un kafa vuruşları. kroos’un orta alandaki zekası ve uzun pasları. ayrıca ramos’un savaşçı karakteri, ramos’la cristiano’nun liderlik vasıfları. bunlar takımı toparlayan şeyler.”

bu yılki şampiyonlar ligi favorileri hakkında konuşan asensio, “real madrid, barcelona, psg ve bayern. “

ballon d’Or’u kim alır sorusuna asensio, ” net favori ronaldo. [ilerde kazanabilir miyim?] asla bilemeyiz, burada oynayabileceğimi bile tahmin etmezdim.”

favori golün hangisi sorusuna, “zor bir soru. geçen yıl sevilla’ya uefa sc finalinde attığım gol ve bu yıl camp nou’da attığım gol derdim.”

ronaldo’nun sana tavsiyeleri sorusuna, “topla ilerlerken kaleyi gördüğün an şutunu at ve gollerini sırala. eğer her zaman bunu yapamayacak durumdaysan çaya bir şeker de sen at. (oyuna katkıda bulun.) “

kaynak: RMCF_Turkiye

marco asensio: "benim fesih ücretim ödense dahi PSG'ye gitmezdim. burada mutluyum."

marco asensio: [Bernabéu?] burası özel bir yer. alkış da görürsünüz, ıslık da. bura sizi en iyi olmaya zorlar. sanırım beni seviyorlar.

AyZ1dr.jpg

Marco Asensio, bacağını tıraş ettiği için çıkan sivilceden dolayı bugünkü APOEL Nicosia maçında forma giyemeyecek.

:D :D

Üst Alt