Mario Balotelli: "Beyaz olsaydım daha az problem yaşardım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mario Balotelli: "Beyaz olsaydım daha az problem yaşardım"

1657834_full-lnd.jpg

Kariyerini Fransa'da sürdüren İtalyan golcü Mario Balotelli, hayatı boyunca maruz kaldığı ırkçılıkla ilgili konuştu.

Ligue 1 ekiplerinden Nice forması giyen İtalyan golcü Mario Balotelli, uğradığı ırkçı saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

So Foot'a konuşan Mario Balotelli, ''Beyaz olsaydım daha az problem yaşardım'' diyerek ırkçılığa dem vurdu. Hayatı boyunca maruz kaldığı ırkçılıkla ilgili konuşan Balotelli, ''Bazı stadyumlarda insanlar bana, 'Siyah İtalyanlar yok' diye bağırdılar. İtalya'da doğdum, İtalya'da büyüdüm ve 18 yaşıma geldiğimde de İtalyan vatandaşı oldum. Bazı insanlar siyahlığı aşağılıklık olarak görüyorlar.'' dedi.

Balotelli, geçmişte yaşadığı olayları örnek göstererek sözlerini şöyle sürdürdü;''Geçmişte hatalı kararlar verdim, yanlış tutumlarım vardı. Ama beyaz olsaydım daha çabuk affedilir miydim? Kesinlikle evet! İtalya ırkçı bir ülke değil ama içinde bazı ırkçılar var. Değişim gelecek neslin ellerinde ve onlara renk gözetmeksizin tüm insanların aynı olduğunu anlatmak zorundayız.''

Goal

Cidden reis bir kişiliği var. Biraz kafasını futbola yorsa ekstra çalışsa bugün Messi Neymar Ronaldo Balotelli diyebilirdik.

Ben beğeniyorum. Gelirse bize 3 adet formasını foruma bahşedebilirim.

Üst Alt