Masaj Bahanesiyle Turiste Taciz!


bd2.jpg


Bodrum'un ünlü Gümbet Plajı'nda tatilin son günlerini geçiren sezonun son turistleri, masör olduğunu söyleyen bazı kişilerin uzun süre başlarından ayrılmamasıyla rahatsız oldu. Ukraynalı 63 yaşındaki Y.B., başında bekleyen adamdan rahatsız olup, eşyalarını toplayarak plajı terk etmek zorunda kaldı.

Bodrum’da tatilini geçiren sezonun son turistleri, dünyaca ünlü Gümbet halk plajında bazı kişiler tarafından rahatsız edildi. Özellikle kadın turistler, bir an olsun rahat bırakılmadı.
Plajda güneşlenen, evli ve üç çocuk, 4 torun sahibi Ukraynalı Y.B., önce ayağında terlik elinde bir çanta ile gelen sözde masör tarafından rahatsız edildi. Ukraynalı kadın turistin başına gelen masör, 10 dakika kadar kadının başında durup, sohbet etmeye çalıştı. Ardından kadının tepki göstermesiyle uzaklaştı.

20 EURO ÖDEMEK ZORUNDA KALDI

Bu kez plajda otelin önünde güneşlenen Alman ve Hollandalı turistlerin yanına giden bu kişi, ısrarla masaj yapmak istediğini söyledi. Kadınların rahatsız olduğu ortamda bir erkek turist 10 dakika masaj yaptırarak, 20 Euro ödeyerek sözde masörden kurtuldu. Turistlerin rahatsız edildiği o anları DHA görüntüledi.
Ukraynalı Y.B. ise daha sora bu kez de 5-6 metre uzaktan kendisinin fotoğrafını çeken iki kişi tarafından rahatsız edildi. Ardından gençlerden biri kadın turistin başına gelip çökerek, bozuk İngilizcesi ile konuşmaya çalıştı. Ukraynalı Y.B.’nin Türkçe konuştuğunu gören genç, “Yardım edebilir miyim” diyerek ısrarını sürdürünce, Ukraynalı kadın sert tepki gösterdi.

Ayağa kalkarak eşyalarını toplayıp plajdan ayrılmak zorunda kalan Y.B. “10 yıldır tatil için Bodrum’a geliyorum. Bodrumlu dostlarım, arkadaşlarım var. Ben güneşlenirken yanıma gelenlerden biri ısrarla masaj yapmak istedi. Masör olmadığını anlayabiliyorum zaten. Ardından bir genç güneşlenirken gelip, bozuk İngilizcesi ile ‘Yardımcı olabilir miyim’ demeye çalıştı. Ben de ona Türkçe olarak ‘Burada rahatça güneşlenmek istiyorum, güneşlenirken nasıl yardım etmeyi düşünüyorsunuz’ diyerek yardım istemediğimi söyledim. Ama ısrarını sürdürdü. Bu kez Türkçe sohbet etmeye çalıştı. Ben de rahat bırakılmayacağımı anlayınca otele dönmek zorunda kaldım. Ancak bunlar tek tük olaylar. Özellikle yalnız kadınların başına gidiyorlar. Ama ben Bodrum’u çok seviyorum, gelecek yıl yine buradayım” dedi.​
 
Temel sebebi ülkenin içinde gerçekleşen, kalitesiz göçler..

Eyalet sistemine karşıyım ama ülkeyi bölgelere ayırıp ona göre muamele yapmak lazım..

Kafasına göre istediği yere yerleşmemeli bence..

Eyalet yine Atatürkün kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYET'ine bağlı olacak şekilde bölünmeli ve kendi iç yönetimi olmalı..

Vergilendirmesinden tutunda yapılacak yatırımda bu yönde yapılmalı..

Suriyelilerin tüm ülkeye virüs gibi yayılması, zaten yapılmış en ahmakça karardı..


[SUP]Dipnot: [SUB]Yazımı tekrar okurken siyasetçilerin çapsızlığını düşünerek, Eyalet sisteminin ne kadar aptalca bir fikir olduğunu tekrar iliklerimde hissettim.. [/SUB][/SUP]:red:
 
Son düzenleme:
Üst Alt