Masaüstü Bilgisayar Önerileri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Benim bilgisayarı yenileme kararı aldım.Bana önereceğiniz parçalar varmı? Hdd,işlemci,ekran kartı vs.

Not:Masaüstü alacağım.

Cevap: Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Valla hacı şimdi sana bi liste çıkartırım 15000TL fiyat çıkar haberin olsun :D

Ana kart: Gigabyte G1 Assassin Intel 1366Pin DDR3 S+GL XLATX = 1155TL

Ram: G.Skill Ripjaws 12Gb (3x4GB) 2000Mhz DDR3 Bellek F3-16000CL9T-12GBRM = 537TL

Boş Kasa: Thermaltake Level10 Full Tower kasa VL30001N1Z = 1455TL

Ekran Kartı: Pny Nvidia Quadro FX3800 1GB GDDR3 Pci-e x16 Profesyonel Ekran Kartı= 1996TL

Hard Disk:
Western Digital Veloci Raptor 600GB 32MB SATA6 Sabit Disk (WD6000HLHX) = 600TL

İşlemci:
Intel Core i7 980X 3,33 Ghz 12Mb Cache Lga1366 İşlemci BX80613I7980X = 3000TL

DVD Sürücü:
Samsung SH-B083L Kutusuz Bluray Okuyucu / Dvd Yazıcı = 170TL

Power Supply:
Inwin commander 1500W 80+ modüler Power Supply PWRINW1500000050 = 732TL

Ses Kartı: Creative Sounblaster X-fi Elite Pro Ses Kartı = 750TL

Total de 10.395TL yapıyor. :D :D :D İyi mi :D

@Osman yaptığın sistem çok gereksiz ve kötü.

Pny Nvidia Quadro FX3800 1GB GDDR3 Pci-e x16 Profesyonel Ekran Kartı ile oyun oynayamazsın. Bu kart fizik kartı. Sadece Corel Draw vs... programlar için yardımcı ekran kartıdır. Ayrıca koyduğun harddisk yine gereksiz. Sata6 yerine SSSolid hdd takarsın hem daha ucuz hem daha hızlı çalışır. 12GB Ram hiç bir işe yaramaz, fazladan elektrik yakar, kompleks söndürür.

Ana kart: Gigabyte G1 Assassin Intel 1366Pin DDR3 S+GL XLATX = 1155TL

Ram: G.Skill Ripjaws 12Gb (3x4GB) 2000Mhz DDR3 Bellek F3-16000CL9T-12GBRM = 537TL

Boş Kasa: Thermaltake Level10 Full Tower kasa VL30001N1Z = 1455TL

Ekran Kartı: Pny Nvidia Quadro FX3800 1GB GDDR3 Pci-e x16 Profesyonel Ekran Kartı= 1996TL

Hard Disk:
Western Digital Veloci Raptor 600GB 32MB SATA6 Sabit Disk (WD6000HLHX) = 600TL

İşlemci:
Intel Core i7 980X 3,33 Ghz 12Mb Cache Lga1366 İşlemci BX80613I7980X = 3000TL

DVD Sürücü:
Samsung SH-B083L Kutusuz Bluray Okuyucu / Dvd Yazıcı = 170TL

Power Supply:
Inwin commander 1500W 80+ modüler Power Supply PWRINW1500000050 = 732TL

Ses Kartı: Creative Sounblaster X-fi Elite Pro Ses Kartı = 750TL

Total de 10.395TL yapıyor. :D :D :D İyi mi :D

Fena değil beğendim yarın siparişini vericem bunun.

@Osman yaptığın sistem çok gereksiz ve kötü.

Pny Nvidia Quadro FX3800 1GB GDDR3 Pci-e x16 Profesyonel Ekran Kartı ile oyun oynayamazsın. Bu kart fizik kartı. Sadece Corel Draw vs... programlar için yardımcı ekran kartıdır. Ayrıca koyduğun harddisk yine gereksiz. Sata6 yerine SSSolid hdd takarsın hem daha ucuz hem daha hızlı çalışır. 12GB Ram hiç bir işe yaramaz, fazladan elektrik yakar, kompleks söndürür.

Hacı biliyorum esprisine koydum zaten. Kim boş kasaya 2000 lira para verir ki :D

Cevap veren arkadaşlar saolun.Bende bilgisayar teknisyeniyim.Ama mesleğimizi yapmadığımız için bi haberiz.

Sercan kardeşim bütçe 1000-1200 lira filan.

arkadaşlar bende bişi soracağım bu : i3 i5 i7 işlemciler nedir ?

Benim işlemci : Core(TM) 2 Quad CPU Q8300 @2.50GHZ 2.50 GHz. yazıyor. Benimki bunlardan iyimi kötü mü acaba

arkadaşlar bende bişi soracağım bu : i3 i5 i7 işlemciler nedir ?

Benim işlemci : Core(TM) 2 Quad CPU Q8300 @2.50GHZ 2.50 GHz. yazıyor. Benimki bunlardan iyimi kötü mü acaba

İ3'den iyidir. 4 çekirdekli bir işlemci senin ki. Ama İ serileri yeni olduğu için, daha az güç tüketimi vs... özellikleri ve Turbo boost özellikleri var. Yine de dediğim gibi İ3'den iyidir.

İ3'den iyidir. 4 çekirdekli bir işlemci senin ki. Ama İ serileri yeni olduğu için, daha az güç tüketimi vs... özellikleri ve Turbo boost özellikleri var. Yine de dediğim gibi İ3'den iyidir.

İ serileri için şu kadar çekirdek bu kadar çekirdek falan diyemiyor muyuz ? Yani bu İ serileri pentium 3 pentium4 vardı bi aralar öyle bişeymi.

Ya yeni bir pc alacağımda işlemcilerde kafam karıştı biraz o yüzden soruyorum mantığını kavrabilmek için soruyorum :)

İ serileri için şu kadar çekirdek bu kadar çekirdek falan diyemiyor muyuz ? Yani bu İ serileri pentium 3 pentium4 vardı bi aralar öyle bişeymi.

Ya yeni bir pc alacağımda işlemcilerde kafam karıştı biraz o yüzden soruyorum mantığını kavrabilmek için soruyorum :)

Pofffffffffffff kuantum islemcilerin yaninda bu islemciler nedir ya. Yok hizmis 4 cekirdekmis. Olmuyor yavas bu islemciler en hizlilari bile yavas :)

İ3 çift çekirdek. İ5'de 2 ve 4 çekirdek. İ7'nin hem 4, hem de 6 çekirdekli versiyonu var. Tabi bunların turbo boost ve saat hızları da farklı. Ama İ3 çok amatör kullanıcılar için yapılmış bir işlemci. Aynı fiyata Amd'nin daha ucuz ve daha performanslı işlemcileri var.

Pofffffffffffff kuantum islemcilerin yaninda bu islemciler nedir ya. Yok hizmis 4 cekirdekmis. Olmuyor yavas bu islemciler en hizlilari bile yavas :)

Hayal dünyasında yaşıyorsun.

Duz islemciler cikabilecekleri en ust noktaya yaklasiyorlar. Daha fazlasini yapamazlar. Ki belirli algoritmalari onyillar boyunca cozemiyorlar. 10-15 yil icerisinde yapacaklardir biz kullanir miyiz kullanamaz miyiz bilemem. Fakat Amerikan Guvenlik Kurulusu falan milyonlarca dolari bos yere aktarmiyordur bilim dunyasina bu teknolojiyi gelistirmeleri icin ki onlarca fizikci bos yere saatlerini harcamiyordur bunun icin. Evrenin sirlarini cozemez klasik islemciler fizikcilerin dili olan matematikte cozmek icin mecburlar daha iyisini yapmaya.

Her 18 ayda iki kati hiz. O teorinin cokmesi yakindir.

Üst Alt