Mazlum Fırtına ...!


mazlumfirtinaedis2209oe4.jpg
Mazlum Fırtına

Orta Saha

Galatasaray1946 'lı yıllarda Giresun'da doğdu. Giresunspor'da oynarken 1968-1969 sezonunda Teknik Direktör Toma Kaleperoviç döneminde Galatasaray Orta alanına transfer edildi. Ofansif ve defansif özellikleriyle sol kanatta adım atmadık yer bırakmayan sert vuruşları ile gol yapabilen, Korner ve serbest vuruştan nokta atışları ile yüzde yüzlük gol asistleri yapabilen müthiş bir oyuncuydu.. 1968-1969 sezonunda ki 46 puan ve averaj ile Şampiyon olan Galatasaray kadrosunun değişmez isimlerindendi... 1969-1970 yılında ligi 7. sırada bitirmemiz sonucunda 1970-1971 sezonu için yönetimin kadroda revizyona gitmesi sonucunda Galatasaray'ın başına Teknik Direktör Brain Birch getirilince Mazlum Fırtına 'da Galatasaray'dan eski takımı Giresunspor'a dönüş yaptı... Giresunspor'un Şampiyonluk ve başarılarında bilgi ve becerileriyle etkili oldu..

Bu vesile ile Sevgili Mazlum Fırtına 'yı da yad etmiş olduk... Belleklerimizde Sevgili Spikerler Halit Kıvanç ve Orhan Ayhan'ın anlatımlarıyla o günlerin muhteşem heyecanlarıyla....

Saygılarımla ; sevgiyle kalın...
 
Cevap: Mazlum Fırtına ...!mazlum5.jpgEski görüntülerde Spiker Orhan Ayhan'ın harika sesi ile çok sık duyduğumuz bir isimdi Mazlum Fırtına.. Gol yollarına attığı milimetrik pas ve ortalar ile etkili, kritik anlarda attığı goller ile de zaman zanan cankurtaranımız olmuştur.
 
Üst Alt