Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF Başkanı


Ankara'da yapılan Türkiye Futbol Federasyonu 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı seçildi.mehmetaliaydinlar_genel_600_N3VMS.jpg
TÜRK FUTBOLUNUN YENİ PATRONU MEHMET ALİ AYDINLARTürkiye Futbol Federasyonu 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu Ankara Sheraton Otel'de yapıldı.

Ankara'da yapılan Türkiye Futbol Federasyonu 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı seçildi. 204 oyun kullanıldığı TFF Olağan Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Aydınlar 201 oy aldı. 3 oy ise boş çıktı.AYDINLAR'IN İLK AÇIKLAMASI: "ÇOK ZORLU BİR GÖREVE SOYUNDUK"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, teşekkür konuşmasında, "Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bize verdiğiniz desteğe ve güvene layık olmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarımız ile çok zorlu bir göreve soyunduk. Önümüzdeki süreci de sizin desteğiniz ile iyi götüreceğimize inanıyorum. Sürekli bizim yanımızda yer almanızı rica ediyorum, bir her zaman sizin yanınızda olacağız. Tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum. En içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.237 DELEGEDEN 204'Ü OY KULLANDI

Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanlığı'na seçildi. Genel kurula katılan 237 delegeden 204 başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 201'sinin oyunu alan Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

Bu arada başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı.

Mehmet Ali Aydınlar, genel kurulda başkan seçilmesinin ardından delegelere hitaben yapacağı konuşma öncesinde, tüm yönetim kurulu üyelerini kürsüye davet etti.

Kendisini bu göreve aday gösterenlere teşekkür eden başkan Aydınlar, konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti.TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU YENİ YÖNETİM KURULU

Göksel Gümüşdağ

Lutfi Arıboğan

Hüsnü Güreli

Kemal Olgaç

Erhan Kamışlı

Cüneyt Tanman

Yunus Egemenoğlu

Servet Yardımcı

Mehmet Baykan

Mehmet Akif Üstündağ

Ergün Tekin

Erdal Atalay

Arif Koşar

Hakan Kanık

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Sedat Artukoğlu, Mehmet Öztürk, Asım Atmaz, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Adem Yılmaz, Aydoğan Cevahir, Emre Alkin, Cevat Ay, Ahmet Çelebi, Mehmet Hanifi Işık, Gökhan Ayaydın, Ziya Erbaş ve Yusuf Kenan Yılmaz

Denetleme Kurulu: Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Kenan Özsaraç

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Birol Acar, Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar ve Rafet Kalkan

MEHMET ALİ AYDINLAR KİMDİR?

Genel Kurul'da 39. TFF Başkanı olarak seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 1956 yılında Malatya'nın Arapgir ilçesinde doğdu. 1981 yılında mali müşavirliğe başlayan Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünden Fahri Doktora unvanını aldı. 2010 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görüldü.Evli ve 1 kızı olan Mehmet Ali Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Mehmet Ali Aydınlar aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi.

Mehmet Ali Aydınlar, Hasan Doğan ve Mahmut Özgener'in Futbol Federasyonu başkanlığı yaptığı 14 Şubat 2008-29 Haziran 2011 döneminde TFF Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Mehmet Ali Aydınlar ayrıca 1998-200 arasında da Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aydınlar'ın başkanlığındaki Acıbadem Sağlık Grubu, TFF'nin resmi tedarikçisi olmasının yanı sıra çok sayıda spor kulübüne sağlık alanında verdiği sponsorluk desteğiyle tanınıyor.TFF'DE GENEL KURUL HEYECANI YAŞANDI

237 delegenin katıldığı Genel Kurul'da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Divan başkanlığına Av. Dr. Levent Bıçakcı seçildi. İmzalanan önergeyle seçilen divanın üyeliklerine Nihat Özdemir, Metin Keçeli ve Sevda Karaali getirildi.

Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nda, başkan Mahmut Özgener döneminin faaliyet ve denetim kurulu raporlarıyla gelir-gider tablosu ibra edildi. Genel kurul delegeleri, 1 Haziran 2010 ile 31 Mayıs 2011 tarihlerini kapsayan faaliyet ve denetim kurulu raporları ile gelir-gider tablosunun okunmasının ardından, raporları oyçokluğu ile kabul etti.

Gelirler 6.5 milyon lira fazla verdi

Gelir-gider tablosunda, federasyonun bir yıllık gelirler toplamının, öngörülen 206 milyon 478 bin 694 TL'yi geçerek 213 milyon 63 bin 88 TL olarak tahakkuk ettiği belirtildi. Buna karşılık giderlerin de aynı dönemde 206 milyon 478 bin 694 TL olarak gerçekleştiği açıklandı.

2011-2012 bütçesi 245 milyon lira oldu

Genel Kurul'da TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu'nun 01.06.2010 - 31.05.2011 Dönemi, Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi. 01.06.2011 - 31.05.2012 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek 245 milyon 213 bin 170 liralık TFF Bütçesi kabul edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 04.08.2010 tarih ve 89 sayılı toplantısında verilen karar gereğince üyeliği askıya alınan Ankaraspor A.Ş.'nin, yapılan oylama sonucunda üyeliğinin devamına oy çokluğu ile karar verildi.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF BaşkanıHayırlı olsun.İnşallah yabancıyı sınırsız yapmak gibi bir hataya düşmez.Kulüpleri değil,Türk futbolunu düşünmek zorundalar.Onun dışında bana güvenilir biri gibi geldi.Zaten yönetim kurulunda da Galatasaraylı kişiler çoğunlukta.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF Başkanı204 oyun 201 ini aldı geçmiş olsun hayırlı olur umarım.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF BaşkanıBizim için hayırlısı olsun sözü cuk diye oturur herhalde...
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF Başkanı268675_10150306563415269_218864095268_9960101_3353651_n.jpg
İnşallah her kulübe eşit mesafede yaklaşır. Tüm takımlar için hayırlısı olsun.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF BaşkanıHangi açıdan bakıyorsun bilmiyorum,ama ben Milli takım ve Anadolu kulüpleri açısından bakıyorum.Kaliteli yerliler büyük takıma gidip kaybolacaklarına en azından Anadolu Kulüpleri'nde oynamaya devam ederler en kötü ihtimal. Mesela Özer Fener'de kaybolacağına herhangi bir Anadolu kulübünde oynamaya devam ederdi. Aynı şekilde yerli takıntısı yüzünden BJK 5-6 tane yerli defans oyuncularının hepsini almaz bu oyunculardan bazıları sürekli Beşiktaş'da yedek kalacağına Anadolu takımlarında oynamaya devam ederlerdi banko olarak.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF BaşkanıKaliteli yerliler büyük takıma gidip kaybolacaklarına en azından Anadolu Kulüpleri'nde oynamaya devam ederler en kötü ihtimal. Mesela Özer Fener'de kaybolacağına herhangi bir Anadolu kulübünde oynamaya devam ederdi. Aynı şekilde yerli takıntısı yüzünden BJK 5-6 tane yerli defans oyuncularının hepsini almaz bu oyunculardan bazıları sürekli Beşiktaş'da yedek kalacağına Anadolu takımlarında oynamaya devam ederlerdi banko olarak.Anadolu takımlarıda onların yerine yabancı oyuncu alırlar.Konyaspor dandik bir yabancı oyuncuya ödeyemediği 3-5 kuruş yüzünden bir sezon boyunca transfer yasağı cezası aldı.Sınırsız olursa Türkiye'nin halini düşünemiyorum.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF Başkanıne kadar tff başkanı varsa ya fener formasıyla fotosu var ya da ailesinden biri feneriumda alışveriş felan yapar ne bileyim işte azizin piyonları
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF BaşkanıYabancı sınırı kalkarsa sarp,servet,balta gibileri ekmek bulamaz.Hayrımıza olur.
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF Başkanıherkese geçmiş olsun mahmut özgeneri bile arayacağız keşke kalsaydı kötünün iyisi olurdu
 
Cevap: Son Dakika | Mehmet Ali Aydınlar Resmen TFF BaşkanıBence Aydınlar'ın Fenerli olmasını kafaya takmayın, hatta abartıyorum; en çok bizim işimize yarayacak bunu ileride anlayacaksınız. :)
 
Üst Alt