Mehmet Demirkol: "Fatih Terim risk almaz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Demirkol: "Fatih Terim risk almaz"

1. Galatasaray, bu sezonki ilk derbisine Beşiktaş deplasmanında çıkacak. Lige istediği gibi başlayamayan Sarı-Kırmızılılar için derbide alınacak sonuç, takım üzerinde nasıl bir etki yapar?

Galatasaray daha önce bu seviyede kendisini test edebilmiş değil. Hem oyuncular, hem taraftar, hem de teknik heyet için başka bir seviyede test imkanı olacak. Kazanmaları sadece kendilerine güven kazandırmayacak, Beşiktaş’ı da bunalıma sokacak. Tabii diğer rakiplerini de. Şu açık ki, Beşiktaş bu maçta Kiev’le evinde oynadığı standarttaki gibi oynayabilirse, maçın favorisi olur. Galatasaray’ın buradaki tek şansı Beşiktaş’ın golcü sıkıntısı. Sarı-Kırmızlılar savunmada hata yapmazsa, Beşiktaş’ı maçın ilerleyen dakikalarında eksik yakalayabilir.

2. Fatih Terim, Galatasaray’da tam 7 yıllık bir aradan sonra yeniden derbi heyecanı yaşayacak. Tecrübeli çalıştırıcı, bu önemli maçta nasıl bir taktik anlaşıyla ve kadroyla sahada olmalı?

Fatih Terim defansif olarak güvenli bir 4-3-3 varyasyonu kullanarak maça başlıyor. Eğer üretim yeterli seviyede olmazsa ikinci yarıda daha heyecan yüklü ama bazen kontrolsüzleşen bir oyuna dönülüyor. Bu maçta böyle olmayacaktır. Terim, skor olarak geri düşmedikçe bu kaos futboluna dönmez, risk almaz. Bana kalırsa bu kadro yapısı, özellikle de kanat hücumcularının özellikleri gereği 4-4-2 varyasyonlarına daha uygun. Kazım ve Riera’nın Elmander’ı desteklediği hücum gücü kolay işlerlik kazanmıyor. Baros ve Elmander’i bilikte kullanmak daha yıpratıcı olabilir. Özellikle Egemen ve Sivok’un arasında tek santrfor bırakmak rakibin işini kolaylaştıracaktır.

3. Galatasaray’da son haftaların en çok konuşulan ismi Semih Kaya. Başarılı stoper derbide de büyük ihtimalle ilk 11’de sahaya çıkacak. Semih gibi genç bir oyuncu, İnönü Stadı’ndaki baskının altından kalkabilir mi?

Semih, U15’ten bu yana 37 kez Milli Takım forması giymiş bir oyuncu. Yani sokaktan çevilmiş bir delikanlı değil. Burası için yıllardır hazırlanıyor. Sırası da çoktan geldi. 18 yaşını geçmiş oyunculara genç futbolcu dememek lazım. Semih tecrübeli bir ekibin içinde sahada yer alacak. Galatasaray savunma ağırlıklı bir futbol oynayacağından sürekli kalabalık bir desteğin içinde yer alacak. Ben büyük bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ancak sorun maçtan sonra ortaya çıkacak. Milli maçta doğru düzgün bir organize akına maruz kalmayan, dolayısıyla hakkında bir değerlendirme yapamayacağımız Ömer Toprak birden büyük bir kahraman oldu. Tıpkı zamanında Arda’nın olduğu gibi. Semih de bu tip övgülere dayalı zafer sarhoşluklarına karşı iyi korunmalı

4. Ara transfer dönemine 1 aydan fazla bir zaman olmasına rağmen, Galatasaray’da şimdiden Berbatov, Reyes, Kranjcar ve Rosicky gibi oyuncular gündeme geliyor. Sarı-Kırmızılılar’ın ilk 10 haftalık görüntüsüne bakıldığında, ocak ayında hangi mevkilere takviye yapılması gerekiyor?

Berbatov şu an itibarıyla itiraz edilecek bir oyuncu değil. İngiltere’nin fizik futbolunda ayakta kalan bir santrfor, Türkiye’de rahatlıkla iş yapar. Ancak Galatasaray’daki asıl problem bu değil. Şu anda iki sıkıntı var:

1-Oraya topun sürekli bir baskı halinde gelmeyişi.

2-Ve rakip savunmayı ayrıştırıcak bir çoğalmanın olmayışı.

Galatasaray’da halledilmesi gereken topun orada tutulamaması sorunu. Orta sahaya gelirsek. Rosicky kariyeri düşüşte olan bir süper yetenek. Kullanılabilir ama sağlık durumuna da iyi bakılmalı. Kranjcar ve Reyes ise aşırı riskli... İkisini de çok şımartmanız lazım. Yeni kurulmuş bir takıma 4 ay sonra yeniden transfer yaparken dikkat etmek lazım. Çünkü sorun oyuncuda mı, sistemde mi bunu anlamak bu kadar kısa sürede mümkün olmaz. Ben başkan olsam elzem bir tek transfer olabilir ama onun dışında bir hamleye vize vermezdim.

Kaynak: Fanatik-Mehmet Demirkol

Cevap: Mehmet Demirkol : "Fatih Terim risk almaz"

hıncal fotomaç'Ta haftalık değerlendirme yapıyor röportaj şeklinde fanatik'te atlamış tabii gsli yapıyor ya fbli yapmalı değil mi! birde gıcık olduğum konu rıdvan,demirkol gibi fb'li oğlu fb'li gazeticilerle neden Galatasarayı koonuşuyorlar ki! FB yi konuşun kardeşim galatasarayı ağzınıza almayın.

Şu Semih yorumlarındaki Ömer Toprak benzetmesi ilginç geldi bana. Ömer Toprak ilk maçında hiç pozisyona girmemesine rağmen Arda Turan gibi çok göklere çıkartılmış. Ulen Arda nın çok yetenekli olduğunu söyledilerde kötü topçumu çıktı gerizekalı. Bu nasıl bir benzetmedir.

Neyse Mehemt Demirkol a ne hem galatasaraydan falan. Bence o ekstradan beşiktaşı abartıyor. Sadece santrafor eksiği varmışta şuymuşta buymuşta. Ulen beşiktaş takım olabilmişmi ki? Git beşiktaş fener yorumları falan yap.

hıncal fotomaç'Ta haftalık değerlendirme yapıyor röportaj şeklinde fanatik'te atlamış tabii gsli yapıyor ya fbli yapmalı değil mi! birde gıcık olduğum konu rıdvan,demirkol gibi fb'li oğlu fb'li gazeticilerle neden Galatasarayı koonuşuyorlar ki! FB yi konuşun kardeşim galatasarayı ağzınıza almayın.

Demirkol bursalı değilmiydi benmi öyle hatırlıyorum

bilip bilmeden ve muhtemelen yazıyı okumadan yorum yapmışsın galiba

kaç kere mehmet demirkolu dinledin

türk spor medyasında mehmet demirkol kadar objektif başka adam görmedim

ne fenerlisinden bahsediyosun

bilip bilmeden ve muhtemelen yazıyı okumadan yorum yapmışsın galiba

kaç kere mehmet demirkolu dinledin

türk spor medyasında mehmet demirkol kadar objektif başka adam görmedim

ne fenerlisinden bahsediyosun

sen objektif'in anlamını biliyormusun? Hergün izliyorum NTVSPOR'da ... sporservisi programında ... Adam kendi ağzıyla defelarca '' ben fenerliyim '' dedi. sen neden bahsediyorsun?

Cevap: Mehmet Demirkol: "Fatih Terim risk almaz"

Beşiktaş maçında altığı risklerle adeta Demirkol'a cevap verdi.

Demirkol bursalı değilmiydi benmi öyle hatırlıyorum

Galatasaray Lisesi mezunu fanatik fenerli.Geçen yıl canlı yayında fenerin final maçlarında ecel terleri döküyordu heyecandan.

Terim risk almaz öngörüsüne gelirsek Emre Okan ismli arkadaşın Mehmet Topal Valencia ya giderse 1000 kez buraya ben... diye yazarım dediğinden beri gördüğüm en sağlam kapak yiyen insan.

sen objektif'in anlamını biliyormusun? Hergün izliyorum NTVSPOR'da ... sporservisi programında ... Adam kendi ağzıyla defelarca '' ben fenerliyim '' dedi. sen neden bahsediyorsun?

fenerli değil demedim

objektif dedim

adam yorum yaparken feneri olaya hiçbir zaman katmaz

ama gerektiğinde de tuttuğu takımı söyler

Galatasaray Lisesi mezunu fanatik fenerli.Geçen yıl canlı yayında fenerin final maçlarında ecel terleri döküyordu heyecandan.

Terim risk almaz öngörüsüne gelirsek Emre Okan ismli arkadaşın Mehmet Topal Valencia ya giderse 1000 kez buraya ben... diye yazarım dediğinden beri gördüğüm en sağlam kapak yiyen insan.

çok şükür Mehmet demirkol'un fenerli olduğunu bilen benden başka biri çıktı.. birde demirkol'a objektif diyorlar aklım almıyor valla..

Soparcim ,mehmedcim sen git sikebahce analizlerini yap!GS urasacana git yagalarini erit azcik

:sgr::sgr:

fenerli değil demedim

objektif dedim

adam yorum yaparken feneri olaya hiçbir zaman katmaz

ama gerektiğinde de tuttuğu takımı söyler

'' yorum yaparken feneri olaya katmaz '' mı? GS-FB maçlarından sonra sen hiç Demirkolu dinledin mi? veyahut Fener maçlarındaki hakemler hata yaptığı zaman fenerbahçe yorumlarını dinledin mi? ama GS aleyhine hata yapan hakemler olunca M.D hemen '' galatasaray hakeme bakmasın kendi oyununa baksın '' diyor!

güzel kardeşim tüm Türk basınında bir tane fenerli ama objektif basın mensubu yoktur.BUNA BÜTÜN KALBİMLE İNANIYORUM. M.D 'un 90 dakikadan nasıl ayrıldığını da gördük.

bence senin düşüncelerin yanlış.

'' yorum yaparken feneri olaya katmaz '' mı? GS-FB maçlarından sonra sen hiç Demirkolu dinledin mi? veyahut Fener maçlarındaki hakemler hata yaptığı zaman fenerbahçe yorumlarını dinledin mi? ama GS aleyhine hata yapan hakemler olunca M.D hemen '' galatasaray hakeme bakmasın kendi oyununa baksın '' diyor!

güzel kardeşim tüm Türk basınında bir tane fenerli ama objektif basın mensubu yoktur.BUNA BÜTÜN KALBİMLE İNANIYORUM. M.D 'un 90 dakikadan nasıl ayrıldığını da gördük.

tamam ben tarafsız olduğunu düşünüyorum ve spor servisini kaçırmadan izliyorum

çıktığı her programa da bakıyorum

bugüne kadar bana hissettirmedi fenerli olduğunu

söyledi ama hissettirmedi

sen öyle düşünüyosan izlemezsin okumazsın olur biter

istersen git anket forumuna anket aç sor en çok sevilen spor yazarlarını

ya da en tarafsız spor yazarını

bakalım %kaç oy alacak

mehmet demirkol fenerli bir ara 90 dakika programinda yorumculuk yapiyordu hincal uluc ile sert tartismalari oldu ve sonra 90 dakika dan ayrildi.

tamam ben tarafsız olduğunu düşünüyorum ve spor servisini kaçırmadan izliyorum

çıktığı her programa da bakıyorum

bugüne kadar bana hissettirmedi fenerli olduğunu

söyledi ama hissettirmedi

sen öyle düşünüyosan izlemezsin okumazsın olur biter

istersen git anket forumuna anket aç sor en çok sevilen spor yazarlarını

ya da en tarafsız spor yazarını

bakalım %kaç oy alacak

74 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz.Bu forumda herhangi bir konuda anket yapsak şayet, netice ne denli bağlayıcı ve kabul edilebilir olur?

Bende inadına hemen hergün izliyorum.'' Bugün bize ne sallamış bakalım '' hissayatıyla izliyorum! Gerçekte bu.

Hagi ikinci sefer geldiğinde kadıköyde aldığımz beraberlik sonucunda Mehmet demirkolun söyledikleri hala kulaklarımda yankılanıyor sanki!

gayet tabii senin düşüncen fakat izleyeceğin vakit birde benim söylediklerimi düşün, bana hak vereceğinden eminim.

bağlayıcının kralı olur o anket

çünkü burada herkes fanatik galatasaraylı

fenere bir gram bile taraflı yorum yapan spor yazarına kimse ankette oy atmaz

sallama sende şimdi . 2006 da Konya - fb maçı sonrası Anelka'nın elle attığı gol için yüz yılın hakem hatası, o eli göremeyen hakem hakemliği bırakmalı , konya o golden sonra dağıldı gibi şeyler söylemişti. Mehmet Demirkol bu şerefsiz medya içinde sağlam 3-4 kişiden biridir. Fatih Terim ile iligili yaptığı yorumda yanılmıştır o ayrı

Üst Alt