Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

90+ programında, Mehmet Demirkol Galatasaray maçı hakkında şöyle bir kısa eleştirde bulundu;

- Karabük maçı hakkında sadece şunu diyebiliriz. Kadroya bakıyoruz, Frank Rijkaard'ı "bu adamı niye oynattı, böyle kadro çıkar mı?" diye eleştirebilir miyiz? Hayır. Elbette taktik, sistem, kondisyon falan filan bu konularda eleştirebiliriz ama Galatasaray'ı gördükçe anladığım şey şu ki, şu anda eleştirebileceğim son an durumda Frank Rijkaard. -ki ben kendisinin istenilen başarıları elde edebileceği konusunda da bir çok kez "sanmıyorum" dedim. Ama şu an açık ara en büyük suçlular önce futbolcular, sonra yönetimdir. Herşeyden önce insanda biraz iş ahlakı olur. Herhangi 11 tane adam çıkartsak Galatasaray forması ile, en azından mücadele eder. Dersin ki, yenildi ama mücadele etti, ilerki haftalarda düzelir. Ama yok, ne savaşma var, ne mücadele var. Herşeyden önce, her ne kadar biraz basit kalsada, senin teknik direktörünün babası ölmüş. İnsan sırf bu yüzden bile ekstradan mücadele eder. Kusura bakmasın futbolcular ama insanda biraz aldığı paranın karşılığını verme duygusu, biraz insanda utanma duygusu olur.

Cevap: Mehmet Demirkol: İnsanda Biraz Utanma Olur

90+ programında, Mehmet Demirkol Galatasaray maçı hakkında şöyle bir kısa eleştirde bulundu;

- Karabük maçı hakkında sadece şunu diyebiliriz. Kadroya bakıyoruz, Frank Rijkaard'ı "bu adamı niye oynattı, böyle kadro çıkar mı?" diye eleştirebilir miyiz? Hayır. Elbette taktik, sistem, kondisyon falan filan bu konularda eleştirebiliriz ama Galatasaray'ı gördükçe anladığım şey şu ki, şu anda eleştirebileceğim son an durumda Frank Rijkaard. -ki ben kendisinin istenilen başarıları elde edebileceği konusunda da bir çok kez "sanmıyorum" dedim. Ama şu an açık ara en büyük suçlular önce futbolcular, sonra yönetimdir. Herşeyden önce insanda biraz iş ahlakı olur. Herhangi 11 tane adam çıkartsak Galatasaray forması ile, en azından mücadele eder. Dersin ki, yenildi ama mücadele etti, ilerki haftalarda düzelir. Ama yok, ne savaşma var, ne mücadele var. Herşeyden önce, her ne kadar biraz basit kalsada, senin teknik direktörünün babası ölmüş. İnsan sırf bu yüzden bile ekstradan mücadele eder. Kusura bakmasın futbolcular ama insanda biraz aldığı paranın karşılığını verme duygusu, biraz insanda utanma duygusu olur.

:005::005:

Banane ben Fatih Terim'i istiyorum. O bize UEFA'yı aldırdı. Rijkaard kimki? Barcelonayı babamda şampiyon yapar. Bakın balonu patladı. Kabul edin artııııııkkkkkkkkkkk!!!!

Bir Mehmet Demirkol var zaten arada adam akilli yorum yapan. Helal olsun.

Fatih Terim'le alıp veremediğiniz nedir yahu? Neden bu isim alerji yaratıyor? Fazla kişi gelsin demiyor ki zaten.

Cidden merak ediyorum...

Teşekkürler Demirkol.Ama ne yazıkki o utanma duygusu ne futbolcularda var nede bunların baş sorumlusu Adnan Polat ta var.Ki adam çıkıp halen tümü milli takımlarda oynayan kaliteli kadromuz diyebiliyor.Ya taraftarı salak zannediyor yada yüzsüzlüğü ele almış koltuk sevdasından.

Fatih Terim'le alıp veremediğiniz nedir yahu? Neden bu isim alerji yaratıyor? Fazla kişi gelsin demiyor ki zaten.

Cidden merak ediyorum...

insanlar yaradilis olarak, kibirli insanlari sevmezler

basarili olmus olmak (kendi basarin olsa bile ki bu da tartisilir) hic bir zaman saygi gorme zorunlulugu yaratmaz

adam kibirli, hatta o kadar realiteden uzakki, ingilizce bilmediginin farkinda bile degil

cok kral bir ornek bu kafa yapisini anlatmak icin

adam utanmiyor bile:) komik ama aslinda yazik diyip aciyorum su haline

Bizim taraftarımızdaki bu Terim düşmanlığı ne anlamıyorum.

Cidden merak ediyorum...

Bence konunun aslı Fatih'te, Mehmet'te, Sultan'da değil. Rijkaard'ın gitmesini isteyenler, Terim gelsin deyince karşı cephedekilerin de eline ironi malzemesi vermiş oluyor, Semih'te bu kozu değerlendirmeye çalışmış.

Teşekkürler Demirkol.Ama ne yazıkki o utanma duygusu ne futbolcularda var nede bunların baş sorumlusu Adnan Polat ta var.Ki adam çıkıp halen tümü milli takımlarda oynayan kaliteli kadromuz diyebiliyor.Ya taraftarı salak zannediyor yada yüzsüzlüğü ele almış koltuk sevdasından.

Adnan Polat`in ciddi ciddi futbolu bilmedigini düsünüyorum. Herseye yukardan bakiyor hic bir inceleme yok.

Benim futbolcularim Milli takim futbolculari, okadar! Diyip geciyor.

Bence konunun aslı Fatih'te, Mehmet'te, Sultan'da değil. Rijkaard'ın gitmesini isteyenler, Terim gelsin deyince karşı cephedekilerin de eline ironi malzemesi vermiş oluyor, Semih'te bu kozu değerlendirmeye çalışmış.

Komik çünkü tam tersini söyleyebilirim.

Rijkaard'ın kalmasını isteyenler onu savunmak uğruna Fatih Terim'in icraatlerına laf atıyor ya da Semih'in yaptığı gibi durup dururken laf sokuyor.

Öteki adam da gaza gelip "Rijkaard antrenör mü?" diyor. Kısır döngü.

İkisine de saygı göstermeyi öğrenemediğimiz sürece böyle devam eder, gider...

Cidden merak ediyorum...

Fatih Terim niye gelsin yahu? Adam kendi demiyor muydu, "Papaz her zaman pilav yemez" diye. Gelmesin aga, isteme sen de. Öteki de istemesin yahu.

İstemeyin Terim'i, Rijkaard'ı isteyin diyen de yok yahu. Bırakın yaşasın gitsin takım. Her gidenin arkasından söveriz, yalama yaptı bizde bu iş nasılsa. Burada Fatih Terim'i savunup, gelsin diyenlere ve Rijkaard gitsin diyenlere şaşırıyorum. Gelmesin aga Terim, sanki her gelenin değerini biliyoruz anasını satıyım.

Murat Kosova'nın sunduğu, Ali Ece ve Mehmet Demirkol'un yorumladığı bir spor programı olsa nasıl olurdu ? :)

Üst Alt