Mehmet Ekici: "Türkiye'de 'Yüzyılın yeteneği' yok ama yetenekli bir jenerasyon var" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Ekici: "Türkiye'de 'Yüzyılın yeteneği' yok ama yetenekli bir jenerasyon var"

aaa.jpg

Goal’ün sorularını yanıtlayan Mehmet Ekici kariyerinde birlikte oynadığı en iyi futbolcuların Ribery ve Robben olduğunu açıkladı.​
Fenerbahçe’nin orta sahadaki kilit ismi Mehmet Ekici, Goal ’e özel açıklamalarda bulundu.​
Bayern Münih altyapısından yetişen Mehmet Ekici, kariyerinde birlikte oynadığı en iyi futbolcuların Franck Ribery ve Arjen Robben olduğunu söyledi.​
İki futbolcunun da üst düzey sürat ve tekniğe sahip olduğunu belirten Mehmet Ekici, “Günümüz futbolunda ihtiyacınız olan her şeye sahipler. Hem gol atıyorlar hem de bazen tek hareketleriyle maçın sonucunu tayin edebiliyorlar” dedi. Tecrübeli futbolcu, 'Ribery Fenerbahçe'de iyi olmaz mıydı?' şeklindeki soruya ise gülerek 'Neden olmasın?' yanıtını verdi.​
Fenerbahçe, Ersun Yanal, Eljif Elmas, taraftarlar, Türk futbolunun genç yetenekleri… İşte Mehmet Ekici’nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar.​
“Geçtiğimiz sezon bizim için hayal kırıklığı oldu ancak sezon sonuna doğru toparlanarak ligi orta sıranın üzerinde bitirdik. Yeni sezondan beklentimiz her zamanki gibi yüksek. Şampiyon olmak istiyoruz. Biz Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biriyiz ve her sezon şampiyonluğu hedefliyoruz.”​
“Ersun Yanal ile Trabzonspor’da iki yıl birlikte çalıştık. Futbolda taktiğe ve fiziksel güce çok önem verir. Çok bilgilidir ve bilgilerini bizimle her gün paylaşmaya çalışır.”​
"Fenerbahçe'de her maç baskı hissediyorsunuz"

“Fenerbahçe forması giyiyorsanız her maç üzerinizde baskı hissedersiniz. Her zaman beklentileri karşılamanız gerekir. Sahaya çıktığınızda iyi performans sergilemelisiniz, başarılı olmalısınız. Burada beklentiler yüksektir ve bu durum değişmez.”​
“Geride kalan sezonda çok zor bir dönemden geçtik ancak stadımız hep doluydu. Bizi hem sahamızda hem de deplasmanda yalnız bırakmadıkları için taraftarlarımıza minnettarız. Umarım yeni sezonda şampiyonluğu kazanıp onlara bu desteğin karşılığını verebiliriz.”​
"Napoli, Eljif için çok para ödemedi"

“Eljif Elmas sahaya çıktığında neler yapabileceğini ispatlamış genç bir oyuncu. Çok büyük bir yetenek ve iyi bir takıma gitti. Ona güveniyorum ve başarılar diliyorum. Napoli onun için çok büyük bir para ödemedi. Karşılığını fazlasıyla alacaklardır.”​
“Türkiye’de futbola bakış açısı Almanya’dakine göre farklı. Bir futbolcu olarak Almanya’da rahatlıkla sokakta yürüyebiliyorsunuz. Türkiye’de öyle değil. Futbol burada din gibi.”​
“Süper Lig’de Başakşehir ve Yeni Malatyaspor geçen sezonun sürpriz takımları oldular. Yeni sezonda da böyle bir takım ortaya çıkabilir.”​
"Türkiye'de 'Yüzyılın yeteneği' yok ama yetenekli bir jenerasyon var"

“Türkiye’de birçok yetenekli futbolcu var. Cengiz, Merih ve Ozan gibi gençler Avrupa’nın önemli kulüplerine transfer oldular. ‘Yüzyılın yeteneği’ denecek şekilde öne çıkan bir futbolcu yok ama yüksek potansiyelli bir jenerasyon var.​
Yeni sezonda iyi performans sergilersem Milli Takım kapısının bana yeniden açılacağını düşünüyorum. Futbolda ülkeniz için oynamanızdan daha iyi bir şey yok. İnsanın içi gururla doluyor. Milli formayla ilk maçım unutulmazdı. Şükrü Saracoğlu’nda Avusturya ile oynamıştık. Saracoğlu atmosferini ilk defa o gün yaşamıştım. Muhteşemdi.”​

Üst Alt