Alper Yılmazlar

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
21 Nis 2013
Mesajlar
38,653
Tepkime Puanı
7,555
Puanları
523
Yaş
29
Galatasaray eski İkinci Başkanı Prof. Dr. Mehmet Helvacı, Radyospor'a bağlanarak Özgür Sancar'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Spor Kazanı'nda konuşan Helvacı, şu ifadeleri kullandı:

"Borcu tahsil etmesi en doğal hakkıdır"
Görüşme oldu mu kulüp adına Mustafa Cengiz, kendi adına da Dursun Özbek açıklarsa hepimiz öğrenmiş oluruz. Bir an evvel bu konuya açıklık getirilmesi lazım. Bu anlaşmanın yapılmış olması lazım. Yapılmadıysa yönetim adına ciddi bir eksiklik olarak görürürüm. Galatasaray'da hiç alışık olmadığımız şeyler görüyoruz. Eski başkanın kulübe böyle bir borç vermesi ve bunu farklı bir yolla almaya çalışmasını ben doğru bulmam. Dursun Özbek'in verdiği parayı geri istemesini yadırgamam. Bir alacaktır, bunu tahsil etmek istemesi en doğal hakkıdır.

"Acilen bir anlaşma ortamı sağlanmalı"
Yapılmaması gereken yapılmış, icra başlatılmış. İki taraf da haksız. Dursun Özbek tahsil etmek için hata yapıyor. Ama bir anlaşmaya varmayarak da yönetim hata yapıyor. Ziraat Bankası ile bir anlaşma yapıldı. Bu transfer sürecinde kimsenin canı yanmasın diye yapıldı. Aynı şeyi diğer alacaklılarla da yapmak lazım. Esas olan iki tarafın da hatasından bir an önce dönmesi gerekiyor. Bu anlaşmanın yürümemesi demek Galatasaray'a verilen zarar demek.

Ada teknik olarak satılabilir tabii ki ama umarım böyle bir şey olmaz. Bundan sadece Galatasaray görür. Takımımızın zarar görmemesi için herkes üzerine düşeni yapmalı. Karşı tarafın ne yaptığı onu ilgilendirir.

"Monaco ve Falcao vaatlere itimat eder mi?"
Falcao ile bir anlaşma olması sözkonusu. Bunlar yaşanırken siz Monaco veya Falcao olsanız vaatlere ne kadar itibar edersiniz? Güvenilirliği artıracak önmlemlerin derhal atılması lazım. Biz Galatasaray'ı korumaya çalışıyoruz, kişileri korumakla bir işimiz yok. Galatasaray bu güvenilirliği vermek zorunda.

Ben böyle bir şey yapmazdım. Bu tavrı da doğru bulmuyorum. Ama bunu sorgulamanın zamanı değil şu an. Enerjiyi doğru yerlerde harcamalıyız. Dursun Özbek'in yanlış yaptığını ortaya çıkarmak Galatasaray'a ne kazandırır? Hiçbir şey. Elbette doğru bulmuyorum, faizin faizini almak elbette olmamalı.

Taraflı bir konuşma yapmıyorum. Tamamen adil olmaya çalışıyorum. Ama benim adil olmamın da kimseye bir faydası yok. Acilen gereken yapılmalı ve sorun çözülmeli.

Monaco kendi problemini çözdü. Hafta içinde transferin gerçekleşmesini bekliyoruz.
 

Alper Altun

Haber ve Medya Sorumlusu
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Haz 2010
Mesajlar
86,291
Tepkime Puanı
12,249
Puanları
523
Hemen ardindan bu niye konusmus? Avukati mi?
 

Kenan Bozak

Tecrübeli Üye
Katılım
7 Tem 2009
Mesajlar
2,436
Tepkime Puanı
161
Puanları
263
Yaş
28
Aksini iddia edenin kisiliginden suphe edilir zaten, kredi kurulusu olsam o isimleri not ederim
 

Emre Kalem

Kırmızı Üye
Katılım
31 Ocak 2019
Mesajlar
381
Tepkime Puanı
262
Puanları
63
Konum
Kayseri
Adam satma konusunda uzmandır kendisi.. Menfaati için iki dakikada adam harcayan tür deyince bunun gibileri vitrine koyacaksın.. Çok iyi bir avukat bu anlamda..
 

Can BÜYÜK

I am the one who knocks!
GSC Efsanesi
Katılım
26 Eyl 2012
Mesajlar
81,403
Tepkime Puanı
16,019
Puanları
523
Bi sen eksiktin zaten les kargasi.
 

Murat Özdemir

Kırmızı Üye
Katılım
23 Ara 2011
Mesajlar
566
Tepkime Puanı
44
Puanları
178
Yaş
40
Satır arasinda ne diyor Monaco ve Falcao size itibar edermi.Bu borç tahsil işleminin Falcao transferi bitmek üzereyken ortaya çikmasi transferi baltalamak için yapilmis bir hamle gibi geldi bana.
Kahpe icerden olursa kapı kilit tutmaz oğul.
 

Attila Arslan

10 Numara!
Katılım
12 Eki 2014
Mesajlar
15,392
Tepkime Puanı
3,947
Puanları
318
Konum
Mars
Brütüs'ün en büyük hizmeti zamaninda Adnan Polat'i devirmekti. Akabinde Polat ile birlikte ihrac edilmeliydi direk. Edilmedi.
 

Sarp Ekin

10 Numara!
Katılım
20 Ağu 2013
Mesajlar
10,052
Tepkime Puanı
1,816
Puanları
358
Yaş
42
Hah sen eksiktin,liseden kurtulmadikca ilerlemek mumkun değil
 

Ali Sezgin

Sarı Üye
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
189
Tepkime Puanı
125
Puanları
43
Konum
Ankara
Sayın Helvacı bir kulup baskaninin, kulubunu sahibi oldugu firmalara borclandirmasi ne kadar etik onun aciklamasini yapsin once. Koca Galatasarayi boyle ayak oyunlariyla sabote ederlerse bir daha o yonetime zor girerler.
 

Danyal Artemis

AGM Sorumlusu
Yönetici
Administrator
Katılım
9 Ağu 2011
Mesajlar
43,924
Tepkime Puanı
10,501
Puanları
523
gs da kimsenin parası kalmaz da. dursun gibi bir beyinsizi biz nası baskanlık mertebesine getirdik diye özeleştiri yapacaklarına, gs dan dursuna parayı nası alırız da cengiz yönetimini zora sokarız diye düşünüyorlar.
yönetememenin sonucları bunlar hep. bazı şeylerin sonuclarını millet bazılarınınkini de taraftar çekiyor işte. siz de sefasını sürün anasını satayim, seversiniz zaten.
 

Fatih Karadag

Tecrübeli Üye
Katılım
19 Kas 2010
Mesajlar
4,297
Tepkime Puanı
874
Puanları
263
Yaş
37
Helvacı senin bu söylediklerin kimseye fayda etmez. Borç ödenir ama Dursunun yamukları düzelmez.Gscimbom mobil
 

Hamit Tümer

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Katılım
1 Eyl 2009
Mesajlar
2,673
Tepkime Puanı
303
Puanları
283
Evet gerçekten alışık olmadığımız şeyler yaşanıyor:

1. Kulübü 200 milyon € zarara uğratan eski başkan utanmadan kulübe haciz koymaya cüret ediyor. Yüzsüzlük abidesi bir hareket.

2. Bu başkan müsveddesine şu anki yönetim gel liselim demiyor, şaşırtıcı!

3. Bu sene şirket tarihinde ilk kez kar ettik, olmaz olmaz dememek lazım.

Gidin kendinize öz Galatasaraylılar derneği falan kurun, alışık olduğunuz şeyleri orda vur patlasın çal oynasın yaşayın, çünkü Galatasaray sizi çoktan aştı!
 
Üst Alt