Haber - Mehmet Helvacı: "Galatasaray Sportif AŞ bu yıl kâr etmeli" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Mehmet Helvacı: "Galatasaray Sportif AŞ bu yıl kâr etmeli"

57a09c3018c7744844c9974d.jpg

Galatasaray Spor Kulübü Eski 2.Başkanı Mehmet Helvacı, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a önemli açıklamalar yaptı. İşte dünkü Dinvan Kurulu, yapılan açıklamalar ve Galatasaray'ın geleceği hakkında yaptığı açıklamalardan bazıları:

"Divan Kurulu'nda dün yaşananlara bende ilk defa şahit oldum. Umarım tekrar etmez. Bunlar Galatasaray’a yakışan işler değil. Bunlar dışında hareket etmek Galatasaray’a ihanet eder. Levent Nazifoğlu’nun neden böyle bir açıklama yaptığını bilmiyorum. İlk defa benle ilgili bir beyanı olduğunu gördüm. Bana söylemiş olsaydı şaşırmazdım. Fakat Divan Kurulunda yaptığı açıklamalara şaşırdım doğrusu."

Galatasaray'ın bu yıl kâr etmesi gerekiyor
"Kurallar benim işim. Başkan ile görüştüğümü ima etmesi hoşuma gitmedi. Ben tüm başkanlarla görüşüyorum. Her zaman gittim başkanlarla görüştüm. Konuştuğum konularda Galatasaray’ın menfaatleri ile ilgili. Galatasaray’ın Sportif AŞ şirketinin bu sene kâr etmesi gerekiyor. Galatasaray kâr edemezse hisseleri üzerindeki gücü kalkacak. O halde de Galatasaray dışındaki kişiler şirkete sahip olabilecek. Yapılanlarda var ama doğru değildi. Yapılan kampanyaya imza verdim. Bu sene kâr etmemiz lazım."

Seyir zevki yüksek takım lazım
"Sportif AŞ gelir elde etmesi lazım. Giderleri belli bonservis, menajer ücretleri vs. Bu değerler 60 yada 100 milyon euro. Önemli olan giderin belli olması lazım. Ona göre gelir bakarsın. Maç kazanmaya bağlı oalrak ödenecek paralar, bonservis gelirleri, yayın gelirleri ,sponsorluk gelirleri ve stadyum gelirleri. Bunları elde etmek için seyir zevki yüksek bir takım yapmak gerekir. Bu takımı kurmak için de para harcamanız lazım. Bu takım ilk kez doğru bir hareket etti ve bu takımı kurdu. Bundan sonra gelirlerin maximize edilmesi gerekir. Takımın şampiyonluğa oynaması lazım. Hazır olmayan oyuncularla, seyirci kitlesini heyecanlandırmak mümkün değil."

"Hesaplarda hata var mı? Evet var. Bende görüyorum bunu. Fakat önemli olan bu ödemeler ne için yapıldı. Bizim yapmamız gereken gelirleri arttırmak ve boşa harcanan parayı durdurmak. İyi bir takım yapmayı başarmışlar. Bu takım kötü bir sonuç almayacaktır. Beşiktaş'ın biraz daha avantajlı olduğunu kabul edersek daha başarılı oluruz. Böylece arkadan gelerek şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu söylemek lazım"

AJANSSPOR ÖZEL

Etmesin de kayyum atansin. Sonra da GS i katarli seyhe satsin.

Artik resmen bunu istiyorum.

Dun gordugumuz dinazorlar bu kulubun yarinini dizayn etmemeli.

Onlar siyasi. Kimse biyle donemlerde GS gibi bir camiayi delirtecek hareketler yapmaz, yapamaz.

City,liverpool, chelsea, milan, psg hepsi satildi digerleri de yolda. Kacis yok.

Kimseyi karsisina almaktan korktugunu sanmiyorum uzunun

Ama siyasete girmemek gerek iyi forumlar

Sunu da belirteyim satilmak Galatasaray'a yakismaz ve zorunda degilsek satilmamalidir (modern piyasada zorundayiz gibi duruyor)

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Galibiyet parası 2 m TL. Sadece kendi evindeki maçları alsan tff'den 36 milyon TL alacaz. Ekstradan bilet parası ve maç günü satılan ürünler hariç. 28 Galibiyet 4 beraberlik alsan 60 milyon TL alacaz ki şampiyonlukta gelecek ve onunda primi var ne kadar bilmiyorum. Bilet parası,yeme içme ve forma satışlarını hesaba katmıyorum.

????GALATASARAY????

Bu yıl şampiyon olan takım galibiyet ve beraberlik primi hariç 94 m TL para alacak. 134 milyon TL sadece primler ve şampiyonluktan gelecek ve dediğim gibi kombine,bilet,forma vb gibi gelirler hariç

????GALATASARAY????

Bu yıl şampiyon olan takım galibiyet ve beraberlik primi hariç 94 m TL para alacak. 134 milyon TL sadece primler ve şampiyonluktan gelecek ve dediğim gibi kombine,bilet,forma vb gibi gelirler hariç

????????????????????????GALATASARAY????????????????????????

O eski yayın ihalesi ile kazanılan paraydı renktaş. Geçen sene primlerle beraber 96 milyon TL almış Beşiktaş.

Yeni ihaleyle beraber üç büyüklerden biri +70 puanla şampiyon olursa 70 milyon dolar, yani şuan ki dolar kuruna göre 245 milyon lira alacak.

Üstelik dediğin gibi kombine, bilet, forma ve en önemlisi CL gruplarına direk kalma bedeli var. 13 milyon euro yani 50 milyon lira civarı da buradan gelecek.

O eski yayın ihalesi ile kazanılan paraydı renktaş. Geçen sene primlerle beraber 96 milyon TL almış Beşiktaş.

Yeni ihaleyle beraber üç büyüklerden biri +70 puanla şampiyon olursa 70 milyon dolar, yani şuan ki dolar kuruna göre 245 milyon lira alacak.

Üstelik dediğin gibi kombine, bilet, forma ve en önemlisi CL gruplarına direk kalma bedeli var. 13 milyon euro yani 50 milyon lira civarı da buradan gelecek.
Asamoah ve defans geldiğinde bana göre şampiyonluk kesin renktaş. Bu sene kâr açıklarız

????GALATASARAY????

70 degil ama 50-55 milyon dolar alinacagi dogru

Her Süper Lig kulübü katılım payı olarak yaklaşık 24 milyon 500 bin Dolar alacak.

Performans payı da galibiyet başına 650 bin, beraberlik başına 325 bin Dolar olacak. 24 galibiyet, 6 beraberlikle şampiyon olan takımın payı 17 milyon 550 bin Dolar olacak.

Geçmiş şampiyonluklar payı, her şampiyonluğa 835 bin Dolar’dan Galatasaray için 16 milyon 700 bin, Fenerbahçe için 15 milyon 865 bin, Beşiktaş için 11 milyon 690 bin, Trabzonspor için 5 milyon ve Bursaspor için de 835 bin Dolar olacak.

Sıralama ödülü payı ise toplam 39 milyon 600 bin Dolar. Buradan şampiyon 13 milyon 200 bin, ikinci 10 milyon 560 bin, üçüncü 7 milyon 920 bin, dördüncü 5 milyon 280 bin, beşinci de 2 milyon 640 bin Dolar alacak.

Özetle üç büyüklerden birinin 78 puanla şampiyonluğunun naklen yayın geliri karşılığı 70 milyon Dolar civarında. Geçen sezon şampiyon olan Beşiktaş, 96 milyon TL yayın geliri elde etmişti.

http://www.ntv.com.tr/spor/sampiyonunyayin-geliri-70-milyon-dolar,MmHxm5MS4U2b_QB0Fqcfaw

Galatasaray kar etsin, Şampiyonlar Ligini de kazansın. Ne bu şimdi? Kardeş bu eleştiri değil temenni filan ise kendinize saklayın zaten yönetici adayı veya divan üyesi iseniz bunu söylerken bir plan ve proje ile gelin sizi destekleyelim bunun dışında boş yapmanın anlamı yok.

Galatasaray kar etsin, Şampiyonlar Ligini de kazansın. Ne bu şimdi? Kardeş bu eleştiri değil temenni filan ise kendinize saklayın zaten yönetici adayı veya divan üyesi iseniz bunu söylerken bir plan ve proje ile gelin sizi destekleyelim bunun dışında boş yapmanın anlamı yok.
Ne diyon kardeşim ? Galatasaray iyi yönetilirse ve komisyon cebe gitmezse bu kulübün kâr etmeme gibi şansı yok ! Projem olsa ne olur sanki taraftarı dinleyen var.

????GALATASARAY????

Ya arkadaşlar siz kemiksiz paradan bahsediyorsunuz... Stadın tamir-bakım-teçhizat, finansman, ulaşım, personel gideri, elektrik-su-yakıt vs de katarsan paradan bişey kalmaz; hatta borçlu oluruz.. Burada elimize geçecek yegane unsur futbolcu satışı, sponsorluk ve personel maaş ve sayısındaki azalmadan elde edilecek gelir... O yüzden çiftlik gibi yönetilen kulüpler her sene zarar ediyor.

Asamoah ve defans geldiğinde bana göre şampiyonluk kesin renktaş. Bu sene kâr açıklarız

????????????????????????GALATASARAY????????????????????????

Kâr açıklayabilir miyiz bilmiyorum ama bana da şampiyon olacakmışız gibi geliyor. Gerçi Koray Akgerman renktaş gibi düşünüyorum. Zarar açıklasak bile kayyuma devredilip ihaleye çıkarılır kulüp. Çin'den teklif varmış zaten veya Katar'lı birisi alır. Bu büyük taraftar bir üst seviyede oynamayı hakediyor. Liseliler yüzünden istikrar sağlayamıyoruz.

Ne diyon kardeşim ? Galatasaray iyi yönetilirse ve komisyon cebe gitmezse bu kulübün kâr etmeme gibi şansı yok ! Projem olsa ne olur sanki taraftarı dinleyen var.

������������������������GALATASARAY������������������������
Yönetici adayı veya divan üyesi misiniz acaba?

Üst Alt