Mehmet Helvacı Ve Ekibi / Kısaca Kim Kimdir? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacı Ve Ekibi / Kısaca Kim Kimdir?

Mehmet_helvaci01-468x225.jpg

Mehmet Helvacı ve ekibi ile ilgili ben bulabildiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Bu bilgiler doğru olduğu kadar hatalı da olabilir.

Güncel de olmayabilir.İnternet ortamında ilk sonuçlar bunlar.

Ama esasında bir liste varsa bu insanların kim olduğunu ilk paylaşması gereken kişi listenin sahibi olmalıydı.

Yoksa işimiz ekşi sözlüğe kalacak ve kulaktan dolma yada kulaktan kulağa bilgiler edineceğiz.

Başkan Adayı Mehmet Helvacı ve ekibini sizlere kısaca tanıtalım istedim.Bilgilenmek ve bilgilendirmek güzel.Umarım yeni yönetim bunun bilincide bir yönetim olur.

PROF.DR.MEHMET HELVACI

Mehmet Helvacı kimdir, Mehmet Helvacı biyografisi, Mehmet Helvacı gs 1960 Samsun doğumlu Prof. Dr. Mehmet Helvacı, 1978 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1982 yılında mezun olup, aynı yıl içerisinde Ticaret Hukuku Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak akademik hayatına başladı. “Kambiyo Senetlerinde Def’iler” tezi ile yüksek lisans derecesini 1985 yılında elde etmesini takiben doktora çalışmalarını İsviçre’de sürdürme kararı aldı. Lausanne Üniversitesi İsviçre Karşılaştırmalı Hukuk Enstitüsü’nde araştıma görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Mehmet Helvacı, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler sitemiks.net Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda savunduğu “Anonim Ortaklıkta Yönetim Kurulu Üyesinin Hukuki Sorumluluğu” tezi ile hukuk doktoru ünvanına sahip olmuştur. 1995 yılında yardımcı doçent ünvanını almasını takiben, 1999 yılında “Para Borçlarında Faiz Kavramı” tezini savunarak doçent ünvanına sahip olmuştur. 2005 yılında “Anonim Ortaklıkların Bölünmesi” tezi ile Profesör unvanını elde etmiş, 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosu’nu kurarak müvekkilerine hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaya başlamıştır. Evli ve 2 çocuk sahibi olup, Fransızca bilmektedir.

Sarı-kırmızı beyinleri sadece TT Arena da bağırmak için kullanmayalım.Araştırın inceleyin bu büyük kulübü kimler yönetmek istiyor.

MÜNİR HAMAMCIOĞLU

Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden Hamamcıoğlu’nun varisi Selim Hamamcıoğlunun babası

Oğlu Selim Hamamcıoğlu tam bir proje üreticisi.

123 yıldır inşaat ve sondaj makineleri, hava kompresörleri üreten babası Münir Hamamcıoğlu’nun aksine ‘halkla daha iç içe olan mesleklerden hoşlandığını’ dile getiren Selim Hamamcıoğlu, ‘girişimci ruhunu’ ilk olarak bira markası Miller’i Türkiye’ye getirmeye karar verdiğinde keşfetmiş. “Efes’in kahverengi tombul şişelerinde bira içmekten çekinen insanlara daha estetik görünümlü şişeler içinde burayı sunduk. Çok ilgi gördü ve kendine ayrı bir pazar yarattı” diye anlatan Selim Hamamcıoğlu, sonrasını da şöyle anlatıyor:

Hamamcıoğlu Müesseseleri Ticaret Türk A.Ş, 1880 yılında Istanbul’da Ali Hamamcıoğlu tarafından kurulmuştur.

1940’lı yıllarda Bakanlar Kurulu kararı ile ünvanına Türk ismini ilave edilme şerefini ile onurlandırılmış sayılı, köklü ve Türk asıllı şirketlerden biridir.

1946 yılına kadar tarım ve deniz ürünleri ihracatı yapmış ve o tarihlerde Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’da teşkilatlanmıştır.

1947 yılında, şirketin iş alanı ihracattan ithalata, mal cinsini de tarım/deniz ürünlerinden teknik ekipmanlara kaydırılmıştır. Söz konusu teknik ürünler arasında basınçlı hava ekipmanları, inşaat ve maden makinaları, jeneratörler, hafriyat makinaları, yol inşaatı makinaları, kamyonlar, çekiciler sayılabilir.

İthal edilen tüm ekipmanlar ile ilgili olarak, müşterilere yurt çapında teknik bakım/onarım servisi ve yedek parça desteği sağlanmaktadır.

Hamamcıoğlu, Türkiye’nin en eski aile şirketi. Tam 122 yıllık köklü bir kuruluş olan Hamamcıoğlu T.A.Ş.; jeneratör, inşaat ve sondaj makineleri, hava komprasörleri, diesel motor, ağır hizmet kamyonları üretiyor.

Baba Münir Hamamcıoğlu halen işin başında. Oğlu Selim Hamamcıoğlu ise, şimdiden birçok başarıya imza atmış, genç bir girişimci. 1970 İstanbul doğumlu Selim Hamamcıoğlu Şişli Terakki’de okumuş, lise sonu A.B.D.’de tamamladıktan sonra University of Wisconsin’da işletme ve ekonomi eğitimi almış. Türkiye’ye dönünce Coco-Cola’da faal çalışma hayatına başlayan Selim Hamamcıoğlu, Türkiye’ye Miller’ı getiren ve birkaç yıl içinde markayı tanınır kılan kişi. Şimdilerde aile şirketinde çalışmakla yetinmeyip yepyeni bir alana kayan Selim Hamamcıoğlu, “Atom” projesinin de yaratıcısı.

Kişiye özel sandviç

Projenin çıkış noktasında halkın ucuza, temiz, lezzetli olarak tadabileceği bir fast-food konsepti olmadığını fark ettiklerini belirten Hamamcıoğlu, “Türkiye’de Mc Donald’s’lar, Burger King’ler gerek yatırım maliyetleri gerekse işletme giderleri ve fiyat politikaları bakımından büyük hüsrana uğradılar. Bizde ‘Türk tadı nedir’ diye düşünürseniz herkesin birleştiği şey, tost ve soğuk sandviçtir. Sonuçta hepimiz yengen, kaşarlı tost ya da dilli sandviç yemeyi seviyoruz. Biz, insanlar sandviçlerini istedikleri gibi yaptırabilsinler, onlara bunu ucuza, temiz ve bir sistem ile sunalım ve bu sistemi büyütelim amacıyla yola çıktık” diyor ve ‘kendi tostunu kendin yarat’ konseptinin sergilenme şeklini ise, Yunanistan’daki bir zincirde gastronom kaplar içinde gözüken vizibal dolapları görmesi ile çözdüklerini açıklıyor.

PROF.DURSUN BUĞRA

Doğum yeri-yılı :Karadeniz Ereğli-1954

Uzmanlık alanı:Genel Cerrahi

Yabancı dil:İngilizce

Eğitim:

1979-1983 İstanbul üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi

1973-1979 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1965-1973 Galatasaray Lisesi

Kariyer:

2007-…. VKV Amerikan Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü

1988-….İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi

1985-1987 SSK İstanbul Hastanesi

1984-1985 Sarıkamış Askeri Hastanesi

VEDAT EŞKİNAT

Bilişim ve eğitim yatırımları yöneticisi, iş adamı

Galatasaray spor kulübü eski yönetim kurulu üyesi.1965 doğumlu olan Vedat Eşkinat, Galatasaray Lisesi mezunu. üniversite eğitiminin ardından serbest meslek yapan Eşkinat, İngilizce ve Fransızca biliyor. Eşkinat evli.

AHMET SUAT ERTEM

Galatasaray Yardimlasma Vakfinda yönetim kurulu üyesi

DOĞAN YALÇINKAYA

1972 doğumlu.Finlandiya şirketi UPM’in Türkiye yöneticisi.

AHMET IŞIK AYKUT

Gemini Turizm: Japon turistlerle çalışan iki büyük seyahat acentesinden Gemini Tour Genel Müdürü Ahmet Işık Aykut

ŞERİF KAYNAR

Korn/Ferry International’ın Ülke Müdürü olan Şerif Kaynar, son 11 senedir Korn/Ferry Türkiye Ofisini yönetmektedir. Daha önce 20 senelik profesyonel deneyimi olan Kaynar’ın 13 yıl Westinghouse ve 7 yıl Asea Brown Boveri’de iş hayatı bulunmaktadır.

Kariyeri süresince Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Sovyet Cumhuriyetlerinde bulundu. Istanbul Saint Joseph Fransız Lisesi mezunu olan Şerif Kaynar, Bradford Üniversitesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Londra City Üniversitesi’nde iş idaresi üzerine tamamladı.

Şerif Kaynar anadili Türkçe yanında İngilizce, Fransızca ve Rusça dillerini bilmektedir.

İstanbul Bilim Merkezi’nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olan Şerif Kaynar, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYIAD)’nin 1990-1992 dönem başkanlığını yapmıştır. Halen Istanbul Rotary, Propeller Kulubü, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyeliklerini de sürdürmektedir.

İngiltere’de kimya mühendisliği okudum. Sonra MBA yaptım. Muhtar Kent’le aynı sınıftaydık, Muhtar kuzenim olur… Mezuniyetten sonra bir Amerikan firmasına girdim: Westinghouse. Orada tam 13 yıl çalıştım. 38 ülke gezdim. Kuvvet santralları satıyordum. Kahire Londra ve Atina’da yaşadım. Dört yılım da Afrika’da geçti: Nijerya, Zimbabve ve Fildişi Sahilleri… Müthiş bir tecrübe… Beyaz adamın her zaman geri dönüp öleceği yer Afrika… Sonra bir headhunter beni, Westinghouse’un rakip firması ABB’ye transfer etti. Ankara’ya taşındım, derken Ukrayna’ya gittim ve orada Rusça öğrendim

ATİLLA KINAY

27 Temmuz 1957 yılında İstanbul’da doğan Atilla Kınay, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Atilla Kınay 1981-1985 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı bölümünde görev yaptı. 1985-1991 yılları arasında Bakırköy Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kınay, 1991-2005 yılları arasında Sarana Turizm ve Magic Life International Şirketleri Yönetim Kurlu Üyesi olarak görev yaptı. 2005 yılından itibaren KS Gıda, One Hotels&Resort, Vasco Turizm şirketlerinde Yönetim Kurlu Üyesi olarak görev yapan Atilla Kınay Evli ve üç çocuk babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

MECİT MERT ÇETİNKAYA (ailede torun Çetinkaya)

Safran1 ‘i başbakanın oğluyla ortak alan armetör:

Başbakan Erdoğan’nın oğluna ‘kazancı iyi denizci olun’ diyen armatör Mecit Çetinkaya nın oğludur.

Burak Erdoğan ve Mert Çetinkaya’nın ilk gemisi olan Safran 1 1991’de Tuzla’da inşaa edildi.

Mecit Çetinkaya Denizcilik Şirketi, Manta Denizcilik Şirketi ve diğer şirketler rahmetli Mecit Çetinkaya’nın kendi ismini verdiği ailenin en küçük oğlu Mecit Çetinkaya ile dedesinin vefat ettiği 1978 yılında doğan, dedesi ve babasıyla aynı ismi taşıyan torunu , Mecit Mert Çetinkaya tarafından kurulmuştur.

Armatör Mecit Çetinkaya Denizcilik Taşımacılık Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1997’de kurulmuş. Şirketin ortakları Mecit Çetinkaya ile eşi Binnur Çetinkaya.

M.NEDİM ÖLÇER

SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş Yönetim Kurulu ÜYE M. Nedim Ölçer Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı – Boyner Holding A.Ş Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Not:Yazıları toparlamadım.Ne kadar zahmetli bir iş olduğunu hatırlatmış olayım diye.

Kimin kim olduğuyla ilgili güncel bir liste bulursak paylaşmak isteriz.

Yeri gelmişken GALATASARAY’da iletişim halen zayıf.

Resmi site ve GSTV adayları ve anlatmak istediklerini neden yayınlamaz?

Adaylar GALATASARAY’lı değil mi?

Aslan Bey GS Rh (+)

aslantaraftar.com

Mehmet Helvacı Ve Ekibi / Kısaca Kim Kimdir? / aslantaraftar.com / Gerçek Taraftar Sitesi

Cevap: Mehmet Helvacı Ve Ekibi / Kısaca Kim Kimdir?

"Başkan olarak kabul edilen bir kişiyi ancak genel kurulda devirebilirsin."

Üst Alt