Mehmet Helvacıdan önemli açıklamalar - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacıdan önemli açıklamalar

Cevap: Mehmet Helvacıdan önemli açıklamalar

ya simdi unuttugum dolu olay var arkadas

2 senemiz bu adamlarin yalaniyla is bilmezligiyle dolu

bak size mukemmel ornek yeni

kuryeyle acilisi biletlerini yolladik onlari satmis kurye sirketi galiba hukuki yola basvuracagiz diyor (artik ne dersen de olaylarin sucunu baskasina atmak de bilmemne de farkmaz)

bire bakkal

kurye icin doldurulan formda sen 3 kurus fazla vermemek icin sigorta kismina tahmini bir deger koymazsan (bilet basina 200tl mesela salliyorum) ve bunun icin cuzi bir sigorta primi odemekten kacarsan

o dagitan adam elini kolunu sallayarak satar o senin biletini keyfine bakar

sende sonra kimler gelmis bu stada diye aglar durursun

sen bu kadar akli olmayan adamlara is veren bihaber bir arkadassin

sana meyve tezgahi teslim etmem ben meyve tezgahi

olurmu abicim yok ole bisey

zarar gosteren bir sirketsin sen

nasil onu buraya bunu buraya harcadim dersin

ha sene sonunda 20 milyon dolar olur karin

dersinki bu loca parasi:)

ona bile kicimla gulerim ama hadi neyse en azindan teoride olabilitesi var

isletme sermayesi cekip ayi gibi faiz odeyen adamin kalkipta ben ordan gelen paraya dokunmadim demesi su demektir

ben salagim

param var ama faiz odemek hosuma gidiyor

Basit bir örnek. Elinde 300 TL nakitin var. Alışverişe gidiyorsun ve 300 TL'lik harcama yapıyorsun. Bu harcamayı kredi kartına taksitle mi ödersin cebinden mi ödersin? Babamın bir lafı vardır, "elinde nakit her zaman bulunsun" diye. Doğru, çünkü nakit para her zaman kârdır. Kâr her zaman artı gelir olmaz, bu da bir kâr türüdür. Çok fazla ekonomi bilmeye gerek yok. Neden faiz ödüyor? Faiz öder, çünkü bazı şeylerin harcamalarına taksit yapamazsın. Örneğin, futbolculara diyebilir misin "bu sene veremeyeceğiz, önümüzdeki sene verelim paranızı" diye. Kabul belki o para futbolcu maaşlarına harcanmıyor, harcanmayacak da ama ortada bir planlama var. Eldeki nakit 70'i kalkıp bir seferde birleşme işlemine vermek aptallık olur. Nasıl bir gider olur düşünsenize.

Böyle büyük şirketlerin yönetilmesinde her zaman yıllara yaymak daha mantıklı -ki biz ihracat-ithalat yapan bir şirket de değiliz.:)

Adnan Polat'ı bende severdim. Yalan söyleyen bir başkan. Her konu da. Yaptığı basın açıklamaları olsun, basına verdiği demeçler olsun, çok basit ve Üniversite Konsey başkanlarından bile daha aşağı seviyede konuşmalar. Galatasaray'ı savunamıyor. Yani tek sorun futbolda ki başarısızlık değil. O elbet 1-2 seneye fln düzelir. Ama Adnan Polat'ın 55 yıllık karakteri değişmez. Yani bu saatten sonra çıkıp, Galatasaray ismini savunamaz. Hakem hatalarına fln girmek değil derdim, takım kötü kaybediyoruz orası ayrı ama, bu adam bir güne bir gün olsun takımını savunacak, maç sonu açıklama yapamadı. Bir iki defa açıklama yaptı, 1-2 hafta sonra yalan olduğu çıktı. ''Rijkaard'ı göndermeyeceğiz, Misimovic'i Hagi kovdu vs...''

Yani yönetime taraftar güvenmiyor, futbolcular takmıyor, teknik direktör parama bakarım diyor. Bu durumda Adnan Polat'ın yüzünde nur da olsa olmaz. En azından, başkanlık adaylığını koyup seçime gidecek, yönetimini değiştirecek. Eğer bu durumda bile tekrar başkan seçilecekse, o dakikadan itibaren kimse zaten sesini çıkaramaz ve ortama bir güven gelir. Ama seçim olmadan, bak Adnan Polat gitmeden demiyorum, seçim olmadan, başta futbol branşı olmak üzere, tüm birimler kaosa doğru sürüklenir. Çünkü sahip çıkabilecek bir kişi şuan yok.

Derbi maçtan bir gün önce konuşuyor ve bu sene ki tek hedefimiz bu maç, kazanacağız diye saçma bir yorum getiriyorsun, daha sonra yeniliyor ve köşene çekiliyorsun. 6 gün oldu. Koskoca Galatasaray başkanı bir köşeye çekilip sessiz kalabilir mi? Çıkıp de ki, Hagi takımın başında veya Hagi gidiyor. Yani sen açıklama yapmazsan, Servet ve zihniyetinde ki futbolcular, ''bu da nasıl olsa gidici, kafanıza göre beyler'' der çıkar, sallana sallana oynar. Bkz: Hakan Balta.

Yani yarın çat diye çıkıp, en kral teknik direktör, en iyi futbolcular gelsin, yine birşey olmayacak. Camia olarak, spor kulübü olarak kaostayız. Güven ortamı yok. Elinde ki 30 futbolcuyu da kovup, yerine sıfırdan oyuncu getirecek durumun yok. Yapılacka tek şey, Adnan Polat başkanlık adaylığını koyacağını söyleyerek seçime gitmesi, güvenoyu bir nevi ve seçimde kaybedip-kazanması. Sonuçta artık Mart2008-Mart2011 arasında ki görev yapan yönetim bitmiştir, tükenmiştir. Daha ilerisi olamaz. Daha ilerisi daha büyük zarardır, finansal açıdan.

Adnan Polat'ı bende severdim. Ama yalan söyleyen bir başkan bir defa. Her konu da. Yaptığı basın açıklamaları olsun, basına verdiği demeçler olsun, çok basit ve Üniversite Konsey başkanlarından bile daha aşağı seviyede konuşmalar. Galatasaray'ı savunamıyor. Yani tek sorun futbolda ki başarısızlık değil. O elbet 1-2 seneye fln düzelir. Ama Adnan Polat'ın 55 yıllık karakteri değişmez. Yani bu saatten sonra çıkıp, Galatasaray ismini savunamaz. Hakem hatalarına fln girmek değil derdim, takım kötü kaybediyoruz orası ayrı ama, bu adam bir güne bir gün olsun takımını savunacak, maç sonu açıklama yapamadı. Bir iki defa açıklama yaptı, 1-2 hafta sonra yalan olduğu çıktı. ''Rijkaard'ı göndermeyeceğiz, Misimovic'i Hagi kovdu vs...''

Yani yönetime taraftar güvenmiyor, futbolcular takmıyor, teknik direktör parama bakarım diyor. Bu durumda Adnan Polat'ın yüzünde nur da olsa olmaz. En azından, başkanlık adaylığını koyup seçime gidecek, yönetimini değiştirecek. Eğer bu durumda bile tekrar başkan seçilecekse, o dakikadan itibaren kimse zaten sesini çıkaramaz ve ortama bir güven gelir. Ama seçim olmadan, bak Adnan Polat gitmeden demiyorum, seçim olmadan, başta futbol branşı olmak üzere, tüm birimler kaosa doğru sürüklenir. Çünkü sahip çıkabilecek bir kişi şuan yok.

Derbi maçtan bir gün önce konuşuyor ve bu sene ki tek hedefimiz bu maç, kazanacağız diye saçma bir yorum getiriyorsun, daha sonra yeniliyor ve köşene çekiliyorsun. 6 gün oldu. Koskoca Galatasaray başkanı bir köşeye çekilip sessiz kalabilir mi? Çıkıp de ki, Hagi takımın başında veya Hagi gidiyor. Yani sen açıklama yapmazsan, Servet ve zihniyetinde ki futbolcular, ''bu da nasıl olsa gidici, kafanıza göre beyler'' der çıkar, sallana sallana oynar. Bkz: Hakan Balta.

Yani yarın çat diye çıkıp, en kral teknik direktör, en iyi futbolcular gelsin, yine birşey olmayacak. Camia olarak, spor kulübü olarak kaostayız. Güven ortamı yok. Elinde ki 30 futbolcuyu da kovup, yerine sıfırdan oyuncu getirecek durumun yok. Yapılacka tek şey, Adnan Polat başkanlık adaylığını koyacağını söyleyerek seçime gitmesi, güvenoyu bir nevi ve seçimde kaybedip-kazanması. Sonuçta artık Mart2008-Mart2011 arasında ki görev yapan yönetim bitmiştir, tükenmiştir. Daha ilerisi olamaz. Daha ilerisi daha büyük zarardır, finansal açıdan.

Basit bir örnek. Elinde 300 TL nakitin var. Alışverişe gidiyorsun ve 300 TL'lik harcama yapıyorsun. Bu harcamayı kredi kartına taksitle mi ödersin cebinden mi ödersin? Babamın bir lafı vardır, "elinde nakit her zaman bulunsun" diye. Doğru, çünkü nakit para her zaman kârdır. Kâr her zaman artı gelir olmaz, bu da bir kâr türüdür. Çok fazla ekonomi bilmeye gerek yok. Neden faiz ödüyor? Faiz öder, çünkü bazı şeylerin harcamalarına taksit yapamazsın. Örneğin, futbolculara diyebilir misin "bu sene veremeyeceğiz, önümüzdeki sene verelim paranızı" diye. Kabul belki o para futbolcu maaşlarına harcanmıyor, harcanmayacak da ama ortada bir planlama var. Eldeki nakit 70'i kalkıp bir seferde birleşme işlemine vermek aptallık olur. Nasıl bir gider olur düşünsenize.

Böyle büyük şirketlerin yönetilmesinde her zaman yıllara yaymak daha mantıklı -ki biz ihracat-ithalat yapan bir şirket de değiliz.:)

sen zamaninda kredi kartini odeyince faiz oduyormusun?

ben odemiyorum

yahu 70 milyon kredi cektik yahu isletme kredisi bir kismi

belliki bu transferlere tazminatlara falan harcadilar

simdi faizini odemeye basladik ana parasiyla

neyle oduyoruz?

ben solim bugun gelirle odersin 3 ay sonra loca parasiyla

onu buraya sunu buraya harcadim diyemezsin

bakarsin en sonunda

bu kadar gelmis bu kadar gitmis

-20 tamammi

yani ne geldiyse vermisin nerden geldigi onemli degil

Yabancı futbolcuları ithal, Türk futbolcuları dışarı ihraç etmiyor muyuz? Bir nevi bu da ithalat ve ihracata giriyor. :D

sen zamaninda kredi kartini odeyince faiz oduyormusun?

ben odemiyorum

yahu 70 milyon kredi cektik yahu isletme kredisi bir kismi

belliki bu transferlere tazminatlara falan harcadilar

simdi faizini odemeye basladik ana parasiyla

neyle oduyoruz?

ben solim bugun gelirle odersin 3 ay sonra loca parasiyla

onu buraya sunu buraya harcadim diyemezsin

bakarsin en sonunda

bu kadar gelmis bu kadar gitmis

-20 tamammi

yani ne geldiyse vermisin nerden geldigi onemli degil

Abi, bizim uzlaşamadığımız nokta planlama konusunda farklı düşünmemiz. Yani sen gelirlerin bir süre sonra kesilip loca parasıyle ödeme yapılacağını söylüyorsun. Bunun garantisini yönetim düşünmüştür mutlaka.

Neyse, hiç doyum olmuyor, sabaha kadar da konuşurduk da çıkıp biraz ders çalışmam gerek.:) Beklediğimden fazla takıldım çünkü.:D

tugayin tolunayin bilmemnesini yalanlamis klup

bahrinin teknik direktor kovuldu lafini 2 gundur yalanlayamiyorlar neden

cevap basit

bahriye verdiler lafi

hagi duyarsa gelince istifa eder gururlu adam dediler tazminattan kurtuluruz:)

hagi akilli adam geldi antreman cikti:)

2 gundur kurdesen dokuyor sark kurnazlari

ama yalanlayamiyorlarda:)

siz hala hayati yalan olmus bu igrenc adamlara cok sert laflar ettigimizi soyluyorsunuz:)

burasi forum oldugu icin az soyluyorum

yolda gorsem once suratina bakar sonra yere tukururum ben bu adamlarin

belirteyim ozgenerin suratin 30 cm mesafeye yaklasip fenerasyon naber demisligim var:)

Abi, bizim uzlaşamadığımız nokta planlama konusunda farklı düşünmemiz. Yani sen gelirlerin bir süre sonra kesilip loca parasıyle ödeme yapılacağını söylüyorsun. Bunun garantisini yönetim düşünmüştür mutlaka.

Neyse, hiç doyum olmuyor, sabaha kadar da konuşurduk da çıkıp biraz ders çalışmam gerek.:) Beklediğimden fazla takıldım çünkü.:D

:)konusuruz reis sonra:)

cevap basit

bahriye verdiler lafi

siz hala hayati yalan olmus bu igrenc adamlara cok sert laflar ettigimizi soyluyorsunuz:)

belirteyim ozgenerin suratin 30 cm mesafeye yaklasip fenerasyon naber demisligim var:)

Adnan Polat yönetimi utanç duyulması gereken insanlar topluluğudur.Özetlemişin.

cevap basit

bahriye verdiler lafi

Bizim yönetimin kafası bu kadar çalışmaz, başka şeyler vardır ardında...

mehmet helvacı mıdır nedir kendini Galatasaray başkanlığına layık görüyor ve hazır hissediyorsa acilen bir tıp heyetine yada bir üniversiteye kendini inceletmesi lazım. Enteresan şeyler çıkabilir.

Hic sevmiyorum Helvaci´yi. Hani filmlerde vardir. Bir grubun en korkagi, hainlik yapa yapa lider olmaya calisir. Onun gibi bir adam bu Helvaci.

Nefret ettim bu adamdan yeter bi sus yahu koca kari gibi heryerde konusuyor yiyorsa git istifa et

Üst Alt