Melo Gitti, Aslan Bitti! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Melo Gitti, Aslan Bitti!

final-e1344615872502.jpg

Beşiktaş
, Arena'dan 1-0'lık galibiyetle dönerken, ön liberoda görev yapan Selçuk İnan, De Jong ve Tolga Ciğerci'nın performansı vasatın altındaydı.

Taraftarın özlemle andığı Melo'nun önemi de ortaya çıktı. 2011-15 yılları arasında sarıkırmızılı formayı giyen Brezilyalı yıldız, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı 21 derbide forma giyerken, Galatasaray'ın karnesine 12 galibiyet, 6 beraberlik ve 3 yenilgi yazılmıştı.

Melo'suz Aslan'ın derbi karnesi ise 1 galibiyet, 4 beraberlik, 4 yenilgi oldu. 'Pitbull' lakaplı oyuncu, 4 gol attığı Beşiktaş'a karşı hiç yenilgi görmezken (7 G ve 3 B), Melo gittikten sonra G.Saray, Beşiktaş'ı yenemedi. (2 B ve 3 M).

Kaynak: Sabah

Melo Gitti, Aslan Bitti!

"Bu performansıyla satılması gayet normaldi" yazdığım için kendisinden özür diliyorum. Melo'nun ölüsü gömer bizim orta sahadakileri.

Melo gitti seklinde aciklamak cok dogru olmasa da Melo nun Muslera ile beraber asla bastonluk duruma dusmedikce gonderilmemesi gerektigini dusunur soylerdim . Cunku Sneijder ve Drogba gibi uretmeye , yapmaya calisan adamin zamanla yastan dolayi yeteneklerini sergileme hevesi bitse de , daha cok bozmaya yonelik adamlarin miyadi bu kadar cabuk dolmaz

Maldini mesela , Ernst , Van Bommel ... Aklima gelen yasli oyunculardi , Atiba nin yasini bilmiyorum ama Q7 yi cikar bjk idare eder , aboubakar i kes cenk i oynat , caner olmasin adriano var , ama atiba yi cikar oraya necip de koysan tolgay da koysan olmaz

Melo tutulacakti . Fakat acikcasi benim bildigim halen degismedi , Melo ayni Telles gibi , Sosa gibi ulkeden ayrilip baska bir hayalin pesinde futbol hayatini devam ettirmek belki de bitirmek istedi

Muslerada yaptigimiz dogruyu Meloda yapamadik , israr edilebilirdi ,isleyen duzen bozulmayabilirdi ama kendi tercihi de o yondeyse izin vermek zorunda kalinmis da olabilir

Hiçbirimiz işin bu noktalara gelebileceğini hesap edemedik.Bu denli kötü bir yönetimi neredeyse hiçkimse beklemiyordu herhalde.

Kendisi de gitmek istiyordu; ama ikna edilebilirdi. Kulüp ve Hamzator tarafından da fazla istek göremeyince gitti adam. Zaten önceki transfer dönemlerinde de sürekli naza çekiyordu. Kendisinin bizdeki en iyi halinin bir benzerini uzun yıllar bulamayacağımıza emindim zaten de; yerine bu kadar kötülerinin geleceğini de hiç düşünmemiştim.

Kendisi de gitmek istiyordu; ama ikna edilebilirdi. Kulüp ve Hamzator tarafından da fazla istek göremeyince gitti adam. Zaten önceki transfer dönemlerinde de sürekli naza çekiyordu. Kendisinin bizdeki en iyi halinin bir benzerini uzun yıllar bulamayacağımıza emindim zaten de; yerine bu kadar kötülerinin geleceğini de hiç düşünmemiştim.

İyi oynamasa bile derbilerde sahada varlığı rakipleri ürkütmeye yetiyordu.Bilmiyorum ilerde ne olur ancak şu Dursun'dan bir an önce kurtulmamız lazım.Bu adam varken başarılı olmamız mümkün değil.Taraftarın içindeki umudu öldürdü adam.

Bir de emre ile denklikleri etken oldu klubun israrci olmamasinda cunku artik bir gelenek vardi , bugun Q7 nin dokunulmazligina benzer bir sey melo ile emreye vardi , bu gidisati emre nin fenerden ayrilmasi melo aleyhine bozacakti bu kesin , artik kabul edelim ki daha cok uzerine gelinecekti ve bir yerde bir hakem ipi koparsa gerisi gelecekti , riera da boyleydi mesela yerde yatana basiyordu bir donem

Melo cok goze batinca ,kendi de gitmek isteyince , denge unsuru emre de fb korumasindan cikinca biraz yol verildi denebilir . Son sene alacagi para kadar da ekstra para teklif edildi cazip geldi

Melo , yerine diarra da alinsa, kendisinden daha kapasiteli bir adam da getirilse hepsinden fazla ise yaradi veya yarardi , biraz da denk gelme isi bu .

Alex ten onlarca iyi orta saha vardir ama adam fb de muthis katki verdi ve gitti . Hagi tam tersi mesela , cok daha buyuk kluplerin 10 numarasi olarak kalabilecek bir adamken brescia ve bizde zirve yapti.

Atiba yi belki baska takima koy ayni verimi vermeyebilir . Ve aldigi para 1,3 milyon euro ymus .

Mesela emre mor bence bizim takimda feci is yapardi , denizlinin de tum aldigi paralari helal ettirirdi bize . Ki alinabilecek rakamlardaydi .

Sorun Meloyu satmak değildi, sorun Melonun yerine topçu almamak idi

De Jongın şimdiki oynadığı futbol ile Melonun son sezonunda oynadığı futbol aşağı yukarı aynısı

Derbilerde üstünlüğü ele aldığımız dönemin başrolünde kesinlikle Melo vardı zaten. Sadece saha içi değil, psikolojik olarak da rakibe üstünlük kurmamızda muazzam payı vardı. Ama sorun Melo'nun gitmesinde değil, yerine adam alamamakta. Sadece yerine de değil yanına da adam al(a)mamak bugünlere getirdi bizi. Tabi insanların bunları görebilmesi için anca böyle dibi boylamamız gerekiyor ya esas sinir bozucu olan nokta da o.

Tapa

De Jongın şimdiki oynadığı futbol ile Melonun son sezonunda oynadığı futbol aşağı yukarı aynısı

Dejong u savundum ve yanildim , bir ara ilk maclarinda dikine oynamayi seviyor su bu diyordum ama yok hata etmisim

Melo nun hangi sezonu de jong ya da selcuk gibiydi yapma , adam hamzanin sampiyonlugunda olmasaydi o 1-0 lik maclarin hic birisi gol yemeden bitmezdi

cok kritik katkisi oldu , bu takimda tartisilmayacak 2 adamdir muslerayla beraber son 6-7 senede

Dejong u savundum ve yanildim , bir ara ilk maclarinda dikine oynamayi seviyor su bu diyordum ama yok hata etmisim

Melo nun hangi sezonu de jong ya da selcuk gibiydi yapma , adam hamzanin sampiyonlugunda olmasaydi o 1-0 lik maclarin hic birisi gol yemeden bitmezdi

cok kritik katkisi oldu , bu takimda tartisilmayacak 2 adamdir muslerayla beraber son 6-7 senede

İlk 2 sezon gerçekten iyiydi, ama son sezonunda baya kötü oynuyordu. Bazen saçmasapan hareketler yapıp kırmızı kart almaya çalışıyor gibiydi, yavaştı, ağırdı

Ee belliydi böyle olacağı, Appiah'ın gittiği gün Fener'in orta sahası nasıl bittiyse Melo satıldığı gün de Galatasaray orta sahası bitti, burada Melo gitsin vs diye çok yorumlar yapıldı, şimdi aynısı SNEİJDER için yapılıyor, Sneijderin gitmesi de Melonun gitmesi gibi olacaktır, bunu iyi bilin

melo suan bile de jong'u donunda sallar. adamın esas görevi defans yapmak, top kapmak. koskoca derbide 2 kere ikili mücadeleye girmiş 2sini de kaybetmiş. koca maç sahada yürüdü herif. o sövdüğümüz tolga bile sonradan girip 6 ikili mücadele kazanmış. melo'nun 1 tane böyle maçını bulamazsın.

Üst Alt