Melo'nun Stoperlerin Arasına Gömülmesi Olayı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Melo'nun Stoperlerin Arasına Gömülmesi Olayı

Melo stoperlerin arasına çok fazla gömülüyor. Rakip takım, bizim yarı sahamızdan kalemize doğru gelirken, Melo sanki bir stoper gibi çok geride bekliyor. Rakip takımın oyuncularını, orta sahayı geçer geçmez karşılaması gerekir fakat rakip oyuncu elini kolunu sallaya sallaya bizim ceza sahamızın önüne geliyor.

Ayrıca takım atağa çıkarken yada hızlı oynaması gerekirken, ayağına aldığı topu bir kaç saniye oyalıyor. Takımın çıkmasını sağlamak için oyalıyor desek, bu onun görevi değil, onu santrforlar veya AMF ler yapmalı. Bazı tehlike yaratacak top kayıplarından bahsetmiyorum. Neyse sonuçta bize çağ atlatmış bir oyuncu ama bu tarz şeyler de gözüme çarpmıyor değil.

Cevap: Melo'nun Stoperlerin Arasına Gömülmesi Olayı

Kısaca bizden bir cacık olmaz çabuk adam yok yırtıcı adam yok ofansif orta saha skoru değiştirebilecek adam yok heryerde bir sıkıntı var

ama bir gerçek daha varki 3 nokta transferle bu ligi domine etmemiz mümkün çünki leş bir ligde oynuyoruz fazlada karamsar olmamak gerekir

Telegol izleyip şöyle başlıklar açmayın. Haziran 2011'den önce Melo'yu şu forumda kaç kişi tanıyor ve önceden maçlarını izliyordu?

Melo ofansif bir orta saha değil veya tam anlamıyla takımı ofansa sürükleyecek bir adam değil ki.

Gökmen Özdenak, Kaya gibi futbolu bilmeyen adamların yorumlarına kanıp şöyle yorumlar yapmayın.

Aynısını Beşiktaş'da Ersnt'de yapıyor ''waaaoououowww Ersnt süper'' fln diyorsunuz sonra.

Melo 10 numara giydi diye Lincoln'lük yapacak hali yok.

Sen Melo-Selçuk ikilisinin önüne bir Misimovic koy mesela, ondan sonra Melo nereye gömülmüş, nereye girmiş anlamazsın.

meloya gelene kadar daha önemli eksiklikler var

takım kanatsız kalmış

normalde bu kadroyla uçmamız lazım

ama kanatlarımız olmayınca uçamıyoruz doğanın kanunu

ah

ah

dedim alın keitayı

Telegol izleyip şöyle başlıklar açmayın. Haziran 2011'den önce Melo'yu şu forumda kaç kişi tanıyor ve önceden maçlarını izliyordu?

Melo ofansif bir orta saha değil veya tam anlamıyla takımı ofansa sürükleyecek bir adam değil ki.

Gökmen Özdenak, Kaya gibi futbolu bilmeyen adamların yorumlarına kanıp şöyle yorumlar yapmayın.

Aynısını Beşiktaş'da Ersnt'de yapıyor ''waaaoououowww Ersnt süper'' fln diyorsunuz sonra.

Sen Melo-Selçuk ikilisinin önüne bir Misimovic koy mesela, ondan sonra Melo nereye gömülmüş, nereye girmiş anlamazsın.

Telegol izleyerek bu başlığı açmadım. Telegol'de bunların konuşulduğundan haberim yok. Dün maçta bunu gördüğüm için bu başlığı açtım. Nereden böyle kanılara varıyorsun bilemiyorum.

Ben Melo'dan Lincoln yaratılsın mı dedim. Nereden çıkardın onu. Farkındaysan Melo'nun defansından bahsettim, ofansından değil. Defansından bahsettiğim bir adamın nasıl olurda Lincoln gibi oynamasını isterim.

Telegol'ü ben izlemedim ama sen orada neler konuşulduğunu baya iyi biliyorsun.

Konu ne sen neden bahsetmişsin. Git bi elini yüzünü yıka

meloya gelene kadar daha önemli eksiklikler var

takım kanatsız kalmış

normalde bu kadroyla uçmamız lazım

ama kanatlarımız olmayınca uçamıyoruz doğanın kanunu

ah

ah

dedim alın keitayı

Peki o zaman sırayla konuşalım :SS:

Melo'ya gelene kadar bir sürü eksik var ama bu da bir eksik. Ne yapalım eksikleri sıraya mı bağlayalım renkdash?

Ben böyle bir yorum yapmışım Takımın çıkmasını sağlamak için oyalıyor desek, bu onun görevi değil, onu santrforlar veya AMF ler yapmalı.

Sen yukarıdaki gibi cevap vermişsin :SS:

Telegol izleyerek bu başlığı açmadım. Telegol'de bunların konuşulduğundan haberim yok. Dün maçta bunu gördüğüm için bu başlığı açtım. Nereden böyle kanılara varıyorsun bilemiyorum.

Ben Melo'dan Lincoln yaratılsın mı dedim. Nereden çıkardın onu. Farkındaysan Melo'nun defansından bahsettim, ofansından değil. Defansından bahsettiğim bir adamın nasıl olurda Lincoln gibi oynamasını isterim.

Telegol'ü ben izlemedim ama sen orada neler konuşulduğunu baya iyi biliyorsun.

Konu ne sen neden bahsetmişsin. Git bi elini yüzünü yıka

Hedefimde direk sen yoktun. Telegol gibi programlar insanların beynini yıkıyor.

Melo ofansif bir oyuncu değil. Melo'yu bir Alex gibi yapıp sözde kötü oyuncu demeye getiriyorlar.

Melo defansa gömülebilir yani, özelliklerinden birisi. Geçen sene Cana nasıl stoper oynadıysa, Melo'yu da zorlarsanız oynayabilir. FT orta sahayı geçme demiştir geçmiyordur. Demek istediğim Melo'da bir tuhaflık yok. Olması gerektiği gibi oynuyor. Dün Ayhan oynasaydı 90 dakika ne demek istediğimi daha iyi anlardınız. Orta saha yükü Selçuk ve Melo'ya bindiği zaman ikisi de silik oynuyor gibi gözüküyor ki, aksine orta sahayı toparlayan isimler. Ama bir Ayhan, bir Yekta oynasaydı yükleri azalacak ve ofansa daha çok katkı verdiklerinden dolayı xxxx ve o zihniyete şirin görüneceklerdi.

Adam gorevini yapıyor,attıgı goller ekstraydi.

evet konuda melonun savunmasıyla ilgili bi eleştiri var

rıza demir, melo daha fazla önder pres yapmalı, niye geride kalıyo demiş

yazısının herhangi bi yerinde takım hücumdayken geride bekliyo, oyun kurmuyo gol atmıyo asist yapmıyo dememiş

Hiçte gömülmüyor.Rakip kanatlardan geldimi stoperlerin arasına giriyor topu uzaklaştırmak için o kadar.Ayrıca topla çıkarken fazla oyalanması boşta oyuncu görememesinden dolayı.Çünkü çoğu zaman olmuyor.

Fatih terim öyle istiyor demekki, ilk haftalarda öyle değildi.

evet konuda melonun savunmasıyla ilgili bi eleştiri var

rıza demir, melo daha fazla önder pres yapmalı, niye geride kalıyo demiş

yazısının herhangi bi yerinde takım hücumdayken geride bekliyo, oyun kurmuyo gol atmıyo asist yapmıyo dememiş

Aynen böyle. Melo ekstra bir adam. Hele hele şu andaki Galatasaray'da çok iyi duruyor ama daha iyi olabilir. Stoperlerin arasına gömülmezse daha önce pres yapabilir, rakibi daha önde kesebiliriz diyorum.

Rıza abi aynılarını demiştim ama bana gülmüşlerdi. haklısın sanki libero adam.

Melonun oyun anlayışında zaman zaman Teriminde etkisi var. Fiorentina,Juventus ve milli takımdada şuanda oynadığı pozisyonda oynadı.Zaman zaman ileri çıktı.. Zaman zaman ince ara pasları attı. Hatta bol bol kırmızı gördü:)

Transfer olana kadar Ayhan ortasaha oynarsa Melo veya Selçuğun performansı daha çok artar.Engin iyileşince zaten ofansa geçer..

Olay pozisyon olayı değil, Melo rakip ataklarında stoperin hemen önünde değil de ortasahada rakibi karşılamalı. Rıza abi de bunu vurgulamış sanırım. Selçuk Melo kadar basan bir isim değil, hal böyle olunca iş Melo'ya kalıyor, Melo da geri çekilince ortasaha bomboş kalıyor.

Üst Alt