Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Cevap: Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Mercedes ------- Bmw ------- Audi

A--------------------1----------------A1

B--------------------1----------------A2-A3

C--------------------3--------------------A4

E--------------------5-----------------------A6

S--------------------7---------------------------A8

AMG----------------M-----------------------------S-RS

M-G-GL-------------X1-X3-X5-X6--------------Q5-Q7

CL-SL---------------6--------------------------------5

Bana göre sıralama böyle olur. Koyu siyah(bold) 1., kırmızı 2. normal yazı stili 3. olarak düşündüm.

Pek katılmıyorum Sercan bazı sıralamalara burada. Mesela Audi A3 hem 1 kasasından hem de Mercedes B serisinden bence fiyat-performans açısından rahat bir şekilde önde. (şu anda Audi 1.6 sportback fiyatları 22 bin euroya kadar düştü - müthiş ucuz)

AMG , M serisi karşılaştırması da ne kadar başka bir karşılaştırma yapma ihtimali olmasa da imkansız çünkü milyon tane AMG Mercedes var. Kompressor'e bile AMG body-kit uygulayanlar var artık (ki ucuza AMG kral oluyor gerçekten :D) Ama ne biliyim bir SLS AMG-M6 kıyaslamasında SLS ne kadar performans olarak M6'yı yerlerde süründürse de iki katı fiyatı haketmediği bir gerçek bence. SLS AMG alınana kadar alınabilecek çok fazla araba var Skyline aklıma ilk gelenlerden.

Onun dışında güzel bir sıralama olmuş.

2000'den evvel, motor ve sürüste BMW, malzemede Mercedes'ti. Tipleri ise kendi alıcı kitlelerine göre degisirdi. Simdi ise motor ve sürüste yine BMW, fakat malzemede aynılar. Hatta BMW daha saglam malzeme kullanıyor diyebilirim. Tipte yine kendi kitlesine hitap ediyor bu iki marka.

Ben BMW ve Porsche gibi sürücünün arabasını daima tercih ederim. Zaten hayatım boyuncada BMW'ye bindim, BMW kullandım, suan kullanıyorumda.

Pek katılmıyorum Sercan bazı sıralamalara burada. Mesela Audi A3 hem 1 kasasından hem de Mercedes B serisinden bence fiyat-performans açısından rahat bir şekilde önde. (şu anda Audi 1.6 sportback fiyatları 22 bin euroya kadar düştü - müthiş ucuz)

AMG , M serisi karşılaştırması da ne kadar başka bir karşılaştırma yapma ihtimali olmasa da imkansız çünkü milyon tane AMG Mercedes var. Kompressor'e bile AMG body-kit uygulayanlar var artık (ki ucuza AMG kral oluyor gerçekten :D) Ama ne biliyim bir SLS AMG-M6 kıyaslamasında SLS ne kadar performans olarak M6'yı yerlerde süründürse de iki katı fiyatı haketmediği bir gerçek bence. SLS AMG alınana kadar alınabilecek çok fazla araba var Skyline aklıma ilk gelenlerden.

Onun dışında güzel bir sıralama olmuş.

Onu zaten yanlış yapmışım şimdi fark ettim. A3, 1 serisinden daha iyidir. Yani hem görünüş olarak, hemde motor seçenekleri olarak. Yine AMG sevmediğimden değil ama, Bmw M serilerinden 3200cc'den 345hp güç üretebiliyor ve turbo kullanmıyordu 2005'e kadar. Mercedes genelde AMG serilerde 6000cc ve üzeri kullanıyor o yüzden M dedim, her zaman hafif araç daha seri oluyor. Yoksa AMG'de kraldır.

BMW 3.2L hacimli düz 6 silindir motordan 360hp cıkardı yanlız. Bir'de 1 series M coupe yolda. Audi degil S3, RS3 cıkarsa bas edemez bu araba ile. Mercedes AMG'lere girmem bile. Bence motorsport özelligi olmayan gereksiz arabalar.

BMW 3.2L hacimli düz 6 silindir motordan 360hp cıkardı yanlız. Bir'de 1 series M coupe yolda. Audi degil S3, RS3 cıkarsa bas edemez bu arabayla. Mercedes AMG'lere girmem bile. Bence motorsport özelligi olmayan gereksiz arabalar.

New_TT_schwarz.jpg

:ask:

BMW 3.2L hacimli düz 6 silindir motordan 360hp cıkardı yanlız. Bir'de 1 series M coupe yolda. Audi degil S3, RS3 cıkarsa bas edemez bu arabayla. Mercedes AMG'lere girmem bile. Bence motorsport özelligi olmayan gereksiz arabalar.

360'lık versiyon csl ama sanırım. Audi'de rs4-6 fena değil ama M serisine kafa tutamaz.

E46 M3 CSL.

Bence yollara inmis en baba araba budur. Dısı, ici, motoru, sesi, ötesi yok. Dikkatinizi cekerim dizayn olarak 2001'den kalma bir araba bu, yani neredeyse 10 senelik bir model. Bence hala daha cekici bir araba yapamadı, ne BMW ne baska bir firma.

M3CSL%20095.jpg

md_BMW_M3_CSL_-_rear_(Toorak_Yarra,_Vic,_6_Jan_08).JPG

17018_1024.jpg

Haklısın CSL harika, motor sesinden, iç dizayna kadar kusursuz bir araç. e92'den bazı yönleri güzel bile tip olarak.

Haklısın CSL harika, motor sesinden, iç dizayna kadar kusursuz bir araç. e92'den bazı yönleri güzel bile tip olarak.

E92'nin arkası dısında hic bir ilgi cekici yanı yok bence. Bildigin 335i'nin biraz daha agresifi, ama arkası gercekten güzel. Ama E46 kasasında normal 3 serisi ile M3 arasında cok ciddi farklar vardı, cok uzaklardan bile ayırt edebilirdin. En önemliside E46 M3'ün kasası enine dogru daha genis ve bombeliydi. Suan ise o kadar fark yok bence.

E92'nin arkası dısında hic bir ilgi cekici yanı yok bence. Bildigin 335i'nin biraz daha agresifi, ama arkası gercekten güzel. Ama E46 kasasında normal 3 serisi ile M3 arasında cok ciddi farklar vardı, cok uzaklardan bile ayırt edebilirdin. En önemliside E46 M3'ün kasası enine dogru daha genis ve bombeliydi. Suan ise o kadar fark yok bence.

Evet bir kaç M logosu dışında pek fark yok yenilerde. Sadece 4'lü eksoz çıkışı belirgin birde. 3.35i'ye de aynı eksozu tak sanırım dış görünüş aynı. Ayrıca e46 M jant bile daha güzeldi. Gerçi e46 ayrı bir hastalık. e92'nin tek güzel yanı, v8'in harika sesi.

Tabi zevk meseleside, düz 6'lı motorların sesi hep bir baska gelmistir bana.

Bunu izlersen dedigimi anlarsın :b5:

[video=youtube;e6F9uWZB-Qo]https://www.youtube.com/watch?v=e6F9uWZB-Qo[/video]

2. yarıs.

Eski düz 6 M3csl ile yeni V8 RS4.

[video=youtube;3PUcuNpEdN0]https://www.youtube.com/watch?v=3PUcuNpEdN0[/video]

Düz vites de daha özgürsün o bir fark. Hız olarak da fark ediyor az birşey. SMG'lerde özellikle boşluk aralığı milisaniye civarı olduğu için ses farklı oluyor. Şu ses gerçekten güzel;

[video=youtube;0XrAGXnVx_s]https://www.youtube.com/watch?v=0XrAGXnVx_s[/video]

SMG II yolda hız yapmak icin ne kadar zevkli olsada, normal sürüs icin sürücüyü cok rahatsız eden bir sanzıman. Keza SMG III'de öyle. Düsük devirlerde yukarı vites atarken bosluk yaratıyodu. Yeni cift debriyajlı DCT ile onu astı BMW, ama DCT'de cok fazla hızlı vites degisimleri gerceklestiriyo. Buda ister istemez motordan ve arabadan alacagın zevki minimuma indiriyo.

CSL özellikle günlük bir araba değil zaten. Genelde ikinci araba olarak hafta sonu zevk için kullanılcak birşey. SMG III için sıkıntı var diye okumuştum ama bilmiyorum. Ama M serisinde benim tercihim düz olmaz.

Üst Alt