Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Bana göre Mercedes ve Bmw birincilik için yarışırlar. Audi her zaman 3. araya girmeye çalışan ama asla aralarına giremeyecek bir firmadır. Yine de bu 3 firma, Avrupa'nın orta sınıfının en üst düzey markasıdır.

Cevap: Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

mercedesin s class serisi haricinde BMW her zaman 1 numaradır çünkü hem ağırlığı yani baba duruşunu hem sportifliği bir arada barındırır tabi zevk meselesi mercedeste güzeldir ama BMW - mercedes modellerini karşılaştırdığımda bmw bana daha çekici gelmiştir.audi bu 2 markadan sonra iyi olanıdır.

Audi hakkında doğru diyorsun arasına giremez ama bir bakmışsın en tepeye çıkmış :) Bellimi olur :)

ben üçünü de kullandım.en son modellerini.audi şuan lider görünüyor.az bir farkla merso 2.acık ara 3.bmw.bir bmw sempatizanı olarak hayal kırıklıgı yasadım

arabada en çok aradığım hızdır sürattir bmw ve mercedese binme şansı yakaladım audi hakkında bilgim yok ama oyum bmw tabiki

Audi hakkında doğru diyorsun arasına giremez ama bir bakmışsın en tepeye çıkmış :) Bellimi olur :)

Bana göre 1.4 motor üreten bir firma en iyi olamaz hiç bir zaman. En spor modeline bile TFSİ V10 motor koyuyorlar korkarak. :) Mercedes ve BMW'in en kötü sportif modeli V6 iken konuşmam bile AUDİ'yi. :eek: Ama AUDİ'nin RS4 modeli harika motor ve hız olarak ona birşey demem.

Bana göre 1.4 motor üreten bir firma en iyi olamaz hiç bir zaman. En spor modeline bile TFSİ V10 motor koyuyorlar korkarak. :) Mercedes ve BMW'in en kötü sportif modeli V6 iken konuşmam bile AUDİ'yi. :eek: Ama AUDİ'nin RS4 modeli harika motor ve hız olarak ona birşey demem.

quattro ne oluyor o zaman?

quattro ne oluyor o zaman?

4 çeker sistemine verdiği isim Audi'nin. Hız ile bir alakası yok. Bmw'de xdrives diye geçer, Mercedes'de ise 4-matic diye. Tamamen tork ve çekiş gücüyle alakalı, yol tutuş ve viraj denge sistemleriyle ortak çalışan bir sistem. birşey. Hıza bir katkısı olmaz.

Benimki sadece bir temenni.:) Merco bmw tekeline son gelsin artık :)

4 çeker sistemine verdiği isim Audi'nin. Hız ile bir alakası yok. Bmw'de xdrives diye geçer, Mercedes'de ise 4-matic diye. Tamamen tork ve çekiş gücüyle alakalı, yol tutuş ve viraj denge sistemleriyle ortak çalışan bir sistem. birşey. Hıza bir katkısı olmaz.

quattrolar 3.0 tdi,3.5 tdi ve 3.0 tfsi motorlar var.artık küçük motor,büyük güç tamamen gövde gösterisi.mazda rx8 1300 motor.ama 250 beygir.

quattrolar 3.0 tdi,3.5 tdi ve 3.0 tfsi motorlar varm.artık küçük motor,büyük güç tamamen gövde gösterisi.mazda rx8 1300 motor.ama 250 beygir.

Motor hacmi, tamamen motor ömrü ve fazla tork ile alakalı birşey. RX8 dediğin araba sürekli durmadan 250 beygir güç kullanamıyor mesela. Sadece yüksek devir ve küçük viteslerde işe yarıyor. Yoksa bir e46 3.25i 175hp olması lazım, uzun yolda RX8'i 10 defa geçer. Ben hacimden değil, silindirden bahsediyorum. Audi çevre koruma olayına çok girdiği için ve Türkiye şartlarına daha çok uyum sağladığı için, çevre-tasarruf mantığıyla motor üretiyor. Yoksa isteseler daha güçlüsünü de yaparlar elbette. Ama bu küçük ekonomi motorlarıyla rakip olamaz.

audi dizayn olarak mercedes ve bmw den geride, renkler ve zevkler tartışılmaz ama bu böyle zaten bmw ve mercedesin daha çok tercih edilmesinin sebebide bu.şöyle örneklendirmek daha doğru olur bmw=Galatasaray mercedes=fenerbahçe audi=beşiktaş :D

Motor hacmi, tamamen motor ömrü ve fazla tork ile alakalı birşey. RX8 dediğin araba sürekli durmadan 250 beygir güç kullanamıyor mesela. Sadece yüksek devir ve küçük viteslerde işe yarıyor. Yoksa bir e46 3.25i 175hp olması lazım, uzun yolda RX8'i 10 defa geçer. Ben hacimden değil, silindirden bahsediyorum. Audi çevre koruma olayına çok girdiği için ve Türkiye şartlarına daha çok uyum sağladığı için, çevre-tasarruf mantığıyla motor üretiyor. Yoksa isteseler daha güçlüsünü de yaparlar elbette. Ama bu küçük ekonomi motorlarıyla rakip olamaz.

şuan mercedes de motor küçültüyor.1.6 180 beygir turbo e serisi kullandım.renkdaş diyorum ya üçünü de kullandım ama audi bi başka.bmw sportif sürüş veriyor dogru.logoso bile yetiyor.merso desen prestij.dreksyonunda kendini bi başka hissediyorsun.ama audi de ikisi de var.virajlarda ben kendimi kaybettim.tıpkı ilk arabam olan golf 4 gibi.

Arabalar ikiye ayrılır.

Mercedes ve diğerleri.

Ayrıca filmde bakmayla olmaz, koltuğa oturup gaz pedalına yüklenince belli olur.

Üst Alt