Merih Demiral, Atalanta'ya Transfer Oldu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Merih Demiral, Atalanta'ya Transfer Oldu

1629052873889.png

Serie A'nın dişli ekiplerinden Atalanta, Merih Demiral'ı satın alma opsiyonuyla Juventus'tan kiraladı. Atalanta oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanması durumunda Juventus'a 30 milyon euro bonservis ödeyecek.

İki yıl önce Juventus'un kadrosuna dahil olan Demiral, siyah-beyazlı takımla Serie A, İtalya Kupası ve İtalya Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Juventus'ta iki sezonda tüm kulvarlarda 32 maça çıkan Merih Demiral, 1 de gol attı. (AA)

Biz topçuları en iyi zamanında adam gibi paraya satamıyoruz renktaş, adamlar düşüşe geçmişken nasıl iteleyelim?
Bence satarız sonuçta merihin şu hali dip değil. Epey ucuza aldılar oradan kazançlılar.
Biz aslında elimize fırsat geçiyor ya.
Ne kadar doğruydu bilmiyorum ama misal belhanda bayağı eleştirilirken teklif gelmişti, yaşının geçtiği düşüşe geçeceği misal barizdi. Naptık bu yerini dolduramıyoruz diye göndermedik.
Sonra diagne işinde ben nasıl sayamadığımız çok merak ediyorum adam premier ligde verdiği katkı ortada.
Marcao ilk geldiği günkü marcao olmamasına rağmen geçen sene 10 denildi. Bize muhtemelen geliyor teklif ama beğenmiyoruz. Bence ne olursa olsun değişim yapmamız lazım.

Bizde olay enteresan ilerliyor. Misal ozornwafor, bu herifi ne kiraya veriyoruz ne oynatıyoruz. Oturup ne yapacağımıza karar vermeliyiz.

Ya çok duygusal yaklaşıyor hoca bence sorunumuz aşırı duygusallık.

Atalanta çok ofansif ve önde oynayan bir takım o yüzden hızlı bir stoper almak istemişler belliki doğru tercih bence merih tekrar yükselişe geçecek burda

topla iliskisini duzeltmesi lazim ayaklarini kullanamiyor maalesef topu pek oynuyamiyor , ama hamleleri hirsi slidingleri filan cok iyi hantalda degil.

Cok iyi bir takıma gitti bence burada kendini gösterebilirse 2 sene sonra topclass bir takimda tekrar devam edebilir.
Atalantayi beğeniyorum

Transfer oldugunu biliyordum da satin alma opsiyonu ile kiraladiklarini simdi ogrendim. Satin alma opsiyonu 30 milyon euro. Umarim iyi bir sezon gecirir.

Juventus, Merih Demiral'ın Atalanta'ya 20 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olduğunu açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Atalanta'nın Merih Demiral'ın bonservisi için 20 milyon Euro ödeme yapacağı ve bu tutarın 4 dönemde ödeneceği belirtildi. Sözleşmede ayrıca, 2.5 milyon Euro değerinde bonusların yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Atalanta'nın Merih Demiral'ı başka bir takıma kiralık ya da bonservisiyle göndermesi halinde, Juventus'a yüzde 10 pay vereceği ifade edildi.

Geçtiğimiz sezon Atalanta formasıyla 42 maçta süre alan Merih Demiral, 2 gol ve 3 asistlik katkı sağlamıştı.

Üst Alt